Daha kısa sürede yüksek çözünürlüklü baskılar nasıl elde edilir?


10

Bir nesneyi yazdırdığımda, yüksek çözünürlüklü ve hızlı baskılar arasında seçim yapmak zorunda kaldım. Yüksek çözünürlüklü baskılarımı hızlandırmak için hangi teknikleri veya teknolojileri kullanabilirim?


4
Sadece ilk upvote'u yerleştirdim mi? Bu siteyi yerden kaldırdığın için tebrikler!
Vatandaş

1
Bir cevapta ne arıyorsun? Temel olarak, daha az yakıt kullanırken arabanızı nasıl daha hızlı süreceğinizi soruyorsunuz.
Tom van der Zanden

1
@TomvanderZanden Geçmişte biri daha büyük biri daha ince olmak üzere iki ucu olan bazı deneyler duymuştum. İnce detay, gerekli yüksek çözünürlüklü dış cepheyi oluşturmak için iki geçiş (iki katman) alırken, daha büyük nozul, her iki yüksek çözünürlüklü katman için yalnızca bir katmanla dolguyu gerçekleştirir ve nozul boyutu nedeniyle bunu çok hızlı bir şekilde yapabilir ve pompalayabileceği plastik miktarı. Daha fazla bir şey duymadım ve bunu şimdiye kadar hızlandırabilecek başka yöntemler olduğunu umuyorum (bu yıllar önceydi).
Adam Davis

şu anda hangi teknolojileri yazdırıyorsunuz ve hangilerini düşünüyorsunuz, bu cevabı etkileyecektir.
Plaintoothpaste

@plaintoothpaste Filament esaslı bir yazıcı kullanarak ABS basıyorum (bu durumda Taz Mini)
Adam Davis

Yanıtlar:


8

Dilimlemeyi deneyebilirsiniz. Örneğin, nesnenin her yerinde yüksek çözünürlüğe ihtiyacınız olmayabilir, ancak orada daha yüksek bir katman kullanarak bazı düz parçaları hızlandırabilirsiniz. Böyle bir şey için Slic3r kılavuzunun bir bölümüne bakın .

Ayrıca her Nth katmana daha kalın dolgu yazdırmak da mümkündür, bkz . Slic3r'deki Dolgu optimizasyonu .

Diğer dilimleyiciler de bu özelliklere sahip olabilir.


2

Genel olarak tek bir ekstrüderli FDM teknolojileri için dilimleme modifikasyonları tek seçeneğinizdir. Ancak kalite ve hız arasında bir denge olacaktır. ABS için, kapalı bir yapıya (zortrax gibi) sahip bir makineye geçmek yardımcı olabilir ve ısıtmalı bir yapı odası (Stratasys makinesi) doğrudan baskı hızına değil kaliteye ve güvenilirliğe yardımcı olacaktır. ABS, vazo modunu çözme eğiliminde olduğundan en iyi fikir de değildir.

Sadece yüksek çözünürlüğe ihtiyacınız varsa ve güce değil, dolgu yüzdesini azaltmak veya vazo modunu kullanmak bile baskıyı hızlandıracaktır. PLA gibi daha yüksek hızlarda yazdırabileceğiniz bir malzemeye geçmek de önceki ayarlardan herhangi birini büyütecektir.

İki ekstrüderiniz varsa, daha geniş bir nozüle geçmek ve bunu dolgu için kullanmak ekstruder değişimi sırasında baskıyı hızlandırabilir, ekstrüder değişimi sırasında ısıtma ve soğutma süresi aslında daha yavaş hale getirebilir.

Diğer teknolojiler için DLP daha hızlı iki ait olmak seçenekleri dijital ışık projeksiyon (DLP) ve stereolitografi (SLA) hem anlamlı derecede yüksek çözünürlük sağlayan sonra FDM sürü vardır karşılaştırma . Teknolojiyi standartlaştırmaktan uzak olduğu için bir tuz tanesi ile incelemeyi ele alın, örneğin iş yerinde DLP, oldukça eski SLA'mızdan çok daha yüksek çözünürlük ve hız sunuyor.

Sinterleme veya eritme teknolojileri, her katmandaki taslağı tarayabilir ve ardından işlemi hızlandırmak için aynı anda birden fazla katman doldurma gerçekleştirebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.