Yapay Zeka ile ilgili ortak efsaneler nelerdir?


10

Yapay Zeka'nın bazı ilginç mitleri neler ve bunların arkasındaki gerçekler neler?


Merhaba ve AI Stack Exchange'e hoş geldiniz. Ne yazık ki bu site biçimine uygun değil. Bir forumda harika bir soru olurdu, ama bu bir forum değil. Eğer soruyu tek bir objektif cevaba sahip olacak şekilde yeniden ifade edebilseydiniz, o zaman uygun olurdu. Bir yerde gördüğünüz ve arkasındaki gerçeği bilmek istediğiniz tek bir söylenti / efsane sorduysanız bu işe yarayabilir.
Neil Slater

Yanıtlar:


5

Yapay Zeka yaşamlarımızda hızla istila ederken, yapay zeka etrafındaki efsaneler de hızla üretiliyor. Ayrıntılara girmeden önce bu efsanelerden uzak durmanız gerekir.

Efsane 1: AI işimizi alacak:

Gerçek: Yapay zeka, diğer teknolojilerden tamamen farklı değildir ve Yapay Zeka, işleri ortadan kaldırmaz, ancak yapay zeka, çalışma şeklimizi değiştirir ve monoton işleri kaldırarak verimliliği artırmamıza yardımcı olur.

Efsane 2: Yapay zeka dünyayı ele geçirecek:

Gerçek: AI dünyayı kontrol ediyor. Bana göre bu gücü vermediğimiz sürece mümkün olmayacak. Yapay zeka veya robotlar işimize yardımcı olacak ve insanın kolayca çözmesi zor olan bazı sıkıcı işleri çözmemize yardımcı olacak.

Efsane 3: Akıllı makineler kendi başlarına öğrenebilir

Gerçek: Görünüşe göre Akıllı bir makine kendi başına öğrenebilir. Ancak gerçek şu ki, bir AI Mühendisi veya AI uzmanı algoritmayı geliştirmeli ve veri setleri ve talimatlarla makineyi beslemeli ve sürekli izleme yapılmalı ve en önemlisi yazılımın düzenli olarak güncellenmesi gerekir.

Mit 4: Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi ve Derin Öğrenme üçünün hepsi aynıdır:

Gerçek: Hayır, hayır. Net olmak için makine öğrenimi yapay zekanın bir parçasıdır ve derin öğrenme ML'nin alt kümesidir. Her üç AL, ML ve DL farklıdır, ancak birbirleriyle ilişkilidir.


Bu gücü vermedikçe, kaç güçlü hükümetin veya örgütün sadece bir AI'ye dünya adına kendi adına kontrol etme gücü vermeyi seveceğini merak ediyorum ...
orman

2

Yapay zekada, herkes kabul etmese de, ortak (ve belki de en büyük) bir mit, bazı insanların gerçekleşeceğini iddia ettiği zeka patlamasıdır (fiziksel sınırları düşünmeden veya termodinamik hakkında hiçbir şey bilmeden).


Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; bu sohbet sohbete taşındı .
nbro
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.