OpenSCAD'de tappered iplik nasıl oluşturulur?


9

OpenSCAD'de inceltilmiş iplik oluşturmanın basit bir yolu var mı? Sonunda 10 mm çapında, üstte 9 ve 10 mm yüksekliğinde bir şeye ihtiyacım var.


Hangi yaklaşımı uyguladığınızı, zaten denediğinizi ve neden başarısız olduğunu açıklayabilir misiniz? Bu, olası cevaplayıcıların nerede açıklamaya başlayacağını bilmelerine yardımcı olabilir.
kamuro

İş parçacıkları oluşturmak için OpenSCAD için çok sayıda kitaplık var. Sadece konik iplik (boru dişi) için herhangi bir bulamadık.
Hiisi T

Yanıtlar:


4

Matematik ve OpenSCAD becerileriniz benimkinden daha üstündeyse, burada bulunan OpenSCAD Metrik Somun, Cıvata ve Dişler Kütüphanesi'nden yararlanabilirsiniz: OpenSCAD Metrik Somun, Cıvata ve Dişler Kütüphanesi

Bir yarıçap etrafında çokgenler oluşturmak için çeşitli araçlar kullanır ve kısmi devrimler için formüller içerir. Tasarımda, üretilen çokgenler için dönme merkezinin sabit olduğu varsayılmaktadır. Dış iş parçacığı için kod baktı ve kolayca yarıçap başvuruları belirleyebilir.

Uygun kodlama ile, silindirin belirli bir noktadaki yüksekliğine bağlı olarak değişken bir yarıçap oluşturabilir ve ihtiyacınız olan konik efekti elde edebilirsiniz.

İplik oluşturan çokgenleri konik silindirinize gömmek için istediğiniz yarıçapı 0,05 mm gibi bir fraksiyonla azaltmanız gerektiğini umuyorum.

Güçlü bir kodlayıcı değilseniz, bu yanıtı dikkate almayın.


Yani, hazır bir çözüm yok. Yorum için teşekkürler. Kütüphane ile oynayacak.
Hiisi T

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.