İplik nasıl önlenir?


9

Baskıdaki düzensizlikleri ve ipleri nasıl önleyebilirim? Kullanılan Yazıcı: Fortus 450mc

Model: PC

Model ipucu: T10

Destek ipucu: T12SR

Destek: SR-100

Dilim Yüksekliği: 0.0050 inç

Grabcad baskı (Insight ile) kullanarak iki nesne yazdırdım 1) Voronoi ayı: Voronoi ayı eksik katmanları / eksiz katmanı var her şey yolunda görünüyor. Gerçi biraz çekimi fark ettim. 2) İçi boş kanallara sahip silindir: Silindirin çok fazla görünür çekimi vardır ve kanallardan biri hafif deforme olur. Lütfen ekteki resimlere bakınız.Voronoi ayısı Üstten Görünüm Yan görünüm Eksik / eklenmemiş katmanlarÜstten görünüm Önden görünüş çekimi

Başka ayrıntı gerekip gerekmediğini lütfen bize bildirin.


Güzel yazı, açıklama ve fotoğraflar. Ancak soru nedir? Yayınınızı düzenleyebilir ve açıkça bir soru söyleyebilir misiniz?
Greenonline

Yazdırma ayarlarını ekleyebilir ve ayrıca hangi kalibrasyon adımlarını uyguladığınızı listeleyebilir misiniz?
Sean Houlihane

İpliği ortadan kaldırmak (veya en azından en aza indirmek) için geri çekme ayarlarınızda ince ayar yapmanız gerekir. Hangi dilimleyiciyi kullanıyorsunuz?
Chris

Yanıtlar:


4

Nozul sıcaklığını gidene kadar 2 ° C'lik artışlarla azaltarak tellemeyi azaltabildim. Ayrıca geri çekme ayarlarınızı biraz artırmak isteyeceksiniz.

Sorun, plastiğin çok sıcak olması ve nozuldan sızması nedeniyle - biraz fazla akıcı.

Isı Kuleleri Arama. G-kodunu, yazıcınızın her katmanda nozul sıcaklığını ayarlaması için düzenlemeniz gerekir. Bu, verilen malzeme için en iyi sıcaklığın gerçekten iyi bir göstergesini verecektir.

Her yeni filaman markası (ve bazen rengi) için yazdırmak isteyeceğinizi unutmayın.


1
Aynı üreticiden farklı renkler hakkında bazen farklı ideal sıcaklıklara sahip iyi bir not. Gökkuşağı renklerinin oldukça homojen olduğunu düşünüyorum, ancak siyah, beyaz ve gümüş çok değişebilir.
Davo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.