Isı tabanındaki cam için kelepçeler / klipsler


10

Isı tabanımdaki camı sabitlemek için kelepçeler arıyorum. Bazı aramalardan sonra bazı insanların PLA baskılı kelepçeler kullandığını gördüm. Isıtılmış bir ısı yatağı (~ 60 ° C) için PLA kelepçeleri kullanabilir miyim?

Ayrıca katlama klipleri denedim ama nozulumu bloke ettiler. Anet A8 sol ön köşeden başlar. Yazdırmaya başladığımda, meme z üzerinde biraz yukarı, sonra x üzerinde y yukarı ve sağa hareket ediyor. Bu ilk harekette katlama klipsine hareket eder. Köşeleri düzeltmenin ve kenarı ortadan düzeltmemenin bir yolunu arıyorum.

Camı (~ 3 mm) ısı tabanına (~ 2,5 mm) sabitlemek için başka hangi kelepçeleri veya klipsleri kullanabilirim? Tutkal kullanmak istemiyorum.

Yazıcım bir Anet A8.

Yanıtlar:


8

Ultimaker kliplerine ne dersiniz? Ultimaker, klipsleri biraz bükerek erişilmesi gereken 2 mm ısı yatağı ve 4 mm cam kullanır. Profil / ayak izi oldukça düşüktür.

resim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girinresim açıklamasını buraya girin

Bu kelepçeler çok ucuzdur ve bu tipik açık artırmada veya Çin sitelerinde bulunabilir.

Alternatif olarak, bağlayıcı klipslerini vurmaktan endişe ediyorsanız, kapton bant kullanarak camı alüminyum yatağa da bantlayabilirsiniz.

Örneğin Marlin ürün yazılımında, bağlayıcı kliplerin hareket halindeyken çarpmasını önlemek için bir Z-ofseti tanımlayabileceğinizi unutmayın.4

PLA'nın amaçlarınız için kullanılabilir olmasını engelleyen iki sorunu vardır.

İlk olarak, yük altında deforme olur. Çeşitli işler için basılı C-kelepçeleri kullandım; işim bittiğinde, kelepçe genellikle 10+ milimetre tarafından bükülür.

İkincisi, PLA çok düşük bir ısı toleransına sahiptir. PLA'nın cam geçiş sıcaklığı yaklaşık 60-65 ° C'dir, hedeflenen ısı yatağı sıcaklığının hemen etrafındadır, bu nedenle kelepçeleriniz yükten deforme olmaz, plastik ısıdan akar.

Soğuk bir yatağa baskı yapıyorsanız, mevcut setin deformasyonu çok yükseldiğinde yeni bir set yazdırarak baskılı kelepçeler kullanabilirsiniz. Isıtmalı bir yatakta, bir şans değil. Bunun yerine bir tür metal yay bazlı klips arayın.


3

Sorunu analiz edelim:

  • Toplam 5.5 mm kalınlığa sahibiz.
  • İki tabakayı mekanik olarak kalıcı olarak (yarı) yapıştırmak istiyoruz.
  • Klipsler, memenin üzerlerinden geçmesine izin vermek için yaklaşık 0.2 mm'den daha yüksek olmamalıdır.

(non) Çözüm girişimi sıfır:

Soruna objektif olarak bakalım ... bir şeyler yazdırabiliriz, değil mi? Peki ... PLA'nın 0,2 mm veya altı, camı yatağa itmeye çalışmanın stresine dayanması gereken 0,2 mm PLA anlamına gelir. PLA, herhangi bir plastik gibi, ince tabakalarda süper güçlü değildir, özellikle iyi bir yatak yapışması elde etmek için 60 ° C'ye ısıtıldığında. Ve sonra 80 ° C veya daha yüksek yatak sıcaklığı gerektiren ABS gibi bir şey yazdırmak isteyebilirsiniz. Sonuç hoş olmayacak: klip çok kısa bir süre sonra kırılıyor veya bükülmeye başlıyor. Sonuç: klips yok, yatak serbest kayıyor.

Birinci çözüm denemesi:

Sadece bir cam levha ve bir kağıt / ahşap desteğinden oluşan eski resim çerçevelerine bakalım. Gibi bir "Çerçevesiz Resim Çerçevesi" bu bir 1 . Bu klipslerin alt tarafa monte edilmesi gerekir.

