3D Metal Baskı


9

3D metal baskı (çelik, alüminyum) hakkında merak ediyordum, ancak google ile ilgili kısa bir araştırmadan sonra sadece çok pahalı yazıcılar buldum (işaretli, masaüstü metal ve diğer birkaç endüstriyel yazıcı). Piyasada metal parçalar basabilen daha ucuz bir yazıcı var mı?


metal parçayı döken kil / kum kalıpları yapan plastik modeller yazdırabilirsiniz.
dandavis

İşaretli makinelere hızlı bir bakış, metal yerine yüksek mukavemetli plastik baskı yapıyor gibi görünüyor.
cmm

3D Baskı StackExchange sitesine hoş geldiniz! Burada 3D baskıyı ve ilgili eko sistemleri anlayan çok sayıda insan var.
cmm

Bir kaynak robotu hile yapmalıdır. Baskı / kaynak biriktirme alüminyumunun oldukça zor olduğunu, son ürünün gözenekli olduğunu, sadece birkaç iyi "filament" olduğunu duydum. Ayrıca, yapı levhasında büyük gerilimlere dikkat edin, bu da inç kalınlığında paslanmaz çelik levhaların deforme olmasına neden olur (güçlü, yüksek ısıya dayanıklı alaşımlar yazdırırız).
0scar

Ucuz olmasa da, Sculpteo (ve muhtemelen Shapeways ve diğerleri gibi diğer çevrimiçi yazıcılardan) üretilen metal parçaları alabilirsiniz.
eidylon

Yanıtlar:


7

Metal baskı (doğrudan) esas olarak iki tipte yapılır:

  • Metal bir bileşik veya alaşımın sinterlendiği Lazer Sinterleme (LS). Örneğin, Tungsten Karbür Lazer Sinterlidir. Sık görülen kısayollar SLS, DMLS ve SMLS'dir, ancak diğerleri de kırpılır.
  • Lazerin aslında metali yerinde lekelediği Lazer Eritme. DMLS / DMLM (doğrudan metal lazer (ler) eritme) ve SLM (Seçici Lazer Eritme) şu anda geliştirmenin en üst sıralarında yer almaktadır.

Nesneleri kaynaklayan, tüm öğeyi tek bir kaynak yapan özel bir kurulumun bir yan pazarı var, ancak (kesinlikle konuşursak) baskı yapmıyor, kaynak yapıyor.

OpenSource makinelerinin kullanılabilirliğini engelleyen özellikler: Patentler , daha fazla patent ve hatta daha fazla patent hala çalışıyor ve bu patentlerin bazıları metal baskı için gerekli olan parçaları içeriyor, bu nedenle bunlar engelleniyor. Bu gibi Lazer Eritme / Lazer Sinterleme / Lazer Eritme için sadece birkaç önemli patentin süresi dolmuştu. Gibi baskı METAL için günümüzde alakalı patentlerin bazıları bu (: ~ 2019-2024 exp), bu (exp: ~ 2037) ya da bu yenisi (örn: ~ 2035) bu biraz zaman alacak bu yüzden hala gitmek yıl var.

Diğer bir faktör de pazar: Endüstriyel talep büyükken, metal yazıcı talep eden hobiler için sadece küçük bir pazar var ve endüstri büyük para ödemeye hazır. Açık kaynak gruplarının patentleri kırmadan doğru sonuçları elde etmenin yollarını geliştirmesi gerekirken, büyük makineler üzerinde küçük makineler yapmak için çok az baskı var.

Metal lazer baskının daha eksiksiz bir geçmişi (ve patentlerin endüstri ile ilgili olduğu biraz daha fazla yardım) burada bulunabilir .


5

Anzalone ve arkadaşlar yayımlanan Düşük Maliyetli Açık Kaynak Metal 3-B Yazıcı yılında IEEE Erişim :

Bu makale açık kaynaklı metal 3 boyutlu bir yazıcının geliştirildiğini bildirmektedir. Metal 3-D yazıcı, açık kaynaklı bir mikro denetleyici ile kontrol edilir ve düşük maliyetli bir ticari gaz-metal ark kaynağı ve bir deltabot RepRap olan Rostock'un bir türevidir. Malzeme listesi, elektrik ve mekanik tasarım şemaları ve temel yapım ve işletme prosedürleri sunulmaktadır.


4

FFF / FDM

Metal döküm yoluyla veya metal parçalar içeren özel bir filament kullanarak metal bir nesne oluşturabilirsiniz.

Metal filament

Metal ve plastik karışımından oluşan özel bir filaman ile baskı yaparsınız. Baskıdan sonra, plastiği yakmak ve metal taneleri birlikte eritmek için nesneyi 450 ° C civarında ısıtmış olursunuz. Bir fırına ihtiyacınız var. DIY fırın yaklaşık 150 $.

Fırın işleminden önce basılı nesne

Fırın işleminden sonra postprocess

Bildiğim tek filaman Sanal Dökümhaneden Filamet . ColorFabb'dan Bakır Dolgusu,% 80 içeren Filamet'e oposite olarak sadece% 30 metal içerir.

Sadece bu filamanların oldukça yoğun olduğunu unutmayın, bu da 1 kg makaraları oldukça "daha kısa" ve dolayısıyla daha pahalı hale getirir!

Döküm

Bu yöntem, balmumu dökülmesine çok kapalıdır . Kısacası bir nesneyi yazdırır, kil / yeşil kumla çevreler, plastik yakmak için ısıtın ve içine sıvı metal dökün.

Bu teknolojinin bir örneğini youtube'da bulabilirsiniz , ancak yöntem kayıp balmumu dökümü ile hemen hemen aynıdır.

RepRap deneyleri

RepRap projesinde bazı metal baskı deneyleri buldum, ancak bunları ayrıntılı olarak incelemedim.

Bronz macun ve macun ekstruder

Bu sadece bir fikir: Tartışmalı bir şekilde macun ekstrüderli bir FFF yazıcı alabilir ve macunda yüksek miktarda metal içeren bir macunla baskı yapabilirsiniz. Daha sonra baskı bir fırında işlenir.

Endüstriyel teknolojiler

All3p.com metal baskı teknolojilerinin bir listesi : Listeden bir örnek:


2

Kayıp-PLA yatırım dökümünü yapabilirsiniz, alüminyum eritmek için kendi DIY dövme oluşturmak istemediğiniz sürece bunu yapmak için gerçek dişli pahalı.

Yine de, bunu yapmak için özel bir yazıcıya ihtiyacınız yoktur.

Baskılarınızı metalle kaplamanın bir yolu da vardır, bu bir elektrik akımı ve bazı kötü kimyasallar gerektirir, ancak alternatif olarak mümkündür.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.