Açık Kaynak 3D tarama


15

Tek kamera, ışık projektörü ve bir pikap kullanarak yapılandırılmış bir hafif 3D tarayıcı yapmaya çalışıyorum.

Google'da günler geçirdikten sonra işe alabileceğim güvenilir bir açık kaynak projesi bulamadım. SLStudio gerçekten iyi bir seçim gibi göründü, ancak düzgün bir şekilde derlenmedi.

Herkes aynı tür kurulum ile kullandıkları iyi bir açık kaynak biliyor mu merak ediyordum? Herhangi bir yardım gerçekten takdir edilecektir. Burada engellendim.


Bu videoda bir şey gördüm, ancak bunun açık kaynak kaynağı olup olmadığından emin değilim youtu.be/_LyuTwJ2vsY
LCarvalho

Yanıtlar:


11

2

Xbox 360 için Kinect algılayıcı veya Xbox One için Kinect algılayıcı kullanabilirsiniz. Bu sensör, SDK'sı ile gerçek bir 3D yüzey elde etmenizi sağlar. Bu aygıtları USB kullanarak doğrudan PC'nize bağlayabilirsiniz (bir tane var).

SDK'sındaki Xbox One modelinin bile yakalanan ağınızı STL dosyaları olarak dışa aktarmanıza izin veren bir örneği vardır.


1

Ayrıca 3D tarama yapmak için bazı ücretsiz veya ücretli yazılımlar da arıyordum ve işe yarayabilecek bir şeye en yakın bulduğum bu http://wedidstuff.heavyimage.com/index.php/2013/07/12/open- source-photogrammetry-workflow / Ama ışıktan gelen yapı değil (projektör kullanmıyor)

Structured Light ile devam etmek istiyorsanız, openCV'ye bakmanızı öneririm ( http://docs.opencv.org/trunk/d1/d90/group__structured__light.html#gsc.tab=0 ) Bu kadar çok bakmadım ancak görünüşe göre onunla bir şeyler çalıştırabilirsiniz.


Teşekkürler user802599, OpenCV çözümü iyi görünüyor, daha önce olsaydım, yine de openCV ile çalıştığım gibi içine bakacağım Yapılandırılmış ışık yaklaşımından kurtuldum çünkü yeterli kaynak yoktu ve VisualSFM kullanarak bir tane yaptım. gerçekten iyi ve hızlı.
hamza


0

Yapılandırılmış ışık değildir. Bu bir lazer kullanır:

https://hci.rwth-aachen.de/fabscan

Ancak tamamen açık kaynaklı yazılım / açık kaynak donanımdır.

Ayrıca buraya bakınız:

https://www.thingiverse.com/thing:14198

https://www.youtube.com/watch?v=hBueeqDJ6rQ


Teşekkürler Lars, gerçekten iyi kaynaklar gibi görünüyor, her birine bakacağım ... Yapılandırılmış ışık yaklaşımından kurtuldum çünkü yeterli kaynak yoktu ve VisualSFM kullanarak bir tane yaptım. gerçekten iyi ve hızlı.
hamza

0

Burada gerçekten yararlı kaynaklara sahibim ama daha az kaynak nedeniyle yapılandırılmış ışık yaklaşımından kurtuldum.

Bu amaçla pikap ile VisualSFM (.exe) , VisualSFM (kaynak) kullandım ve bazı oldukça düzgün sonuçlar aldım. İyi ve kullanımı kolaydır.


-1

BQ Ciclop 3D Tarayıcı

Tarama Hacmi: 5cm x 5cm'den büyük ve 20cm x 20cm'den küçük Tarama Hassasiyeti: 0.5 mm Ciclop için gerekli tüm parçalar demonte olarak bu DIY kitine dahildir.

Bu Ciclop 3D Tarayıcı Parça Listesi: 1 x Plastik parçalar (11 adet ile 1 set) 1 x USB kablosu ile Arduino Uno R3 1 x ZUM Tarama Kalkanı 1 x A4988 Step Sürücü 1 x C270 HD kamera 1 x Nema17 step motor 2 x Lazer 1 x Güç kaynağı adaptörü 1 x 16014 rulman 1 x M8 dişli çubuk (9 adet) 2 x Akrilik panel 1 x 8mm spiral sarma bandı 1 x Vida ve somun seti

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.