Bu tasarımı temel olarak kullanarak, bu klipleri alabilir veya benzer klipleri kendiniz yapabilirsiniz. Ama onları nasıl monte edebilirim?

Güzel kısım geliyor: bazı seçeneklerimiz var.

  • Klipsleri yatağın altına yapıştırın veya lehimleyin. Sayfayı çıkarmak bir PITA alır, ancak yine de mümkündür
  • Klipsler için kesme montaj yuvaları. Sayfa şimdi klipsler çıkarılarak çıkarılabilir. Ancak yatak ısıtması, alüminyum içine yuva kesmemizi sevmeyebilir.
  • Bir montaj noktası ekleme. Yine, klipsleri monte ettiğimiz bir çeşit çerçeve eklemek için tutkal veya lehim kullanabiliriz. Yatağın ortasına açılan, bize klipsler için montaj noktaları veren bir alüminyum U-profil parçası gibi.

1 - Bu sadece doğru kurulumu yapan ilk buldum. Onlara bağlı değilim ve bunun için para alamıyorum.

İkinci çözüm denemesi:

Bu fikri bir çentik haline getirin ve uygulanan aynı prensibi arayın.

Orada "Swiss Made Cam İstinat Klip" şaşkın Dipol bahsetti. İyi fikir ve alüminyum yatağa bir çentik kesmek yerine basit, küçük bir delik yeterli olacaktır. Çerçevesiz resim çerçevesinden yaklaşık aynı fiyatta ancak daha az inşaat işi!

Ve elbette, Ultimaker ve Yapı Plakası Kelepçelerine 0scar gibi bahsetme seçeneği var. Onları alabilirseniz (diğer seçeneklerle aynı fiyat aralığında) bile kolay bir kurulum yapabilirsiniz: yaylar tarafından tutularak yapı plakasının köşelerine monte edilmesi gerekir. A8 için, montaj noktasını muhtemelen bazılarını ayarlamanız gerekecek, hatta onları sabitlemek için etrafta dönmeleri için biraz yumru vermelisiniz, ancak bu da açıkça bir çözümdür.


Şu anda aradığım şey bu. Bence en kolay çözüm bazı resim çerçeveleri satın almak ve klipleri kullanmak olacak. Diğer seçeneğe bir şeyler söyleyebilir misiniz, ısıtmalı bir yatakta PLA klipsleri?
Thomas Sablik

1
0.2mm kalınlığında pla çok az veya hiç
Trish

2

Her yazıcı için çalışmayabilirler, ancak eski moda bulldog kliplerine ne dersiniz :

Bulldog klipleri

Y ekseninin her iki ucuna takıldığında, Z ekseni çubuklarınızı ve çerçevenizi (Z ekseni çerçevesine karşı yakaladıklarını fark ettiğim x ekseni yönünde bağlı) önleyeceklerdir.

Bunun gibi (aşağıdaki resim dışında (bunu varsayıyorum) atıfta bulunduğunuz katlama kliplerini kullanır ):

resim açıklamasını buraya girin

Kol / tutamaklar katlanabilir klipslerde olduğu kadar uzun ve daha sağlamdır. Ayrıca, doğru monte edilirse nozulu yakalayabilen kıvrık kenarları yoktur.

Herhangi bir kabloyu / boruyu yazıcının arka tarafındaki klips hareketlerinden uzağa yönlendirmelisiniz.


1
Ben bulldog klibi ile benzer bir sorun alıyorum düşünüyorum
Thomas Sablik

2

resim açıklamasını buraya girin

OfficeMax'a gittim ve Küçük klipler aldım. Yazıcıyla birlikte verilen Mikro / Mini klipslerden daha büyüktürler ve tam olarak bir cam plakaya sığarlar.

Ender 3 ile birlikte gelen Mini kliplerden biri solda gösterilmektedir. En iyi çalışan Küçük boyut açıkça ortalanmıştır. Arkadaki araç çok büyük görünüyor.

Ek bir bonus için, bu zımpara kağıdını kauçuk bir sırtla satıyorlar ve çekişi gerçekten artırıyorlar. Çok büyük bir yığın gerçekten iyi çalıştı. Ancak isteğe bağlıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.