Orijinal ısıtmalı alüminyum yatağın üstüne baskı yatağı için dolar mağaza resim camı mı kullanıyorsunuz?


14

Alüminyum ısıtmalı yatağımda baskı yapmakta gerçekten zorlanıyorum ... Temizlenmesi sadece çizilmesiyle sonuçlanıyor (kurutulmuş saç spreyi / tutkal / vb. Kazımak için çalışıyor) ve özellikle de düz olduğunu düşünmüyorum.

Eve giderken dolar mağazasının yanında durmayı ve birkaç resim çerçevesini almayı ve onlardan camı değiştirilebilir cam yataklar olarak kullanmayı düşünüyordum - bu da onları yeniden seviyelendirmeye gerek kalmadan yazıcıdan temizlemek için daha kolay hale getirecekti. alüminyum taban kalacaktı gibi her zaman yatak.

Sizce baskı kalitesinin iyi olacağını düşünüyor musunuz? (ısıya dayan, yeterince düz ol vb.) Yapışma amacıyla iyi çalıştığını duyduğum gibi mor tutkalla kaplamayı planlıyorum.

Referans için: Baskı PLA, Prusia i3 yazıcı.

Yanıtlar:


7

Resim çerçevesi camı (genellikle yüzdürme camı) yeterince iyi çalışır, ancak sonuçta çatlamaya / parçalanmaya güvenir. Her zaman çok düzdür (üretim sürecinin çalışması nedeniyle).

ABS'yi yazdırmak için 100-110C'ye kadar çıkarmak bir sorun olmamalı, ancak sıcaklıktaki keskin değişikliklerden kaçınmak isteyeceksiniz ve baskılarınızın çok iyi yapışmamasına dikkat etmelisiniz: PLA / PETG baskılarım oldu yapı plakasından çıkarmak için gereken kuvvet nedeniyle onlarla birlikte cam parçaları çıkarın. İlk olarak (veya çok az) yapıştırıcı olmadan denemek ve nozulunuzun yapı plakasına çok yakın olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz.


Ben bu noktada herhangi bir yapışma için mutlu olurdu :) ve cam berbat eğer .. iyi bir şey benim işimin yanında bir dolar mağaza var;) Herhangi bir şans eseri nasıl için iyi bir fikrin var mı büyük kağıt kelepçeleri engellemeden camı alüminyum yatağa güvenli bir şekilde klipsleyin?
BunnyKnitter

Thingiverse'de yazdırabileceğiniz kelepçeler vardır. Yazıcınız için doğru olanlara ve camınızın kalınlığına göz atmanız gerekir.
John Sensebe

Yorumlar takip soruları sormak için değildir. @JohnSensebe'nin iyi bir önerisi var; bazı insanlar ayrıca emme / vakum yoluyla camı metale yapıştıran ve hiç yol almayan silikon termal pedler kullanır.
Tom van der Zanden

3

Yaptım. Evet gayet iyi yazdıracak. Diğer yatak yüzeyleri gibi davranın AMA ... Akılda tutulması ve dikkate alınması gereken birkaç nokta.

Normal cam

  • Hızlı kırılacak. Benimki birkaç hafta sürdü.
  • Güçlü değil. Z uç noktanız başarısız olursa, çatlar
  • Diğer seçeneklerden daha yüksek termal genleşme. Parçalar soğuduğunda yataktan çıkar

Biz yataklar hakkında konuşurken. Diğer seçenekler hakkında konuşalım. Popüler bir plaka Borosilikattır. İşte yatak olarak bu konuda birkaç nokta.

  • Borosilikat çok daha güçlüdür.
  • Deneyimlerimdeki borosilikat çip / pul yapabilir.
    Biri benim başıma geldi , eksik camı hiç bulamadım ..
  • Ayrıca yüksek sıcaklık dayanımı ve düşük termal genleşme gibi diğer özelliklere de sahiptir.

Başka bir seçenek, en sevdiğim Temperli cam. Yataktan kaldırmaya çalışırken asla ayrı pul oldu. Ayrıca daha güçlüdür, jiletlere parçalanmaz.

Temperli Cam kırılma deseni

Burada daha fazla karşılaştırma alabilirsiniz

Öyleyse git! Ama soğumasına izin verdim, sonra parçaları çıkarın. Parçayı yataktan çıkarırken EKSTRA dikkatli olun. İstiridye kepenkleri ve benzeri şeyleri ele alırken kötü kırmak muhtemeldir (Kötü!) Uzun vadede temperli bir plaka size para kazandıracağını söyleyeceğim. Bazı yazıcılarımda bin saatten fazla baskı yapmak için bir miktar temperlenmiş plaka var. Benim Mendlemax ve onlarca HARD kafa kazaları dahil. 2013'ten aynı plaka!

Ayrıca yerel donanım mağazasını da kontrol edin. İşte burası bardağımı aldım.


2

Elektronik çöp kutusundan aldığım hizmet dışı bırakılmış bir flatbed tarayıcıdan bir cam plaka kullanıyorum. Bir cam kesiciyle boyuta kestim ve PLA'm için 68 ° C'de şişme işi yapıyor. Baskı, baskı sırasında mükemmel bir şekilde yapışır ve 40 ° C'den daha düşük bir sıcaklığa kadar soğutulduğunda neredeyse yapı plakasını çıkarır.

PLA için bir yapı plakası olarak camdan çok mutluyum, özellikle ücretsiz olduğu için.


1

Isıtmalı borosilikat cam yatağımın üstünde her zaman normal cam plakalar kullanıyorum.

Avantajları:

  • çok ucuz (yaklaşık 3 €, yazıcımın borosilikat cam yatağının değiştirilmesi için yaklaşık 80 € maliyeti)
  • yeni bir baskı başlatmak için yatağın soğumasını beklemeye gerek yok. Sadece başka bir cam levhaya koy ve baştan başla. (Baskılarımın daha iyi yapışmasını sağlamak için 3dlac kullanıyorum, bu nedenle bir sıcak borosilikat cam yatağından bir baskıyı çıkarmaya çalışmak genellikle yontulmuş bir camla sonuçlanır)

0

Geçen gün caddeden aşağı sürüyordum ve bir garaj satışında bir çim üzerinde çok güzel bir ESKİ ve BÜYÜK ayna gördüm. Yaklaşık 36 "x 28" idi.

Satış ücreti? $ 5.00

MPCNC makinem için büyük baskıları cama yazdırmamı sağlamak için kullanacağım. ESKİ aynaları sevmemin nedeni, yenilerinden çok daha kalın ve bu nedenle daha dayanıklı ve sağlam olmaları.

Ekonomik kalmaya çalışıyorsanız, muhtemelen bir yerde bir garaj satışında eski bir ayna bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, şu anda ısıtılmış yataklı camın üzerine baskı yapıyorum ve Aquanet Saç Spreyi ile püskürtüyorum. PLA ile, yatağı yazdırmadan önce 60 Santigrat dereceye kadar ısıtırsam ve daha sonra yazdırma işini kaldırmadan önce oda sıcaklığına soğumaya izin verirseniz, camdan çok kolay bir şekilde çıkarabildiğimi keşfettim. Çok az çaba.

Bu nedenle, özet olarak, yüzeyiniz olarak Cam veya Ayna kullanmanızı, yazdırmadan önce 60 santigrat dereceye kadar ısıtmanızı, aquanet saç spreyi ile püskürtmenizi tavsiye ederim ve yaptığınızdan memnun kalacaksınız.

İyi şanslar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.