Yazdırma dik sınırlarda başarısız oluyor


10

Kısa süre önce DeltaMaker'ımdaki yazıcı kafasını stoktan E3D Lite6'ya değiştirdim ve orijinal kalitem, güvenilirliğim ve tekrarlanabilirliğime geri dönmeye çalışıyorum. Tarif aradım oldukça yakın aldım ve dün gece daha büyük bir baskı denedim düşündüm. Dikey yapıların yatay yüzeyden yükselmesi (ve düşündüğüm ama belki de ilgili olabileceğini düşündüğüm bir geri çekme / tel çekimi sorunu) dışında çoğu bakımdan oldukça iyi çıktı.

Vida deliği bağlantıları benim için iyi tasarlanmış görünüyor:

3D baskı önizleme

90 derece geçiş yok - bu benim problemlerimden en azı olacağını düşünürdüm. Ama dün gece ciddi sorunları vardı:

örnek 1

ÖRNEK 2

Daha önce böyle bir sorun görmedim. Ekstrüzyon oranı temelde mükemmel görünüyor - neden çevre çevresinde ekstrüzyonu durdurmuş gibi görünüyor?

PLA filament ve Simplify3D 3.1.0 dilimleme kullanıyorum. Ayarlar:

  • 0.35 mm meme, 0.40 mm ekstrüzyon genişliği, 1.05 ekstrüzyon çarpanı
  • 0,15 mm katman yüksekliği, 3 üst, 3 alt katman, 2 çevre kabuğu (belki 3?
  • % 30 dolgu,% 60 anahat çakışması,% 110 dolgu ekstrüzyon genişliği
  • Sıcaklık 220 ° C'dir (nozul ve ısıtıcı bloğu arasında termokupl, termistör 220 ° C derken yaklaşık 206 ° C rapor eder)
  • Baskı hızı 2700 mm / dak (45 mm / s)

Bu sorunu daha önce gören var mı?

GÜNCELLEME: Anahat çakışmasının% 60'dan% 90'a çıkarılması sorunu neredeyse düzeltiyor (en azından yapısal olarak görsel değilse) - her yapının tabanında sadece küçük bir delik var. (Sorunlu katmanlar üstleri yoksaydıktan sonra baskıyı birkaç kat durdurdum.)

Güncellenmiş Görüntü

% 99'a (Simplify3D'nin maksimumu) gitmek, muhtemelen bu son deliklerden kurtulacaktı, ancak baskı işini zar zor yapmak için S3D'nin anahat çakışma ayarını maksimize etmenin, gerçek kök nedeni bulamadığım veya ele almadığım anlamına geldiğini düşünmeliyim ...

Yanıtlar:


1

Soğutma fanınız olmadığını söylediğinden, yazdırma kafanızdaki sıcaklığı 205 gibi bir değere düşürmeyi deneyin. Birinci ve ikinci resimdeki dizgiler, baskı sıcaklığı da çok yüksek olduğunda daha sık görülür.

Katman geçişi bu geçişte gerçekten azalır, bu nedenle nesnenin bir bölümünü yazdırırken ve soğumaya izin vermek için bu katmanlar arasında duraklarken yazdırma hızının yavaşladığından emin olun.

Plastik hala erimiş gibi görünüyor ve benim de etrafında sürükleniyor.


0

Dikey geçiş yapan ilk katmanların yapışacak kadar kıvrılamadığı ve kıvrıldığı görülüyor. Soğutma fanı kullanıyor musunuz?


Merhaba siteye hoş geldiniz! Soruları cevaplamak için oldukça aktif olduğunuzu görüyorum, ancak bu gerçekten sorunun cevabı değil ve bir yorum olarak daha uygun olacaktır (50 itibarınız olduğunda yorum bırakabilirsiniz). Bu cevap oldukça kısadır ve birçok potansiyel çözümü atlar. İyi bir cevap yazma konusunda lütfen yardım merkezine bakın .
Tom van der Zanden

@Jexoteric - Baskı için hayran yok, ancak bu yazıcıda tarihsel olarak bir sorun olmadı (belki de yeni hot end ile değişti?) Ve neden sadece nispeten hafif bir şekilde takılmayacağını anlayamıyorum saf yatay veya saf dikey yüzeylerde çok sağlam olduğunda eğimli kısım ...
Fred Hamilton

Ekstrüderin ucu, iz genişliğini daha önce olduğundan daha fazla veya daha az düzleştirebilecek şekilde önemli ölçüde farklı bir boyutta mı?
Jexoteric

Eski ve yeni nozulların her ikisi de 0.35 mm idi.
Fred Hamilton
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.