Kendi kendine giden arabalara sahip olmanın avantajları nelerdir?


11

Kendi kendine giden arabalara sahip olmanın avantajları nelerdir?

Aynı anda trafikte daha fazla arabaya sahip olacağız, ancak daha fazla insanın arabaları kullanmayı seçmesini sağlamayacak, bu nedenle hem trafik hem de halk sağlığı daha da kötüleşecek mi?

Bununla gerçekten ilgileniyor muyuz?

Yanıtlar:


10

Kendi kendini süren otomobiller için ana argümanlardan biri, teknoloji ilerledikçe sürüş konusunda daha iyi ve daha iyi olacakları, geçici dikkat eksiklikleri veya agresif dürtüler veya uyuşturucu alışkanlıkları olmadığı ve çevrelerini 360 ° algıladıkları, temelde DAHA AZ ÖLÜ İNSANLAR anlamına gelen diğer otomobillerle.

Bununla gerçekten ilgileniyoruz.

Çoğu insanın 30 yıl içinde gerçekten araba sahibi olup olmayacağı da belli değil. Belki sizi talep üzerine kapıdan kapıya götüren esnek rotalara sahip mini otobüsler ağı olacaktır. Bu, trafiği biraz azaltacaktır ve ayrıca sigara almak için 200 m sürmek için daha az teşvik olacaktır. Kendi kendini süren arabalar, otomobili bir kaynak olarak çok daha verimli kullanmamıza izin verecekti, çünkü aniden boş arabaları bir sürücü ödemeden yeniden konumlandırabiliriz.


7

Kendi kendine giden arabalar için birden fazla motivasyon vardır.

 1. Kendi kendine giden arabaların çok daha güvenli olma potansiyeli vardır.

Kendi kendine giden arabalar insanlardan çok daha güvenilirdir ve yazılımlarını öğrenebilir ve geliştirebilir, böylece daha güvenli yollar ve çok daha az kaza meydana gelir.

Kendi kendine giden araç güvenliği hakkında daha fazla bilgi: http://bigthink.com/ideafeed/googles-self-driving-car-is-ridiculously-safe

 1. Kendi kendine giden arabalar daha fazla yol verimliliğine yol açabilir.

Trafik sıkışıklığı ve engeller insan sürüşündeki verimsizlikler nedeniyle ortaya çıkar, bkz. "Hayali trafik sıkışıklığı" nın bu MIT simülasyonu : https://www.youtube.com/watch?v=Q78Kb4uLAdA ve kendi kendine giden arabalar bundan kaçınmak için programlanabilir.

resim açıklamasını buraya girin

 1. Daha fazla ekonomik ve çevresel fayda

Kendi kendini süren otomobiller, yakıt tasarrufu sağlayarak sürüş maliyetlerini düşürebilir ve böylece daha iyi bir çevresel etkiye yol açabilir.

Yakıt verimliliği hakkında daha fazla bilgi: http://movimentogroup.com/blog/how-self-driving-cars-increase-fuel-efficiency-decrease-waste/

 1. Taşıma kolaylığı

Kendi kendine giden arabalar taşımayı kolaylaştırır ve sürücülerin gelecekte gereksiz olabileceği anlamına gelir ve bu da daha keyifli ve kolay bir sürüş sağlar.

resim açıklamasını buraya girin

Buna ek olarak, bu engelli insanların seyahat etmesini ve seyahat deneyimini basitleştirmesini kolaylaştıracaktır. Çocuklar, örneğin, bir ebeveynin gözetimi olmadan bir araba ile okula yönlendirilebilir.

 1. Otopark

Kendi kendine sürüş arabaları sizi almak için çağrılabilir, yani yakındaki konumlarda park etme ihtiyacı ve / veya arabanızı bulmak için uzun yürüyüşler, aracınız sizi almak için size süreceği için geçmişte kaldı.

 1. Henüz düşünmediğimiz şeyler :)

4

Kendi kendine giden arabalar neden harika?

