Gnarly filament: bunlardan sadece biri mi, yoksa şikayet nedeni mi?


9

herkes.

3D baskının göreceli olarak yeni gelen biriyim, bu yüzden neyin kabul edilemez derecede kötü bir filaman makarası oluşturduğunu bilmiyorum.

Bir PETG rulosunun yaklaşık 1 / 6'sı (ve belki de 6 saatlik bir baskıda 4 saat), bir üst / alt sargı işleri çığır açan bir durma noktasına getirdi. Baskıyı iptal ettim, sonra filamanı kırptım ve daha fazla çapraz sargı arayan baskıyı kaldırmaya başladım. Bir ton, bir ton bükülme ile birlikte buldum.

Makaraya doğru yolun yaklaşık 1 / 3'ünü durdurdum, hala bükülmeler ve çapraz sargılar buldum ve onunla hallolduğunu söyledim. Bunu kullanmanın tek yolu, tüm uzunluğu başka bir makaraya çalıştırmak, çapraz sargılardan dikkatle kaçınmak ve bükülmelerin baskı kalitesini etkilemeyeceğini ummak olurdu.

Tedarikçiye şikayet ettim ama bir cevap bile almadım, bu yüzden şimdi bunun zaman zaman bekleyebileceğim şeylerden biri olup olmadığını merak ediyorum. Herhangi bir düşünce ve görüş çok takdir edilecektir.

Alkış,

Glasseyed

Yanıtlar:


4

Filament, üst üste binmeden rulodan çıkmalıdır. Bunun için ne ödediğinize bağlı olarak söylenmesi, şikayet edip etmeyeceğinizi belirler. Normalde sizin için ne ödeme olsun. Bunun için 10 $ ödediyseniz , bu yüzden çok ucuz olduğunu düşünürdüm, ama> 25 $ ödediyseniz güzel şeyler olmalı.


Ben kg başına 35 $ ödedi, bu yüzden ultra premium veya pazarlık bodrum şeyler değil. Gerçek şu ki, bu tedarikçiden aldığım diğer filamanlardan oldukça memnun kaldım, ancak şikâyetimize cevap vermem beni onlardan tekrar almamaya karar verdi ... bu tür bir şey olup olmadığını merak edene kadar sadece şimdi ve sonra bir şey beklenir.
Glasseyed

Ben gidip şikayet ediyorum. En kötü durum hiçbir şeyin olmamasıdır, en iyi durum yeni filament elde etmenizdir (ve kötü ruloyu da korumanız).
Eric Johnson

@Glasseyed Bu sadece bir fluke şey olabilir, ancak bu tür bir şey için tedarikçinizle iletişime geçmelisiniz (kullanıcı hatası olmadığı sürece). Standart kalitelerini ödüyorsunuz, eğer bunu alamıyorsanız, bir değiştirme veya geri ödemeyi hak ediyorsunuz.
tbm0115

5

Bunu söylediğim için üzgünüm, ancak MOST sargıları, son kullanıcıların makarayı tutarken filamanın serbest ucunu serbest bırakmasından kaynaklanıyor. İlk biriktirme sırasında bir düğüm eklemek matematiksel olarak imkansızdır ve bu günlerde saygın filament satıcıları, biriktirici biriktiriciden çıkarılıp ambalaja gönderildiğinde oldukça dikkatli serbest uç kontrolüne sahiptir.

Düğümleri doğrudan filament satıcısından alabileceğiniz yer, dikkatsizce cevap verip serbest ucunu serbest bırakmaktır. Bunu sadece çok ucuz bir filaman ile görmelisiniz.

Bu nedenle, satıcınızın dağılması mümkündür, ancak muhtemelen önce kendi taşıma uygulamalarınızı dışlamanız gerekir. Serbest ucu kaybetmeyi önlemek zor değil. Bu günlerde güzel makara stilleri, taşıma / depolama sırasında serbest ucu sabitlemek için yan flanşlarda deliklere sahiptir. Veya Thingiverse'den veya en sevdiğiniz model sitesinden çok sayıda filaman klibi tasarımından birini yazdırabilirsiniz.

Elleçleme konusunda çok dikkatli iseniz ve hala düğüm alıyorsanız tedarikçileri değiştirin. Yeni makaraları tekrar tekrar yanlış işlemek için yeterince özensiz olan herkes de muhtemelen son derece ucuz malzeme kullanıyor ve çok kötü endüstriyel kimyasalların düşük maliyetli filament renklendiricilerine karıştığına dair çok sayıda anekdot raporu var.


Teşekkürler, ancak kullanıcı hatası bu durumda sorumlu değildi: sadece makaraya daha derin başka birçok crossover vardı, filaman titrek / fabrikada alma mekanizması ile ilgili sorunlar önerecek şekilde sapıkça oldu.
Glasseyed

1
Makara açılırken çapraz geçişler çok sık aşağı gider. Bir düğüm saatlerce kayabilir ve kayabilir ve daha sonra baskıyı yakalayıp yıkabilir. Titrek / sapıkça ne demek istediğinizden emin değil misiniz?
Ryan Carlyle

Sanki birisi her iki santimde bir filamanı esnetmiş gibi, içinde hafif bir bükülme varmış gibi. Muhtemelen kendi başına çok ciddi bir şey yok, ancak toplama mekanizmasında bir sorun olduğu inancımı pekiştiriyor. Eric Johnson'a yaptığım yorumda söylediğim gibi, onlardan aldığım diğer şeylerden oldukça memnun kaldım. Belki de boş bir makara biriktirdiğimde geri kalanları yeniden biriktiririm (göreceli yeni gelenlerden bahsettim mi? ;-) Şerefe!
16:29

1
Sıcak filament önceki sargıların üzerine yuvarlandığında ve oluktan oluğa atlarken küçük yalpalamalar meydana gelebilir. Daha büyük kıvrımlar, çok sıkı bir çekirdeğe sahip bir tamburu yeniden biriktirdikleri anlamına gelebilir. Söylemesi zor.
Ryan Carlyle

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.