Destek üzerine yazdırılan yüz nasıl geliştirilir?


14

Destek üzerine yazdırılan yüzeylerin alt tarafını iyileştirmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Modeli her zaman güzel görünmesi gereken yüzeylerin yanlarda veya üstünde olacak şekilde döndürmeye çalışırım ve mümkünse destek miktarını en aza indirmek için modeli daha küçük parçalara bölerim.

Ancak bazen, onu nasıl döndürürsem değiştiririm ve desteksiz küçük nesnelere bölünemeyen düzensiz bir şekle sahip bir nesne vardır.

Ve sonra, desteği çıkardıktan sonra, sonsuza dek zımparalanması gereken çok çirkin bir yüze sahip olurum.

Açıklığa kavuşturmak için, desteklerin kaldırılmasını kolaylaştırmak istemiyorum, bununla ilgili bir sorunum yok, desteği çıkardıktan sonra desteğe dokunan yüzeyi daha iyi görünmesini sağlıyorum.

Desteklere basılmış yüzün görünümünü iyileştirmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Dilimleme ve baskı yapmak için Cura kullanıyorum, "satır" destek türünü kullanıyorum, yazıcım Robo3D R1 +


Teoride, destek "çizgilerinin" oryantasyonu dış kabuk çizgilerine dik olsaydı ayrılmaları daha kolay olurdu diye düşünüyorum.
Leo Ervin

@LeoErvin - Desteği ayıran bir sorunum yok, sadece desteğin üzerine inşa edilen yüz korkunç görünüyor. Soruyu açıklığa kavuşturmak için düzenledim.
Nir

Teşhisin daha kolay olması için neye benzediğini gösteren bir resim ekleyebilir misiniz?
Eric Johnson

@Nir Ne demek istediğini biliyorum. Demek istediğim, ayırmak daha kolaysa, başlamak için çok fazla birleştirilmedikleri anlamına gelir, bu nedenle, desteklediğiniz desteği kaldırdıktan sonra birleştirilmiş (ortak) plastik parçalar (çıkıntılar) kalmaz sonra zımpara gerekir. Desteğin çizgileri baskının çizgilerine dik olarak yerleştirilmiş olsaydı, bunun yukarıdakilere yardımcı olacağını düşünüyorum. bu mantıklı mı?
Leo Ervin

@EricJohnson - Parçayı zımparalamak için saatler harcadım ve zımparalamadan önce fotoğraf çekmedim, bir dahaki sefere fotoğraf çekeceğim
Nir

Yanıtlar:


5

Sorunuzun temel yanıtı , makinenizde daha iyi köprüleme veya çıkıntılar oluşturmaktır . Köprüleme, iki katı parça (bir köprü gibi) arasında baskı yaptığınız zamandır. Tek bir katı parçadan yazdırılırken ve geri dönerken çıkıntılar meydana gelir. Çoğu dilimleme motoru, bu parametreler için hız, fan gücü vb. İçin ekstra ayarlara izin verir, sadece bu terminolojiye bakın.

3D baskıyı düzgün bir şekilde almak için çok yaygın ve basit bir çözüm sadece yavaşlamaktır! Parçayı bitirmek için acele etmiyorsanız, dilimleme motorunuzdaki tüm besleme hızlarını düşürürsünüz. MakerWare, baskı ve hızlılık için 90/150 mm / s hızında madene sahiptir. Genellikle bunu yaklaşık 50 / 90'a indiririm. Akıl yürütme, plastiğin soğuması için daha fazla zaman vermenizdir, hem katmanı yazdırırken hem de sonrasında, bu katman bir sonraki katman için daha sert olacaktır. Köprüleme veya sarkma sırasında, baskıda genellikle sarkık bir alan olacaktır. Plastiğin soğuması için daha fazla zaman sağlayarak bunu en aza indirebilirsiniz. Ayrıca, desteklere yazdırmanın hala teknik olarak köprülendiğini unutmayın (iki katı parça arasında yazdırma).

Akılda tutulması gereken bir başka şey de, mevcut katman ve bir önceki katman arasında bir katmandan diğerine yapışmasıdır. Bu nedenle, bazı durumlarda, kabuğunuzu artırmak muhtemelen dolgu / çatı / zemin telleri için daha kolay olabilir.


Öte yandan, hotend'i çok yavaş hareket ettirdiğinizde hotend'in yakın olduğu plastiği ısıtmak / eritmek için daha fazla zamanı olacaktır. Hotend'in etrafında fanlar kullansanız bile.
Leo Ervin

@LeoErvin malzemeye bağlıdır. ABS gibi bir malzeme, ABS'nin kademeli bir soğutmaya daha fazla ihtiyaç duyması nedeniyle yakınlarda sıcaklığa sahip olmaktan fayda sağlayacaktır. Önceki katmanları erime noktasına gelmek istemeseniz de, inşaat alanınızda daha yüksek bir ortam sıcaklığına sahip olmak, parçanızın yapısal bütünlüğünün sonunda soğuduktan sonra yardımcı olabilir.
tbm0115
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.