Ne zaman bir sal kullanmalıyım, ne zaman ağzına kadar kullanmalıyım?


Yanıtlar:


10

Bir sal, baskı yüzeyine yapıştığından ve baskı sal üzerine yapıştığından, tüm baskı için daha iyi yapışma sağlar. Sallar baskının altına kadar uzanır ve birden fazla katmandan oluşur, ancak bir kenarlık sadece 1 kat ve baskının dışındadır. Baskıyla artan temas nedeniyle sallar normal olarak kenarlarından daha zordur.

Kendi deneyimlerime dayanarak, ağzına kadar sadece 1 katman olduğu için katman yapışması ile çok yardımcı olmaz. Yatakta olmayan güzel görünümlü bir 1. tabakaya ihtiyacım olduğunda veya yeterli temas noktası olmadığında normalde bir sal kullanırım.


Yatak ve baskı arasında çok fazla temasınız olduğunda ağzınızı yararlı buluyorum. Nispeten düz bir nesneniz varsa, bir sal gerekli değildir, ancak bir kenarlık, baskıyı yataktan ayırmaya yardımcı olacak bir şeyler verebilir. Örneğin, yakın zamanda bir 2D logo görüntüsünü kar amacı gütmeyen kuruluştan izleme için kullanabilecekleri basit bir şablona dönüştürdüm. Çok düz, yatak yapışma bir sürü. Ağzına kadar bana baskı zarar vermeden kaldırmak için kullanmak için bir şey verdi. Küçük kutular veya tepsiler için de kullanışlıdır. Bir sal ihtiyacım olmadığında ağzına kadar kullanıyorum.
Joel Coehoorn

6

Çarpmayı önlemek için bir sal kullanılır. Parçalar doğrudan yapı yüzeyine yazdırmak yerine, üstüne inşa edilir. Sal sonrası yazdırmayı kaldırır ve atarsınız. Sal parçadan daha büyüktür ve daha fazla yapışma özelliğine sahiptir. Sallar öncelikle yatağa yapışmaya yardımcı olmak için ABS ile kullanılır. Sallar ayrıca küçük ayak izlerine (örneğin bir direk) sahip modellerin dengelenmesine yardımcı olmak veya bir modelin üst katmanlarını oluşturmak için güçlü bir temel oluşturmak için kullanılır. Tek endişeniz yatak yapışmasıysa, ağzına kadar kullanmak daha iyidir.

Bir ağzına kadar bir ağızlık takılır ve dışa doğru uzanır. Ağızlar tipik olarak birkaç taslağa sahiptir ve birkaç kat uzunluğunda olabilir. Ağızlar genellikle bir tablonun bacakları gibi bir modelin küçük parçalarını sabitlemek için kullanılır, çünkü ağızlar bu alanların baskı yatağına bağlı kalmasına yardımcı olur.

TL; DR

Ağız sadece bir model etrafında ve ilk katmanına bağlı, bir sal da altında.


5

Bir sal, parçanın baskı yatağı ile çok az temas noktası olduğunda yardımcı olur ve bu nedenle parçanın içindeki ve dışındaki noktalara iyi yapışmaz.

Bir ağız parçası, parçanın çevresine iyi yapışmazsa yardımcı olur.

Her ikisine de ihtiyacınız olacak çok nadir durumlar vardır, ancak genellikle yalnızca birini veya diğerini kullanırsınız.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.