Arama motorları yapay zeka olarak kabul edilir mi?


16

Arama motorları, aradıklarınızı analiz ettikleri ve hatırladıkları için AI olarak kabul ediliyor mu? Veya son zamanlarda aradıklarınızın reklamlarını nasıl gönderdiler?

Bu yapay zeka mı yoksa sadece akıllı mı?


1
Soru, bir arama motorunun AI olarak kabul edilmesinin nedeninin, aramaları analiz ettiği ve hatırladığı için olabileceğini varsayar. Örneğin, bir dama programının yapay zeka olup olmadığını sormak, öncelikle her olası hamleyi değerlendirip değerlendirmediğine ve en iyi olanı kazanma şansına (AI değil) dayalı olarak mı yoksa belirleyici olmayan bir şekilde rakibinin stratejisi (bir AI olabilir). Her iki durumda da, onu nasıl başardığı, başardıklarından çok bir sorudur.
dynrepsys

Yanıtlar:


22

(Bazı) arama motorlarının AI kullandığını söylemek daha doğru olur . Genel olarak "arama motorları yapay zekadır" demek gerçekten doğru değildir. Temelde, çoğu arama motoru, tf-idf puanlaması gibi bir şey kullanan ters metin endeksinden başka bir şey değildir. Bu, kimsenin gerçekten AI demeyeceği çok mekanik / basit bir şey.

Ancak daha karmaşık arama motorları anlamsal analiz gibi şeyler yapmak için yapay zeka veya yapay zeka tekniklerini kullanabilirler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.