Ender 3 nozul Y ekseninde yataktan kalkmaktadır


9

Yeni Creality Ender 3'ümü yeni aldım. Her şeyi hizalamak için kontrol ediyor / ayarlıyordum ve baskı kafasını "otomatik olarak eve" yerleştirdiğinizde, nozül baskı yatağının önünden 5-10 mm durduğunu fark ettim.

Bu normal mi?

Yatağın üstüne dökülmeden memenin boşaltılmasına izin vermek belki de tasarımla mı?

Y durdurma anahtarında herhangi bir değişiklik yapmadan ayarlamanın herhangi bir yolu olmadığı görülüyor. Ayrıca yatak taşımak için herhangi bir kolay yolu var gibi görünmüyordu.


Yanıtlar:


3

Evet, fiziksel sınır konumu ile ilgili ev hem X hem de Y'deki yatağa yaklaşık 7.5 mm doğru yerleştirilmediğinden, bu "amaçlanan" davranıştır.

Bunu düzeltmek için lütfen Ender3 için Yeniden Ayarlama Ana Konumuna bakın


Maalesef kafam karıştı: memenin yataktan kalkması "amaçlanıyor" mu? Eğer öyleyse neden "düzeltilmelidir"? Okuduğum kadarıyla, her Ender 3 (benim de dahil) yataktan kalkıyor ve bazı insanlar bunu nasıl düzeltebileceğini söylerken, diğerleri bu şekilde olması gerektiğini söylüyor (bu yüzden muhtemelen bu şekilde bırakmalıyız .. .), öyleyse bunu kendim ve diğerleri için halletmeye çalışmak: amaçlanıyor mu ve bu yüzden bırakmalıyız mı yoksa hepimizin düzeltmesi gereken bir hata mı?
voxoid

1
@voxoid Yazılım, "Bu doğru davranıştır" diyor. Ancak bir baskı için tam yatak alanını kullanırsanız, her şeyin ön-sola, bazen de yatağın dışına kaydırılacağını görürsünüz. Kötü yazılım kurulumu olabilir düzeltilmiş, ama öyle olması zorunlu değildir , örneğin güç aşımı koruması kaybedecektin için. Ayrıca, termal kaçak koruma varsayılan olarak açık değildir.
Trish

3

Birçok yazıcının X / Y uç tutucuları, yapı plakası / ısıtmalı yatağın kökeninde değildir. Ürün yazılımında, yapı plakası başlangıç ​​noktasından uç nokta konumlarına bir ofset tanımlanır. Bu normal, endişelenecek bir şey yok.

Yazıcınızı bilgisayarınıza USB üzerinden bağladığınızda ve yazıcıyla arabirim oluşturabilecek bir program (örn. PronterFace, OctoPrint, Repetier-Host vb.) Bir terminal aracılığıyla yüklediğinizde, yazdırma kafasını başlangıç ​​noktasına gönderebilirsiniz komut ile G1 X0 Y0. Daha sonra kafanın normalde sol ön köşe olması gereken başlangıç ​​noktasına gittiğini göreceksiniz.


1

Kafanın yapı plakasından hafifçe başlaması kasıtlıdır.

Eğer yapı plakasında başlamışsa, yatak düzleştirilmediğinde nozulu kilitleyebilirsiniz. Seviyenin sıcaklığa ve yapı plakası tipine göre değiştiğini unutmayın. PLA'dan ABS'ye geçerseniz, yatağı yeniden ayarlamanız gerekir.

Sadece masum z-stop durdurma anahtarı benim stok yapı plaka boyunca derin bir oyuk neden vardı, şiddetle bir ABL (otomatik yatak eşitlikçi) almanızı öneririz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.