Prusa i3 RepRap Yazıcıdaki başlangıç ​​konumu nasıl çalışır?


10

resim açıklamasını buraya girin

Prusa i3 hangi işlemle ev pozisyonunu belirler?

Bunun böyle çalıştığını hissediyorum, ama bundan tam olarak emin değilim:

 1. Uç durdurmalardan hiçbiri etkin değilse; Max-X, Max-Y, Max-Z ile 0,0,0 noktası arasında bir yerde olduğunuzu varsayalım.
 2. yapmak
  1. Eksenlerdeki eksen için
   1. Eksen uç durmuyorsa sinyal vermiyor
    1. eksenden 100 adım çıkarın.
 3. uç uçlar sinyal vermiyorsa veya 0,0,0 noktasına ulaşılmadıysa;

2
Bu sorunun cevabı tamamen yazıcınızın çalıştığı bellenime ve bahsedilen bellenimin yapılandırmasına bağlıdır (Marlin'deki hedef arama sırası yapılandırılabilir, aynı anda "ev Z" veya "ev X ve Y" gibi çeşitli seçenekleriniz vardır ").
Tom van der Zanden

Yanıtlar:


8

Tanımladığınız gibi çalışır, ancak tüm eksenleri aynı anda hareket ettirmez. Önce X-eksenini hareket ettirir, X uçlarına basılmazken adımları çıkarır. X ekseni bağlandığında (X uçları durdurulur) Y ekseni ve son olarak Z ekseni için prosedürü tekrarlar.


1
3D yazıcıların temelde konvansiyonel cnc makinelerden ters yönlendirme sırasına sahip olması garip buldum. Çoğu endüstriyel değirmen, lazer ve yönlendirici postalama sırası Z, Y, sonra X'dir. Bu, çalışma masasına monte edilen herhangi bir armatüre çarpma olasılığını azaltmak içindir.
tbm0115

1
3B yazıcılar genellikle daha iyi veya daha kötü için z uçta üstte değil altta bulunur. Yani homing z, altındaki herhangi bir şeye çarpmasını sağlayacaktır. Birçok kişi (ben dahil) z uç noktasını üstüne koydu çünkü bu daha mantıklı.
John Meacham

1

Denetleyici anakartına bir açma veya kapama gönderen uç uca sahipsiniz.

Kartların ürün yazılımı kapalı veya açık bir anahtar olup olmadığını bilir.

Basılı açık ve açık değil kapalı olduğunu varsayalım.

Eksen evde olduğunda AÇIK olarak okunur. Bellenim daha sonra eksenin Giriş yönü olarak belirlediğiniz yönde hareket etmesine izin vermez. Şimdi bu muhtemelen kafanın karıştığı yerdir. Aslında bir kod dosyasını açan ve hangi yönün evde olduğunu söyleyen sizsiniz. İlk açışınızda, en az birinde yanlış yapma şansınız var. Sonra yazıcılarınız hotend yatağa SERT çöküyor gibi çılgınca gidip elle kendiniz basın .. Hepimiz orada olmuştur!

Prusas genellikle rampaları kullanır 1.4

http://reprap.org/wiki/RAMPS_1.4

Kodunuz ürün yazılımınızdır. Genellikle bir başlık dosyasını düzenlersiniz (tek dosya). Bu dosyalar, kullandığınız dosyaya bağlı olarak büyük ölçüde belgelenmiştir. Satıcınız önceden yapılandırılmış bir başlık dosyası sağlayabilir.

Uç nokta kayıyorsa veya doğru pozisyonda değilse, yazıcının kendisinin içine çökeceğini unutmayın. Genellikle hasar yok, ama olması çok tatsız bir şey.

Ayrıca, hareket etmeden önce bazı bellenimin sizi eve zorlayacağını da belirtmek gerekir. Diğerleri yazıcıyı karşı tarafa çarpmanıza izin verir. Sadece bir motor, ona ne söylersen yapar.

Kısacası. Bitiş noktalarının nasıl çalıştığını ve bir yazıcıda hangi yönün evde olduğunu söylersiniz.


Bunun nasıl bir cevap olduğunu anlamıyorum. Soru , hedef arama işleminin nasıl çalıştığını sorar (kullanılan "algoritma" açısından), ancak cevabınız, insanların kötü uç duruşu yapılandırması nedeniyle yatağa nasıl sıcak çarpıştıklarına dair bazı açıklamalar.
Tom van der Zanden

Merhaba Tom Üzgünüm kafa karıştırıcı buluyorum. Uç durdurmanın nasıl çalıştığını ve ürün yazılımı / elektronik cihazların durumları nasıl gördüğünü ve işlediğini açıklarım. Bu soruya cevap veriyor. Sanırım kafaların neden çökeceğiyle ilgili fazladan bilgi kaybettiniz. Bu, farklı yazılımların taşıma pozisyonunu nasıl ele aldığını ve idare edemediğini ifade etmekti. Başka sorularınız varsa bana bildirin. Mutlu baskılar!
StarWind0
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.