3D baskılı mini varil projesinde yeni başlayanlar için en iyi 3D modelleme yazılımı nedir?


16

Amacım , Amazon'daki bu tahtaya benzer şekilde, yan sehpa ile 5 litrelik bir minyatür varili 3D yazdırmak . Çıkarılabilir bir üste sahip olmasını istiyorum, böylece kutulu bir şarap mesanesi içine konabilir ve tıkaç dışarı çıkıp kullanılabilecek şekilde üstte bir delik olmalıdır. 3B modelleme veya yazdırma konusunda deneyimim yok, ancak yerel kütüphanemdeki genel bir 3B yazıcıya erişimim var. Parçaları ayrı ayrı yazdırabileceğinizi biliyorum (örneğin, namlu gövdesini kilitlemek ve oluşturmak için delikli ahşap delikli kenarlar, namlu gövdesini oluşturmak için metal renkli halkalar). Yine de hangi yazılımı kullanacağımı bilmiyorum. Blender'ı öğrenmeye başlamayı mı düşünüyordum? Bu, bu proje için etkili olur mu?


Autodesk 123D'den birkaç cevaptan beri buraya eklemek için. Autodesk 123D kullanımdan kaldırıldı ve şimdi kullanıcıları Autodesk Fusion 360'a doğru
itiyorlar.

Yanıtlar:


13

Sorunuz StackExchange için uygun olmayan bir biçimde başlıyor, ancak Blender'ın işe yarayıp yaramayacağını sorarak bir tane daha uygun şekilde bitirdiniz.

Blender'ı öğrenmek için zaman ayırmaya istekliyseniz, istediğiniz gibi ve çok daha fazlasını yapacağını keşfedersiniz. Referans verdiğiniz model, Fusion 360 veya SolidWorks veya birçok ücretsiz paket gibi mühendislik tipi tasarım yazılımı kullanılarak oluşturulabilir, ancak serbest biçimli özellik Blender'ın esnekliğine daha uygundur.

Blender mühendislik tipi bir program olmasa da, hassas modelleme için dahili desteğe sahiptir. Bu özellikleri kullanmayı öğrenirseniz, her iki yazılım türünden de en iyisini alırsınız.

Modelinizi yazılımda önerdiğiniz gibi segmentler / parçalar halinde oluşturursanız, sonuçların baskı aşamasında, özellikle renk ve filaman seçenekleriyle ilgili olarak daha fazla esnekliği olacaktır. Ahşap renkli kenarlar yerine, ahşap simüle edilmiş PLA filamentini kullanabilirsiniz! Kütüphanedeki yazıcıya bağlı olarak, çemberler için yüzde 88 metal içeren bir filaman da kullanabilirsiniz.

Blender'ı modellemenin bazı yönleri için kullanıyorum, çoğu zaman STL'yi Blender'da henüz öğrenmediğim şeyleri ele almak için Meshmixer'e aktarıyorum.

Umarım 5 litreye olan referansınız orijinal boyuttadır ve modeliniz bunun minyatürü olacaktır. 5 litre kapasiteli bir 3d yazıcı halk kütüphanesinde harika bir varlık olacaktır!


Yararlı bulabileceğiniz bir şey unuttum. Yerel halk kütüphanemiz, önemli bir öğrenme kaynağı olan lynda.com ile bir anlaşmaya sahiptir. Şu an mevcut olan malzemeleri inceledim. Lynda.com web sitesinde Blender'a özgü birçok saatlik eğitim bilgisi vardır. Kütüphanenizde bu mevcutsa, hedefinizi kolaylaştıracak ve paradan da tasarruf edecektir!
fred_dot_u

4

Kısa süre önce bir 3d yazıcı satın aldım ve freecad'in http://www.freecadweb.org/ ve onun açık kaynağı için gerçekten çok uygun olduğunu gördüm .

Ben onun parametrik modellerde şekil ile çok benzer inanıyorum ama yerel değil daha çok online çalışır.

Parçalar görünümünü kullanarak modellerimin çoğunu temel şekiller ve boolen çıkartmalar kullanarak yaptım.


2

Tinkercad'i kontrol edebilirsiniz . Kullanımı kolay, çevrimiçi bir editördür.

Blender veya Rhino3d kadar güçlü olmasa da, kolay 3d modeller için fazlasıyla yeterli.


2

Herhangi bir programlama geçmişiniz varsa OpenScad'i düşünün. Sanat becerileri olmadan birçok şeyi kolayca yapmanızı sağlayan işlevsel bir programlama dilidir. OpenScad becerileri, Thingiverse'de özelleştirilebilir şeyler oluşturmak için yararlıdır.

