Google olmadan takvimi android ile nasıl senkronize edebilirim?


13

go-takvim kullanmadan Thunderbird Lightning veya Evolution gibi bir Ubuntu takvim uygulamasını bir Android cihazla senkronize etmenin bir yolu var mı?

Şu anda Thunderbird-Lightning takvimlerimi farklı bilgisayarlarda Dropbox aracılığıyla senkronize ediyorum, bu da google-takvim'den çok daha güvenilir. Google-takvim üzerindeki bir diğer büyük avantaj da, takvim dosyaları Dropbox tarafından her bilgisayarın sabit diskine senkronize edildiğinden, randevularıma çevrimdışı olarak da erişebilmem.

Bu takvimlere android cihazımla da erişmek istiyorum.

  • Android için Dropbox uygulaması henüz otomatik senkronizasyonu desteklemiyor, bu yüzden başka bir hizmet kullanmam gerekiyor gibi görünüyor.

  • Bunun dışında sanırım ics formatında saklanan bir takvim dosyasına erişebilen bir android uygulaması bilmem gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler YSN


1
Bu android.stackexchange.com/questions/2863/… ' nin bir kopyasıdır , ancak burada daha fazla cevap vardır.
Amanda

Google Takvim'i çevrimdışı uygulamalarla da senkronize edebilirsiniz.
Erik

Yanıtlar:


3

Lightning ile SOGo veya DAViCal gibi bir CalDAV sunucusu kullanıyorsanız , takvimlerinizi orada senkronize etmek için Android cihazınızda CalDAV-Sync'i kullanabilirsiniz . SOGo ayrıca CardDAV desteğine sahiptir ve CardDAV-Sync kişilerinizi de senkronize tutar.


Birçok CardDAV sunucusu var, ancak tüm sunucu ve istemci çiftleri çalışmıyor. Bir sunucu seçmeden önce amaçladığınız kombinasyonları kontrol etmeniz gerekir.
Raphael

2

DAViCal harika bir takvim sunucusudur, bu nedenle telefonunuz iCal'ı destekliyorsa, senkronize etmek istediğiniz bilgisayarda yerel bir örneği barındırmaya veya sahip olabileceğiniz / olmayabileceğiniz bir sunucuya veya nas sunucusuna barındırabilirsiniz. bunun için nasım.).

Yahoo! Takvim , senkronizasyon için de mükemmeldir. Düğün planlamam için nişanlım ile senkronize etmek için kullanıyorum :)


Çok umut verici geliyor! Kurmaya çalışacağım. Ancak takvimlerimin çevrimdışı olarak da kullanılabilir olması gerekiyor, istemci yazılımına ne bağlı olmalı ... Bir sonraki soru,

2

Bu yüzden Outlook Takvimim (iş yerinde) ile yapmaya çalışıyordum.

  1. ICS dosyasını Dropbox klasörüne dışa aktarma
  2. Yerel sdcard'ta dosyayı senkronize tutmak için Android'de DropSync kullanın
  3. ICS dosyasını ayrıştırmak ve yerel Takvim uygulamasına eklemek için ICSSync kullanın

Yukarıdaki yaklaşım benim için işe yarıyor, tabii ki Ubuntu'daki Calendering uygulamanızdan takviminizin dışa aktarılmasını planlamak / otomatikleştirmek için bir yol bulmanız gerekir. Outlook için Outlook2ICal kullanıyorum .


1

Hiç denemedim, ama belki de yardımcı olur:

Funambol , kişileri, takvimleri, e-postaları ve resimleri cep telefonları, PC'ler, tabletler ve bağlı cihazlar arasında bulut üzerinden kablosuz olarak senkronize eder.

(Ücretsiz) bir bulut hizmeti sunarlar veya OS Sürümü'nü kendiniz yükleyebilirsiniz.


Teşekkürler, ancak ne yazık ki funambol göründüğü gibi henüz android üzerinde takvimler ile çalışmıyor. Bunun dışında takvimlerimin çevrimdışı kullanılabilir olmasını istiyorum - amacım google'dan kaçınmak değil. Belki çevrimdışı takvimlerimi google-calendar'a kopyalayıp tekrar senkronize edebilirim. Bunun için yeni bir soru açacağım.

Funambol.com/solutions/android.php dosyasında belirtildiği gibi : Funambol Android İstemcisi, kişileri, takvimleri ve resimleri Android telefonlarda senkronize eder. Ve Funambol bir SYNC çözümüdür - yani verileriniz her zaman çevrimdışı kullanılabilir, ancak çevrimiçi olduğunuzda senkronize edilir.

Funambol'un ayrıca bir Ubuntu istemcisi yok gibi görünüyor. Veya Thunderbird 3x istemcisi.
Amanda
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.