Çift ekstrüderli yazıcı nasıl seçilir?


9

Prusa i3'ü birkaç yıl boyunca bir ekstruder ile kullanıyorum ve bir malzemeden iki renkte veya farklı malzemelerden bir model için baskı yapmak istiyorum. Bu nedenle, çift ekstrüderli yeni yazıcı için özür dilerim.

Piyasada çift ekstrüderli yazıcıların kalitesini ölçmenin ve / veya karşılaştırmanın bir yolu var mı?

Örneğin, 3B model oluşturmak için - satıcılardan yazdırmasını isteyin - ve sonra karşılaştırın? - hangi detaylara odaklanmalı?


1
Bir çeşit bütçe olmadan, cevaplar her yerde olacak ve 1000 doların altında satış yapan herhangi bir şirketin size bir örnek yazacağından şüpheliyim.
tjb1

@ tjb1 Yazıcı üreticisi ile böyle bir anlaşma yapmanın zor olabileceğini kabul ediyorum, ancak bana tormod-haugene tarafından önerilen 3D hub'lardan birine sormak oldukça gerçekçi görünüyor
rudolf_franek

Selam! Prusa i3'ünüzü çift ekstrüdere sahip olacak şekilde yükseltmeyi düşündünüz mü?
Alfro

Yanıtlar:


7

Kendinizi önerdiğiniz gibi, bazı modellerde test baskıları sipariş etmek bunu yapmanın bir yoludur.

3D Hub'lar ve MakeXYZ , modelinizi hobi ve küçük işletmeler tarafından uygun bir fiyata basmanızı sağlar. Her iki site de, aradığınız şey olduğuna inandığım yazıcı türüne göre baskı siparişi vermenizi sağlar.

3D Hub'larda, trend raporlarını ziyaret edin ve örnek olmasını istediğiniz yazıcıyı seçin. Benzer şekilde MakeXYZ'de yerel yazıcıları istediğiniz yazıcı için arayın .


3

"Marka" Dergisi, 3-B yazıcıları, her 3-B yazıcının diğerlerine kıyasla güçlü / zayıf yanlarını belirlemeye yardımcı olmak için mümkün olduğunca bilimsel bir şekilde karşılaştırır. Kasım 2015 karşılaştırma testine bağlantıyı burada bulabilirsiniz: http://makezine.com/comparison/3dprinters/ Ancak çift ekstrüderler arasında karşılaştırma yapabildim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.