Ultimaker Cura / G kodunda belirli bir Z yüksekliğine kadar platform desteği


9

Ultimaker Cura , yazıcının yalnızca nesnenin yapı plakasına dokunması gereken kısımları için bir sal yapmasını sağlayan bir platform destek tipi “ dokunaklı yapı plakası” sunar. Ayrıca , yapı plakasının üzerinde asılı olabilecek herhangi bir nesne için “ her yerde ” sunar .

Sadece belirli bir z yüksekliğine kadar çıkıntılar, 4 mm veya daha düşük bir z noktasında bulunan herhangi bir çıkıntı için destek sunmaya ihtiyacım var. Ultimaker Cura'ya bir ayar / ek olarak veya Pronterface için yalnızca bir G kodu dışa aktarma olarak bunu etkinleştirecek bir yazılım var mı?


Neden daha yüksek çıkıntılar umrunda değil? hangi "sihirli" düzgün yazdırmak için izin verir, ancak en düşük çıkıntılar değil? Buradaki asıl endişe nedir?
Carl Witthoft

Temel olarak, baskı sonrası sonlandırmayı sınırlamak için belirli bir şekilde düzenlemem gereken düzensiz bir yapıya sahibim. Destek yapıları, düzensiz yapıların bazılarının baskı yatağından çıkarıldığında kopmasına neden olur. Zımparalama veya aseton banyolarının ABS'yi düzeltmek için iyi bir yol olduğunu düşünmüyorum - belki de buradaki gerçek sorun, son işlemden önce destek yapısı bağlantılarını gizlemem gerekiyor ve bu düzensiz yüzey bunu yapmak için tek nokta. Bu yüksek çıkıntılar çok düşük bir çıkıntı açısına sahiptir ve desteksiz iyi bağlanmalıdır
K Mmmm

Yanıtlar:


3

Bunu etkinleştirecek bir yazılım var mı?

Evet, Ultimaker Cura 3.3 Beta sürümünden itibaren Ultimaker Cura destek eklemek için dikkate alınmayacak bir alan belirlemenize izin verir. Sizin durumunuzda, bina destek yapılarının dışında bırakılmak üzere 4 mm'nin üzerindeki her şeyi tanımlayabilirsiniz.

Bu çok yeni özellik için buraya bakabilirsiniz , aradığınız şey olabilir.


1

Bunu etkinleştirecek bir yazılım var mı?

Bunun bir kopyasına sahip değilim, ancak diğer 3D baskı meraklıları ile konuştuğumdan, simplify3d'nin destek yapıları üzerinde en ayrıntılı kontrole sahip olan dilimleyici olduğunu biliyorum .

Tam olarak ne istediğinize ilişkin bir ayar olup olmadığını bilmiyorum, ancak modelinizin seçilen bölümlerine manuel olarak destek ekleme olasılığının olduğunu biliyorum, bu yüzden - modelinizin boyutuna ve karmaşıklığına ve doğruluk düzeyine bağlı olarak ihtiyacınız - sizin için bir seçenek olabilir.

"Soru sorulmayan" geri ödeme politikası olan tescilli, ticari bir yazılımdır.


1

Alternatif olarak, kendi destek kulelerinizi modelin kendisine eklemenize izin veren 3D modelleme araçlarına bakın. Bunu yapın, ardından dilimleme aracınızı "destek yok" veya eşdeğeri olarak ayarlayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.