Wanhao Teksir i3 ABS ayarları


9

Bir Wanhao Duplicator i3 kullanarak ABS'de başarılı bir şekilde basmış olanlara bakıyorum.

Bir sürü çözgü ve delaminasyon denedim ve aldım. Bazı çözgü ile yardımcı yazıcı üzerinde büyük bir kutu koymak çalıştı ama yine de biraz katman ayırma alıyorum. Ekstruder için 235 ° C ve yatak için 100 ° C kullandım. 40 mm / s ve 0,2 mm katman yüksekliğinde yazdırıyorum.

Birisi bu yazıcı için ABS ve PETG ayarlarına sahipse, yardımınız takdir edilecektir.


2
Bu çözgü problemleriyle ne tür modeller yaşıyorsunuz? Bazı şeyler (büyük ve düz modeller) ayarlardan bağımsız olarak ABS'de yazdırılamaz ve sadece farklı bir malzeme kullanmanız gerekir. Oyunda sadece ayarlarınızdan çok daha fazlası var.
Tom van der Zanden

Akrilik bir muhafaza için köşeli parantezlerdi, belki akrilikin içine kayması için yuvaları olan 1,5 inç kare. Diğeri ise yaklaşık 1,5 inç uzunluğunda bir L braketiydi. Ayırıcı katmanları burada buldum. 3D baskıda oldukça yeniyim ve PLA ile iyi iş çıkardım ama diğer filamanları da öğrenmek istiyorum.
B Hendricks

Aynı sorunu vardı ve biraz daha yavaş (25mm / s IIRC) yazdırarak ve yatakta bazı kapton bant kullanarak düzeltti. Ayrıca filaments.ca/pages/temperature-guide#abs belgesinde anlatıldığı gibi yatak sıcaklığını zaman içinde düşürmek isteyebilirsiniz . Ben uzunca bir model ile 90 yaşında yazdırdı ve yatak sıcaklığı düşürmek benim ayırma durdu.
Truebrooks

ABS'yi ilk kez denedim. Sorun yaşıyordum ve cam yatağım yok. İlk dört baskım başlangıçta başarısız oldu, bu yüzden Scotch kırışıksız tutkal çubuğunu kullandım ve baskım iyi çalışıyor. lol. Teşekkür ederim Scotch Buruşmaz tutkal çubuğu.
Ron

Yanıtlar:


7

Ben resmi bir Wanhao Distribütörüyüm

Deneyime göre, bu ayarlarla yazdırmanızı tavsiye ederim:

  • Ekstruder 230 ° C
  • Isıtmalı Yatak 65 ° C
  • Cam bir yüzeye sahip olun
  • Camın üzerinde saç spreyi kullanın
  • Yazıcıyı kapatmaya devam edin veya en azından neredeyse hiç rüzgar olmayan bir yere koyun
  • 45 mm / s hızında baskı

Bu ayarların neme ve yazdırdığınız yerle ilgili diğer faktörlere bağlı olarak çok değiştiğini unutmayın, bu nedenle dünyanın neresinde denediğinizi bilmek çok yararlı olacaktır.

Ayrıca, 3B Baskı Filamentleri için nemin çok kötü olduğunu unutmayın, bu yüzden onları kullanmazken kapalı tutun.

Daha fazla şüpheniz varsa lütfen yorum yapın.


2

Başarıyı yakaladım ve özledim, ama harika bir şey düşünürdüm. 230 ° C'de ekstrüder ve 65 ° C'de yatak ve ev yapımı bir muhafaza ile Hatchbox ABS kullanıyordum.

Yardımcı olan bir şey, yazıcının yakınındaki HVAC havalandırma deliklerinin kapalı olduğundan emin olmaktı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.