Yazdırılan yazıcı kaç kez kendi kendine yazdırabilir?


11

Kendi bileşenlerinin çoğunu yazdırabilen bir 3D masaüstü yazıcı RepRap var.

Yazdırılan her yazıcının bir sonrakini yazdıracağını varsayarsak vb. Bunun kaç kez gerçekleştirilebileceği konusunda bir sınırlama var mı?

Mesela birisi benim için yazıcıyı bastı ve ben de arkadaşlarım için aynısını yapıyorum ve onlar da onlar için aynısını yapıyor. Bu sonsuza kadar gidebilir mi (3D model aynı kaldığından) veya bunu sürekli yapmanın ciddi yan etkileri / dezavantajları var mı?


Bunun dışında 3D kişisel yazıcı imalat sanayi yok edecek?
Vatandaş

Daha fazla insanın yazıcıları olacağından daha da fazla filament satabilirler.
kenorb

Yanıtlar:


15

Bu nesneleri yazdırmak için kullanılan dosyalar dijitaldir ve her yazdırma işleminden sonra hiçbir şekilde bozulmaz. Sadece birden fazla kez yazdırılması nedeniyle zamanla ortaya çıkan hiçbir yan etki veya bozulma yoktur.

Bu RepRap felsefesidir ve makineler baskı mükemmel olmasa da sadece iyi çalışmaz, aynı zamanda bir yazıcıyı basıldığından daha iyi basabilir. kalibrasyona biraz özen ve dikkat.

Süreç hala yeni yazıcıyı inşa etme ve uygun şekilde kalibre etme yolunda çok sayıda insan müdahalesini gerektirir. Yazıcıda veya ürettiği baskılarda hatalar varsa, tasarım veya Nth nesil yazıcının tasarımıyla değil hemen hemen her zaman oluşturucu / kalibratör / kullanıcı ile ilişkilendirilebilirler.


6

Reprap yazıcılar, genellikle meyveler ve kendilerini çoğaltma olanağı sağlayan bitkilerle karşılaştırılmıştır.

Bu benzetme hem iyi hem de kötü şekillerde geçerlidir. Herhangi bir yaşam formu, artefaktlar (mutasyonlar) sokulmadan kendini çok sık çoğaltabilir.

Reprap yazıcı oluşturmak, yapılandırmak ve çalıştırmak biraz beceri gerektirir . Parçalar aktarılabilse de, bu mutlaka deneyim kazanmaz. Muhtemelen yazıcınızın ürettiği parçalar, yazıcıyı oluşturmak için aldığınız parçalarla aynı düzeyde değildir. En azından öğrenme eğrisini yakalayana kadar değil.

Reprap, yazdırılmayan ve yazdırılan parçalardan bağımsız olarak kalitesi değişebilen başka birçok parçaya sahiptir . Hangi çelik çubukların kullanıldığı, motorlar için hangi sürücü devresi, vb.


Benim tavsiyem, siz ve arkadaşlarınızın birinden yazıcı parçaları almanız ve yazıcılarınızı birlikte inşa etmenizdir . Başkalarına parça vermek harika bir şey olsa da, 3D yazıcıları arkadaşlarla birlikte oluşturmak daha büyük.


Son paragrafınızın beceri geçişiyle nasıl bir ilişkisi olduğunu görmüyorum. Eşit şekilde söyleyebilir, bir yazıcı inşa edebilir, daha iyi bir yazıcı inşa edebilir ve bir başkasının öğrenmesi için ilkini aktarabilirsiniz.
Sean Houlihane

@ Beceri aktarımı hakkındaki paragrafta kapsanan Sean Houlihane. Yazıcıyı başka biriyle inşa ederseniz, birlikte beceri kazanırsınız, bu da donanımın kendisi kadar kolay geçemeyeceğiniz bir şeydir.
üçüncü boyut

4

Her bir yazıcıyı koruduğunuz ve uygun bir kalibrasyon yaptığınız sürece, devam edin, bunu yapmak için tasarlandıkları şey, kendim için yedek parçalar bile yaptım.

Ne yazık ki RepRap projesi , satış eksikliğinden dolayı 1/15/16 tarihinde kapanmıştır .

Bir reprap'ten gelen ve başka bir reprap yapan bir reprapim var.

Bir sonraki parça için parçaları yazdırırken uygun şekilde kalibre edildiğinizden emin olun, aksi takdirde bir sonraki makine eğri yapılmış olabilir;

Tek sınırlamanız elektronik parçalar ve satın almanız gereken az miktarda donanım olacaktır.


1
-1: Orijinal RepRap projesi ( reprap.org ) çalışmaya devam ediyor. "RepRap Professional Ltd." ( reprappro.com ) (geçici olarak?) kapatıldı, ancak web sitelerini kapatmadılar ve tüm ürün yazılımı ve tasarım dosyaları hala açık kaynak olarak kullanılabilir.
David Cary

Bağlantıda RepRap'in kapanmadığı belirtiliyor. RepRap adını kullanan farklı bir proje kapatıldı. Satılması gerekmeyen bir yazıcı yapmak için bir projenin satış eksikliği nedeniyle kapanacağını mı düşünüyorsunuz?
user253751
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.