 • Güvenlik: daha iyi farkındalık (daha fazla sensör nedeniyle), daha iyi reaksiyon süresi, daha az dikkat dağılmış / yaralı / sarhoş / manifatura sürücüsü vb.
 • Kolaylık: Çocuklarımı okuldan al, bakkalda park et, hizmet için kendini al vb.
 • Daha hızlı geçiş: Daha fazla güvenlik ile hız sınırlarını artırabilirsiniz, uygun yönlendirme algoritmaları ile artık trafik ışıklarına ve durma işaretlerine ihtiyacınız yoktur (kendi kendine sürüş şeritleri ve kavşaklarınız olduğunda)
 • Konfor: seyahat ederken yaslanın, okuyun, oyun oynayın veya erteleyin (yay!)
 • Maliyet: reklamları kullanarak aracın maliyetini sübvanse edin (örn. Ön cama yansıtılan)
 • vb

3

Eğer ağ kurabilirlerse, o zaman arabanın kırılmak üzere olduğunu bildirebilirler. Bu şekilde yüksek hızlarda birbirine yaklaşabilirler. Biri mola verir koymaz, arkadaki tüm arabalar molaları uygulardı. Bir insanın yanıt vermesi için gereken 2 saniyeyi gerektirmezler.

Çocuklar okula veya tren istasyonuna otomatik olarak bırakılabilir.

İnsanların araba park etmesine gerek yoktur; onları işten çıkarabilir ve uzaklaşabilir.

Taksiler muhtemelen özel araç sahipliğinden daha uygun hale gelecektir.

Araba hırsızlığı daha zor olabilir.

Yaşadığım yerde, toplu taşıma pek mümkün değil çünkü hükümet tren istasyonlarında ve otobüs duraklarında yeterli park yeri sağlamaya çalışıyor. 8:30 am tarafından en yakın boş park yeri platforma 30 dakika yürüme mesafesindedir. Sürücüsüz otomobiller bu sorunu çözecekti ve trenle seyahat etmek benim için geçerli olacaktı.


3

Eklemek istiyorum, kendi kendine sürüş arabaları da başka türlü araba kullanamayan engelli insanlar için mükemmel olurdu. Savunmasız kişilere çok daha fazla özerklik katıyor


1

Güvenlik genellikle gazeteciler tarafından odaklanır. Yolları daha güvenli hale getirme potansiyeli olmasına rağmen, bunun kendi kendini süren otomobiller için itmenin arkasındaki itici güç olduğunu düşünmüyorum. Kendi kendini süren otomobillerin temel avantajı, bu durumun işletmeyi maliyetlerini düşürürken verimliliği (hem yakıt hem de zaman) artırmasıdır. Halkın bakış açısından, kendi kendine giden arabalar çekici, çünkü sürüş görevini işe gidip getirecekler. Dikkat gerektiren faaliyetin yerini biraz boş zaman alacaktır.


1

Kendi kendine giden arabalar aşağıdaki nedenlerden dolayı iyidir:

 • Bir acil durum, ürkünlük veya sadece beklenmedik bir şekilde araç kullanamayan biri durumunda, araç kendi başına belirlenen bir yere gidebilir - bu birçok kullanım durumunda yararlıdır - ebeveynler meşgulken bir yere gitmesi gereken çocuklar, Ebeveynler Biraz fazla içen ve 'taksiyi' eve götürmeyi tercih eden ya da koşarken yaralandınız ve bir pick-up'a ihtiyacınız var.
 • Yukarıdaki örnekler, şu anda mücadele ettiğimiz daha açık şeyler içindir. ancak bunlardan başka, Kendi kendini süren arabalar çok daha geniş bir yelpazeye kapı açacak: güvenli polis kovalamacaları (sadece polis memuru olmayan bir araba), taksiler, savaş alanında yardım ve çok daha fazlası ...
 • Üçüncü ve en önemli fayda, kendi kendini süren otomobillerin güvenlik ve ekonomik özellikleridir: bu arabaların birçoğu yoldayken, birbirlerini 'anlayabilir' ve hiçbir şey öngörülemez. insanlardan çok daha hızlı tepki süreleri var ve belki de gelecekte trafik ışığı değişikliklerini tahmin edebilecekler ve böylece gaz ve paradan tasarruf ettiler (şimdi ekonomik olarak sürerek tasarruf edebildiklerinden daha fazla)

0

Bence çok büyük bir avantaj, eğer arabalar birbirleriyle iletişim kurabilirlerse, eşzamanlı olarak sürülebilirlerdi.
Örneğin, bir trafik ışığı varsa ve diyelim ki, 10 araba yeşile dönmesini bekliyor (sadece trafik ışıklarına benzer bir şey olacağını varsayalım). Daha sonra yeşile döndüğünde tüm arabalar aynı hızda (ön arabanın hızlanmasına bağlı olarak) aynı hızda hızlanabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.