Mümkün 3D Baskılı Snap Konnektörler


9

Ultimaker 2+ 3D Yazıcım var ve yazıcının üretim hacmine uymayan bir parça yazdırmam gerekiyor. Her ne kadar uygun olsa da, yine de iki parça halinde yazdırmam gerekecek, çünkü içeride bazı donanımlar takmam gerekecek. Bir araya getirmek için tutkal kullanabilirim, ancak daha sonra ekipmanı çıkarmam gerekecek.

Bu yüzden onu nasıl birleştireceğiniz / birbirine yapıştırabileceğimiz bazı uygun çözümler bulmaya çalışıyorum. Duvar kalınlığı şu anda 3 mm'dir.

Düzlem Kes

Parçayı kesmek için düzlem.

Parçayı böldüğüm kesit

Kesiti kesin.


Kesimin nerede olduğunu vurgulayabilir misiniz?
Tomáš Zato - Monica'yı

Tam parça ve kesme düzleminin başka bir figürünü ekledim. Diğeri kesimin enine kesitini gösterir.
Bjartmar

Bu arada, baskı sırasında ekipman yerleştirmeyi düşündünüz mü? Yazdırmayı duraklatın, ekipmanı içine koyun, devam edin.
Tomáš Zato - Monica'yı

@ TomášZato Ekipmanın çıkarılabilir olması gerekiyor (muhtemelen tahribatsız)
Sean Houlihane

1
@TomvanderZanden Bunun kopya olduğunu düşünmüyorum. Bu durumda, bağlantınızda özetlenen örnekler büyük bir modele yeniden katılmak için uygun bir seçenek değildir. Özellikle böyle ince duvarlı biri.
tbm0115

Yanıtlar:


1

Ekipmanın çıkarılabilir olması gerekiyorsa, ilk etapta tek parça bir nesne yapmaya çalışmanın bir anlamı yoktur. Görünüşe göre iki probleminiz var. Birincisi, ekipmanı içine koymak ve çıkarmak için kabınızı bölmenin en iyi yolunun ne olduğuna karar vermektir; ikincisi, ikisinin birlikte nasıl kilitleneceğidir. Bize ekipmanı göstermediğin için ilkine cevap veremem.

İkincisi: thingiverse.com'da yaylı konektörler (kayışlarla, sırt çantası kılıflarıyla vb. Gibi) için bir dizi plan vardır. Konteynerinizin dış kısmında herhangi bir kısıtlama yoksa, mandallama konektörlerini kap duvarına birleştiririm (ör. Ağ karıştırıcı ile).


0

Cevabınız için teşekkürler. Sanırım ihtiyacım için bir çözümüm var. İşte bazı rakamlar!

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Klibin daha fazla resmi!

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin


Modelin sağ tarafının yazdırılması oldukça zor görünüyor. Büyük olasılıkla destek yapılarını kullanmanız gerekecektir. Kilitlerin oturmasını sağlamak kolay olmayacaktır.
Mikhail Z

Klibin üç rakamını daha ekledim (sağ taraf olarak reefer yaptığınıza inanıyorum), Bu 3D baskı yapacağım ilk şey ama bundan daha fazla uçurum asılı gösteren youtube videoları gördüm.
Bjartmar

Olası sorun çıkıntı değil, olası geometri bozulmasıdır. Çok sıkı veya gevşek kilitli klipler alabilirsiniz
Mikhail Z

Tamam, bu olabilir. Ama bu yazıcıyı çok kullanan bir arkadaşa sordum. Duyarlılığın oldukça iyi olduğunu düşünür, bu yüzden denerim. Daha sonra bazı resimler yayınlayacak. Yazıcı üreticisi, en iyi nozul ile 20 mikrona kadar hassasiyet iddia ediyor. Sanırım bunu kullanacağım!
Bjartmar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.