Prusa i3 hotend istediğim sıcaklığa ulaşmıyor (180 ila 230 santigrat)


9

Kısa süre önce ilk yazıcımı oluşturmayı bitirdim. Sahip olduğum tek sorun, hotend'in PLA (180 ila 230 derece santigrat) ile yazdırmaya başlayacak kadar ısınmaması, hotend'in ısınması 170 derecede duruyor. Lütfen günlerce bu sorundan mahrum kalmama yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Yanıtlar:


7

Genellikle, bu tür bir problem sıcaklığın kontrol döngüsü ile ilgili bir sorundur. Komutu çalıştırarak PID Ayarı yapmayı deneyebilirsiniz M303 E0 S200 C8. Bu, hot end'i ısıtacak ve birkaç kez 200C civarında çevrecek ve daha sonra size yazılım yapılandırmanızın PID ayarlarına girmeniz veya bunları kullanarak EEPROM'da depolamanız gereken Kp, Ki ve Kd değerlerini söyleyecektir M301.

Bu sorunu çözmezse, ısıtıcı kartuşunun bağlantısını kesin ve direncini bir multimetre ile kontrol edin. Bir 12V sistemi için 6Ω'dan (24V sistemi için 24Ω) yüksek olmamalıdır.

Isıtıcı kartuşu iyi ise, belki de güç kaynağı ile ilgili bir sorundur. Hotend ısınırken, ısıtıcı kartuşundaki voltajı ölçün. Yazıcınızın çalıştığı nominal 12V / 24V'den çok daha az olmamalıdır. Eğer öyleyse, kötü bir MOSFET veya güç kaynağınız olabilir.

Son olarak, hotend üzerinde çok güçlü bir fan üfleme varsa, bu da ısınma ile ilgili sorunlara neden olabilir. Bir fan muhafazası eklemek (veya fanı nozuldan uzağa ve sadece baskıya yönlendirmek) bu konuda yardımcı olabilir.


0

Kullandığınız yazılıma bağlı olarak varsayılan olarak düşük ayarlanabilecek yazılım sınırları vardır. Marlin ile olduđunu biliyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.