Esir portal algılamayı nasıl devre dışı bırakılır? Wi-Fi üzerindeki ünlem işareti veya Lollipop'taki sinyal simgesi nasıl kaldırılır?


36

İnternete bağlanıldığında, sistem duvarla çevrili bir bahçede olup olmadığını kontrol eder ve bu sadece Google’a bağlanmaya çalışıyor. Başarısız olursa, Android 5'te, WiFi simgesinde veya sinyal simgesinde bir ünlem işareti olacaktır.

Bazı durumlarda, bu can sıkıcı bir durum. Diyelim ki, Çin'de Google engellendi, ünlem işareti her zaman orada olacak, bu da anlamsız.

Bu kontrolü nasıl devre dışı bırakabilirim ve sistemin bağlı WiFi / mobil verinin İnternet'e bağlı olduğunu varsaymasını nasıl sağlayabilirim?


IMO farklı bir soru olduğundan tekrar açıldı. Diğer soruda sorunla karşılaşmadan bunu devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.
Matthew

Yanıtlar:


33

Basit. Terminalde (root gerektirir) veya in adb shell(root gerektirmez) komutu verin.

settings put global captive_portal_detection_enabled 0

ve yeniden başlat. Devre dışı bırakılmalıdır. Mevcut durum komutla da doğrulanabilir

settings get global captive_portal_detection_enabled

"Null" yanıtı, global anahtar değerinin ayarlanmadığını ve Android'in açık olma ve algılama işlemini gerçekleştirme varsayılanına geri döneceğini gösterir. Algılama devre dışı bırakılırsa "0" yanıtı alınacaktır.

Daha fazla bilgi: Android: android 4.2.2 ve 4.3'te "esir portal" algılamasını nasıl kaldırılır

Aynı zamanda 5 de çalışır.


Harika! Bağlantının bunun 4.2.2 ve 4.3'te yapıldığını açıkladığını unutmayın. Siz (veya başkası) bunun 5.0.x'te de çalıştığını doğruladınız mı?
Flyto

@SimonW evet, çalışıyor. Bu yüzden lolipop sorusunu etiketledim. Yine de CyanogenMod 12 kullanıyorum.
Qian

Android noob'dayım. Bunu yapmak için kök salmam gerekiyor mu?
Christian Bongiorno,

1
Gery tarafından yapılan açıklamada , bunun için temsilcisi bulunmuyor: İlk kez terminal kullananlar için, süper kullanıcı izinlerine izin vermek için herhangi bir şey yapmadan önce "su" komutunu vermeyi unutmayın. (Neden “reddedilmiş izin” aldığımı bulmam biraz zaman aldı.) Daha sonra bir cazibe gibi çalıştı.
Izzy

1
Nougat'tan başlayarak (sanırım sadece 7.1.2 veya zaten Marshmallow olabilir), settings put global captive_portal_mode 0yerine kullanın, bkz. Jira.lineageos.org/browse/REGRESSION-620
bonob

13

Shamu için Android M Geliştirici Önizlemesi'nde (Nexus 6) ve muhtemelen bu işletim sisteminin diğer yapılarında , bir WiFi ağının sağlığını belirlemek captive_portal_server globaliçin durumundan bağımsız olarak işletim sistemi tarafından kullanılır captive_portal_detection_enabled.

WiFi ağları için, güç simgesine yalnızca bir ünlem işareti koymayacak, aynı SSID ile curlbelirtilen URL’yi başarılı bir şekilde belirlemezse , SSID’nin otomatik olarak yeniden bağlanmasından kara listeye alınacaktır captive_portal_server global. Manuel yeniden bağlantıya izin verilir, ancak yalnızca captive_portal_detection_enabledbu WiFi SSID'ye her bağlanışınızda manuel olarak "Bu Şebeke Olduğunu Kullan" seçeneğini seçtiyseniz ve seçerseniz bağlantıda kalacaktır . Bu geçersiz kılma geçicidir.

