Folgertech FT-5: G Kodunu doğru okuyor gibi görünmüyor


9

Kısa süre önce Folgertech'ten bir FT-5 satın aldım ve montajı yaklaşık bir hafta önce bitirdim. Henüz başarılı bir baskı yapmadım. Dosya doğru şekilde dilimlenmiyor veya muhtemelen G kodunu yanlış okuyor gibi görünüyor. Parçanın ilk çevre katmanını döşeyecek ve daha sonra yapı plakasını y yönünde birkaç mm aşağı kaydıracak, başka bir çevre katmanını ekstrüde edecek ve daha sonra tekrarlayacaktır. Aynı sonuçlarla dilimleme yazılımı olarak Cura kullanarak bir SD'den ve USB'den yazdırmayı denedim.

  • Tüm kayış ve kasnakların sıkılığını iki katına çıkardım
  • Y-Driver kötüydü, başlangıçta tahtadaki yedek ile değiştirdim ve sorunu çözdü.
  • Ben Marlin V3 Firmware tüm kodu geçti ve her şey olması gerektiği gibi görünüyor.
  • MKS Gen V 1.4, Arduino Mega 2560 ile
  • Arduino 1.6.5 / 1.6.6 / 1.6.7 kullanmayı denedim
  • XYZ adımlarını / mm'yi kalibre ettim

Tüm mekanik hareketler ve ofsetler doğru görünüyor. Yazıcı Pronterface'e sorunsuz bir şekilde bağlanır. Ayrıca makine ve USB'den iyi bir şekilde ev sahipliği yapar ve bu işlemler sırasında gerektiği yerde hareket eder. Yine, sorunun G kodunu yorumlamaya çalıştığı zaman olduğu görülmektedir. Ben hala aynı şans ile, farklı kaynaklardan birden fazla G-kodu dosyaları denedim.

Herkes benzer sorunlarla deneyim veya herhangi bir yardım sunabilir, çok takdir edilecektir. Neler olabileceğine dair hiçbir fikrim yok!

Kırmızı filamanda bu sabah 5 mm kalibrasyon küpünü basma girişimim , bu kalibrasyon küpünün nasıl görünmesi gerektiğine dair bir örnek beyaz kalibrasyon küpleriyle resimde görülüyor.

5 mm Kalibrasyon Küpü 5 mm Kalibrasyon Küpü örneği


Bu atlanmış adımlar gibi kokuyor.
Tom van der Zanden

Katılıyorum. Sorunu gidermek için bir sonraki denemem bu hafta sonu step sürücülerini ayarlamak olacak. Başka öneriniz var mı?
T_Robbins

@T_Robbins, bunu çözdün mü?
markshancock

Bu fotoğrafın önden arkaya ekseni boyunca atlanmış adımlar gibi göründüğüne katılıyorum. Makine, yan yana ataletin önden arkaya ataletinden çok daha düşük olduğu 2 eksenli bir köprü tipi bir makinedir. Çok yüksek veya farklı bir mimari makine için ayarlanabilen ivme ayarlarını kontrol etmenizi öneririm.
cmm

Bu sorunu çözdünüz mü? Bu gerçekten atlanan adımlar gibi görünüyor. Düzeltdiyseniz lütfen bir cevap ekleyin; 48 saat sonra cevabı kabul edebilirsiniz.
0scar

Yanıtlar:


1

Resim Y yönündeki adımların (fotoğrafı önden çektiğiniz varsayımı altında) kaçırıldığını göstermektedir.

Eksik adımlar, hızlanma ve sarsıntı için çok yüksek ayarlardan, alt takım veya kayış düzeneğinde çok fazla sürtünmeden, alt takımın belirli bir noktada bir şey yakalamasından, kademeden çok daha az akımdan kaynaklanabilir.

Step sürücünüzün V ref değerini artırarak step sürücünün torkunu artırabilirsiniz, ayrı step sürücü modülleri veya yazıcı denetleyici anakartında bir ayar vidası vardır. Ayrıca, hızlanma ve sarsıntı ayarlarını azaltın ve kayışı sökerek alt takımda kayma hareketi olup olmadığını kontrol edin, ardından kayışı tekrar bağlayın ve kasnakların sürtünme olup olmadığını kontrol edin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.