E3D Termistör Alternatifi


12

E3D hotends, bacakları cam elyaf kılıf ile izole edilmiş ve bir vida ve pul ile kenetlenmiş bir termistör kullanır:

resim açıklamasını buraya girin

Bu çözüm, yüksek sıcaklıktaki malzemelerin basılmasını sağlar, ancak biraz kırılgandır ve hotend'i birkaç kez yeniden monte ettikten sonra, vida termistörün bacaklarını ve kılıfını iyice karıştırmış olacaktır.

Bazı nakavt E3D hotends, termistörün ilgili deliğinde gevşek olduğu ve (yerinde) ısıtıcı kartuş tellerine bantlanmış olduğu (korkunç) bir çözüm kullanır:

resim açıklamasını buraya girin

Bu çözüm biraz geçici görünüyor ve termistörün gevşemesi konusunda endişeliyim. Bir avantaj, sadece sık sık yeniden monte edilebilmesidir, çünkü sadece ısıtıcı kartuşunu dışarı çekmek de termistörü zarar vermeden dışarı çeker. Resimde sıcaklığı kısıtlayan PTFE kılıf gösterildiğini unutmayın, ancak bu durumda da cam elyafını kolayca kullanabilirsiniz.

Başka bir çözüm saplama termistörüdür:

resim açıklamasını buraya girin

Sıkıştırma vidası için normalde kullanılan deliğe vidalar. Ne yazık ki saplamada kullanılan epoksi nedeniyle 250C ile sınırlısınız. Ayrıca, epoksinin bir süre sonra (sıcaklıktan bağımsız olarak) başarısız olduğunu ve termistörün artık bir önceki çözümde olduğu gibi ısıtıcı kartuş telleri tarafından kısıtlanması nedeniyle yerine kilitlenmediğini (yine de çalışıyor) buldum. Uygun değil).

Orijinal E3D hotend'leriyle uyumlu herhangi bir çözüm var mı:

  • epoksi veya PTFE ile sıcaklıkta sınırlı değildir,

  • standart fiberglas kılıftan daha iyi sökülmeye ve yeniden monte edilmeye dayanabilir,

  • termistörün kablolarını ısıtıcı kartuşuna bantlayan ve yerinde tutan umuduyla kaptondan biraz daha az hokey mi?

Yanıtlar:


2

Mk9 ekstrüderimdeki montaj yöntemini seviyorum: Isı bloğuna, ısıtıcı deliğine paralel olarak küçük bir delik açıldı. B3 Innovations küçük bir yaya paketlenmiş bir termistör satar. Tüm montaj deliğe girer ve bir tespit vidası (yavaşça!) Sabitler. Bir yaya ya da benzer bir şeye çıplak bir termistör koyabilirsiniz; esas olarak termistörü tespit vidasından ve aşırı bükülmeden korumaktır.

Fotoğrafınızdan, aynı şey hotend için iyi çalışır gibi görünüyor.

Her ne kadar monte ederseniz edin, biraz termal gres eklemek çevreden iletime yardımcı olabilir.


1

Şimdi buradan , hot-end bloğunun delinmiş bir deliğine uyan ve ek bir vida ile sabitlenen bir "kartuş tarzı" silindirik termistöre sahip bir hot-end bloğu satın aldım . Bu sistem bakımı çok daha kolay hale getirir, termistör zorlamadan içeri ve dışarı kayar ve sadece termistörü değiştirmek için bir konektöre sahiptir (veya sıcak ucunuzda bir konektör varsa kabloları çıkarmadan sıcak uç bloğunu sökün).

silindirik kartuş termistörü

Daha eski tarz hot-end'ler kullanıyorsanız, bu yükseltmeyi şiddetle tavsiye ederim, çünkü bakım çok daha kolaydır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.