Mobil sağlayıcı ağları için captive_portal_server, yalnızca güç simgesinin üzerine ünlem işareti çizmek için kullanılır, ancak bağlantı devam eder ve bağlantı işlevselse trafik akar.

Köklü cihazınızda çözüm, captive_portal_detection_enableddevre dışı bıraktıysanız yeniden etkinleştirmek , bu WiFi ağına bağlanın, sabit portal açılır penceresindeki açılır menüden "Bu Ağı Olduğunu Kullan" ı seçin, mobil ağınızı devre dışı bırakın. Wifi ağınız üzerinden esir portalınıza giriş yaparak alınabilecek bir web sitesi belirlemeye odaklanacak ve daha sonra işe yarayan birini bulmak için bir tarayıcı kullanın. Bundan sonra captive_portal_detection_enabled, can sıkıcı pop-up önlemek için devre dışı bırakabilirsiniz .

Yeniden etkinleştirmek için captive_portal_detection, daha önce devre dışı bıraktıysanız, aşağıdaki komutu verin:

settings put global captive_portal_detection_enabled 1

Telefonu geçici olarak tüm ağlarda WiFi ağını kullanmaya zorlamak için Mobil Ağınızı devre dışı bırakın (Ayarlar - Veri Kullanımı - Mobil Veri - Kapalı). Gerektiğinde tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra bu gerekli olmayacaktır.

Android M, başarıyla yüklenen ve aktif olarak 204 (içerik yok) döndürmeyen bir web sitesine ihtiyaç duyuyor gibi görünüyor.

Birkaç seçenek içerir ancak bunlarla sınırlı değildir

androidcheck.kiritostudio.com
captive.apple.com
www.textise.net
the network router
localhost
127.0.0.1 (if you have an onboard simple HTTP server)
and the list goes on...

WiFi Ağınıza uygun birini bulduktan sonra (çoğunlukla daha fazla hayal gücü gerektirir ve kimlik doğrulamadan önce HTTPS trafiğini sevmeyen kurumsal web ağ geçidi proxy'lerinin arkasında girişimlerde bulunur), sunucuyu kaydedebilirsiniz.

Kök etkin terminal uygulamanızda bunu çalıştırarak sunucuyu kaydedin, örnek URL’yi ümit ettiğinizle değiştirmek yerine:

settings put global captive_portal_server androidcheck.kiritostudio.com

Cihazınızı yeniden başlatın. Denemek. Simgelerdeki Ünlem İşaretlerinin davranışlarından memnun olduğunuzda, son adım, bu on yılın en talihsiz icatlarından biri olan esir portal pop-up'ını devre dışı bırakmaktır.

Sorun komutu:

settings put global captive_portal_detection_enabled 0

Kendinizi sorunların ortaya çıktığı farklı bir ülkede veya WiFi durumunda bulursanız, ne yazık ki yukarıdakileri baştan tekrarlamanız, tekrar etkinleştirmeniz captive_portal_detection_enabled, yeniden başlatmanız, doğru sunucuyu bulmanız ve ardından portal tespitini devre dışı bırakmanız gerekir.


Bunu mu demek istediniz: HTTP 204 ( içerik yok ) veya HTTP 404 (bulunamadı)? Şu anda başka bir cevaba
Andrew T.

Bu Nuga’da “internete bağlı değil” problemini çözdü. Nexus'ta taze flaşlı CM14.1 (7.1.2) kullanıyor.
Yvon

1

Esir portal sunucunuzun adresini ona ayarlayabilirsiniz.

settings put global captive_portal_server g.cn

Ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Not: Bundan önce, sunucunun kullanılabilir olduğunu doğrulayabilirsiniz.

http://g.cn/generate_204


Anakara Çin için g.cn'yi tercih edin
youfu

Bulunamadı - Bir HTTP Hatası 404.0 olsun
Şanslı

@Lucky Lütfen g.cn.
Kebin Liu,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.