İşte başlamak için bir yer


1

Bu soruyu yönettiğim facebook gruplarında çok şey alıyoruz.

Her zamanki cevaplar aptalca bir zor öğrenme eğrisine sahip olduğu için blenderi içermez. Yapmak istedikleriniz için aşırıya kaçmak.

Autodesk'ten 123d'ye bakın. Para kazanmazsanız ücretsiz. Bunu en kolay buldum.

http://www.123dapp.com/design

Ayrıca SLT out eklentisi ile Google sketchup var. Ben bu iyi yazdırılabilir modelleri oluşturmaz gerçeği nedeniyle oldukça alt eşit olduğunu (yani eksik üçgenler böylece katı oluşturmak olmaz, düzeltmek zor)

http://www.sketchup.com/

Sanırım bu ortaya çıkıyor. Ben kullanmadım ve maliyeti olduğunu düşünüyorum, ama bahsetmeye değer.

https://www.rhino3d.com/


1

Autodesk Meshmixer'in en iyisi olduğunu düşünüyorum, çünkü boolean operasyonlarla (kübik düşünen birinden daha fazla iseniz) veya sürükleyip şekillendirerek (daha fazla serbest biçimli bir adamsanız) kolayca parça yapabilirsiniz . (Ve bu videolar eski ama hala çalışıyor).

CAD mühendisliğinde daha iyi refleksler elde etmek istiyorsanız, 3D tasarım ve animasyonlar hakkında daha iyi bilgi almak istiyorsanız, Solidworks en iyisidir (ancak bir işletme değilseniz gerçekten pahalı), belki blender iyi ama kesinlikle değil CAD kullanıcıları için ne 3D'de yeni başlayanlar için (iyi belgelenmiş olsa bile).


1

Uzman değilim, ancak bu soru hakkında biraz araştırma yaptım ve bana öyle geliyor ki Fusion 360 şu anda en iyi bahsiniz. Başlangıçtan bitişe kadar tam olarak planladığınız şeyi yapmak için tasarlanmıştır. Tasarım (Şekillendirme ve hassas modelleme), Test (montaj / animasyon analizi) ve Fabrikasyon (CAM ve 3D baskı), hepsi mantıksal bir iş akışına sahip olan ve öğrenmesi YOLU Blender'dan daha kolay olan tek bir programa sarılmıştır. 100.000 $ / yıl'dan daha az kazanan hobi ve yeni başlayanlar için ücretsizdir. Autodesk tarafından profesyonel olarak üretilen bir sürü ücretsiz öğretici çevrimiçi var. Bunlardan geçtiğinizde, projenizi tamamlayabilmelisiniz.

(Düzenle): onshape.com hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Dediğim gibi, ben uzman değilim.


0

Tasarımınız için çıkış Onshape tavsiye.

https://www.onshape.com/

Kullanımı en kolay, tam özellikli, ücretsiz 3D CAD programıdır. İyi bir nedenden ötürü en yaygın kullanılan CAD programı olan Solidworks'ün yaratıcıları tarafından yapılır (ve aktif gelişimde)! Bulutta çalışır, bu nedenle inanılmaz bir grafik kartı olan yüksek güçlü bir PC'ye, sadece iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur.

Onshape, mekanik CAD'in geleceği gibi görünüyorken, 123d ve Sketchup gibi diğer programlar basitçe "gerçek" CAD'nin hafif versiyonlarıdır.

Organik, karmaşık şekillerle yüksek oranda ilgilenmek istemiyorsanız, Blender'dan kaçınırdım, bunun yerine varilinizi bir kütükten çırpmış olabileceğinizi öğrenmek için çok zaman harcayacaksınız.


-1

123 tasarım diyenlere. 3D baskı bir şey olmadan önce sadece blender kullanıcısı olduğumu söyleyebilirim ve 123 tasarımını öğrenemiyorum. Sadece birkaç araç olduğu için çok sınırlı hissediyor. Evet, blender zor bir öğrenme eğrisine sahip olabilir, ancak 3D baskı modelleri ve daha karmaşık modeller yapmak için çok önemli olmayacağınız için gelecekte ödüyor


Bunun gerçekten bir cevap olarak uygun olup olmadığından emin değilim. Soru, fikir tabanlı cevaplar talep etmeye çalıştığı için yığın değişiminin başlaması için kötü bir uyum. Cevaplar ve sorular genellikle fikirlere değil gerçeklere dayanmalıdır, bu yüzden belki daha gerçekçi olmak için bunu yeniden ifade edebilirsiniz. Örneğin, 123 tasarımı blender ile karşılaştırıldığında hangi yollarla sınırlıdır?
Tom van der Zanden
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.