Slic3r otomatik hızı için hacimsel hızı nasıl hesaplayabilirim?


10

Slic3r'in ekstrüderde sabit bir filament basıncı sağlamak için " otomatik hız " adı verilen bir hız ayarı sunduğunu fark ettim , ki bu da daha yüksek baskı hızlarında filament öğütme sorunlarını ortadan kaldırabileceğine inanıyorum.

Slic3r'deki ipucuna göre, otomatik hız iki parametreden hesaplanır:

  • Azami hız
  • Maksimum hacimsel hız

Maksimum hız kendisi için konuşuyor, ancak baskımın maksimum hacimsel hızını nasıl hesaplayabilirim?

Yanıtlar:


5

Otomatik hızlı mm maksimum hacim hızı hesaplanır 3 saniye. Normalde 80 mm / s'de yazdırırsanız, ekstrüzyon genişliğiniz 0,5 mm'dir ve 0,2 mm yüksekliğinde katmanlar yazdırıyorsanız, hacimsel hızınız 80 * 0,5 * 0,2 = 8 mm 3 / s olacaktır; bu hızda yazdırırken yazıcınızı her saniye yazdırın (herhangi bir kalıp şişmesini hesaba katmaz).


Şartlar hakkında haklısınız: Yazıyı bunu yansıtacak şekilde güncelledim. : Ben de ilgilenenler için, ekstrüzyon genişliği bağlamında matematik tartışan bir blog yazısı buldum extrudable.me/2013/11/03/...
Tormod Haugene

Teknik olarak bir cevap değil ... maksimum olanı sordu, ona zaten test ettiği "olağan" ı nasıl hesaplayacağınızı söylediniz.
FarO

2

Herkes için çalışan sabit bir maksimum hacimsel hız yoktur, hesaplanacak çok fazla değişken vardır. @Ian Williams açıklamasını kullanarak hacimselden normal hızlara dönüştürebilirsiniz, ancak yine de kurulumunuz için hangi hızın en iyi olduğunu test etmeniz gerekir.

Malzemenin ne kadar hızlı tutarlı bir şekilde çıkabileceğini etkileyen diğer değişkenlerden sadece birkaçı: sıcaklık (nozul ve ısı freni), ekstrüder motor gücü, ekstrüder ve hotend arasındaki yol sürtünmesi, malzeme sıkıştırılabilirliği, akışkanlık ve cam geçiş sıcaklığı, ..

RepRap forumlarında bunun gibi ilginç konular var:

http://forums.reprap.org/read.php?262,654085

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.