Meme alt tabakaya ne kadar yakın olmalıdır?


11

Nozamın üzerine baskı yaptığım alt tabakaya yakınım var, böylece bir kağıt parçası yakalanmadan hemen altında serbestçe kayabilir.

Bunu yapmanın doğru yolu var mı?

Yanıtlar:


5

Geleneksel olarak, (0.004" kalın ilgili) bir parça kağıt kullanarak uygun soğukluğa yakın ulaştırır. Ancak, katman kalınlığını ayarlamak bile, soğukluk bu yansıtmalıdır. İdeali, soğukluğu ayarlar kabaca bir kağıt parçası ile veya başka bir şim stoğu türü, daha sonra bir karşılaştırma baskısı sırasında soğukluğa "ince ayar" yapın.

Doğru hatırlıyorsam, ideal katman istediğiniz katman yüksekliğinin 1/2 ila 2/3'üdür.


Referans olarak, 0,004 "[0,10mm] , hem İngiliz hem de metrik sistemlerde boyutları iletmenin harika bir yoludur. Katman yüksekliklerini çağırmak için metrik sistemi kullanan herkes için burada paylaşılan bilgiler.
zipzit

9

Bu fotoğraf tam değil, ancak yardımcı olabilir

Düzenleme: Hata! Kaynak eklemeyi unuttum. Bu, Wanhao Kullanıcı Kılavuzu / Derleme Kılavuzu'ndan alınmıştır. Şu anda web sayfasını tam olarak bulamıyorum.

resim açıklamasını buraya girin


2
Gönderinize, arama makineleri tarafından dizine eklenebilmesi ve ekran okuyucularına erişebilmesi için biraz daha metinsel içerik ekleyebilir misiniz? Ayrıca, bu resmi burada çoğaltma izniniz var mı? Siz kendiniz yapmadığınız sürece, muhtemelen telif hakkına sahiptir ve kullanımı en iyi şekilde ilişkilendirme gerektirecek ve en kötü ihtimalle yasadışı olacaktır.
Tom van der Zanden

1
TomvanderZanden haklı, en azından görüntüyü bulduğunuz yere bir bağlantı sağlamalısınız ve bence biraz daha fazla bağlam ekstra mil ilerleyecektir. Ancak, bu yeni başlayanlar için soğukkanlılığın harika bir örneğidir! +1
tbm0115

Tom van der Zanden ve tbm0115, Güncellendi. Teşekkürler!
Chase Cromwell

Referans bağlantısını bulmayı başardınız mı?
Greenonline

0

Bir kağıt parçası kullanmak tam olarak "doğru" yüksekliği almanızı garanti etmez (çünkü farklı kağıtların farklı kalınlıkları vardır ve artık nozulu ne zaman yakalamadığını belirlemek zordur), ancak yatak seviyesini alır ve mesafe alır düzeltmeye yakın olmak.

Daha sonra, ilk katmanı gözlemleyerek ve ilk katmanın yeterli veya çok fazla sıkıştırıldığını görmenize göre ayarlamalar yaparak yüksekliği daha fazla ayarlayabilirsiniz. Bebek sesi özelliği (etkinleştirilmişse) bunun için çok yararlıdır.


0

Mümkünse , Facebook'ta Reprap grubuna yürekten katılmanızı (veya göz atmanızı ) öneririm . Onlar-si olmak bir sürü 'yardım' dosyaları orada, nasıl bir yatak seviye düzeltmek için. Özellikle, herhangi bir termal genleşme "sürprizini" önlemek için nihai yükseklik ayarının yapılmasını ve istenen çalışma sıcaklığında tesviye yapılmasını önerir.

Doğal bir sorun, stok limit anahtarlarının pozisyon tekrarlanabilirliği için korkunç olmasıdır. Eh, 'korkunç' değil, ancak birinci veya iki katın bazı durumlarda yatağa biraz fazla yakın olabileceği kadar eğim. En azından Z-stop'un ayarlandıktan sonra iyi ve sıkı bir şekilde kilitlendiğinden emin olmanızı tavsiye ederim ve sonra daha hassas olmak istiyorsanız, diğer yakınlık veya opto-sensörlere bakın. Bunu henüz yapmadım, bu yüzden özel bir öneriniz yok.


2
Bu yararlı bir tesviye tavsiyesi olmasına rağmen, bu gerçekten soruyu ele almaz.
Tom van der Zanden

@TomvanderZanden "z ekseni ayarı" ve "yatak tesviye" yardım dosyalarını bu linkten okursanız, OP'nin sorusunun oldukça ayrıntılı bir şekilde ele alındığını göreceksiniz.
Carl Witthoft

2
@Carl_Witthoft Bu durumda cevabın ana noktasını buraya dahil etmeniz iyi olur. Bir cevabı referanslar ve daha fazla okuma materyali ile yedeklemek iyi olmakla birlikte, tamamen harici kaynaklara bağlı bir cevap, bağlantılı materyal değişirse veya kullanılamaz hale gelirse eski olabilir.
Tom van der Zanden
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.