Amazon bir e-kitap satın alırsam, oğlum başka bir Android cihazla kitaplarımı okuyabilir mi?


10

Bir cep kitabı aldığımda hem oğlum hem de ben mutlu bir şekilde okuyabiliriz.

Amazon Kindle mağazasından (Samsung Galaxy S cihazımda okuduğum) bazı kitaplar aldım ve şimdi merak ediyorum: oğlum bu kitapları da okuyabilir mi?

Bir e-kitabın fiyatının aynı hikayenin bir cep versiyonundan çok daha düşük olmadığını bilerek (hatta e-kitabın cep eşdeğerinden daha pahalı olduğu bazılarını buldum), sadece bunun iyi bir şey olamayacağını anlıyorum .

[--- GÜNCELLEME ---]

İlk birkaç cevabı okuduktan sonra, bir şeyi açıklığa kavuşturmalıyım: Oğlumun Amazon hesabı Amazon hesabımla aynı DEĞİL .

Kindle mağazama erişmesi için (Archos 101 tabletimde olduğu gibi), ona giriş kimlik bilgilerimi vermem gerektiğini düşünüyorum, yoksa yanılıyor muyum?

Ona giriş bilgilerimi vermemem güven meselesi değil. Sadece, istek listemde / kaydedilmiş basked'de ona hediye olarak verebileceğim birçok şey var. Ve elbette, bu eşyaları görmesini istemiyorum.


Üçüncü, paylaşılan bir hesap mı oluşturuyorsunuz?
Yalan Ryan

Kindle uygulamasını kullanan kişinin her seferinde oturum açması gerekmez. Oğlunu telefonundaki Kindle uygulamasına girebilirsin ve ondan sonra doğrudan paylaşılan kütüphanene açılmalıdır, böylece şifrenizi bilmesine gerek kalmaz. Uygulamadaki Kindle mağazası bağlantısı tek tıklamayla çalışır ve hesabınıza yeni e-kitaplar satın alabilecek olsa da (e-kitap olmayan) satın alma geçmişine veya kayıtlı alışveriş sepeti öğelerine ulaşmanın herhangi bir yolunu göremiyorum.
GAThrawn

@Lie Ryan: Aynı kredi kartıyla birleştirilmiş birden fazla hesap oluşturabilir misiniz?
Edelcom

1
Kindle'ı tanımıyorum, ancak Nook ile diğer hesaplara kitap ödünç verebilirsiniz. Kindle ile yapabilir misin? Acı olur mu?
Şans

Yanıtlar:


8

SSS'lerine göre:

Kütüphanemdeki başlıklara erişmek için kaç Kindle kullanabilirim?

Kindle mağazasından satın aldığınız çoğu kitaba, Amazon.com hesabınıza kayıtlı en fazla altı Kindle veya Kindle uyumlu cihazda (PC için Kindle veya iPhone için Kindle gibi) kişisel kullanımınız için aynı anda erişilebilir. Sınır, belirli bir başlık için altı eşzamanlı kopyadan azsa, Amazon.com ayrıntı sayfasındaki "Eşzamanlı Cihaz kullanımı: Yayıncı sınırları başına en fazla X eşzamanlı cihaz" mesajını görürsünüz.

Cihaz sınırına ulaşırsanız ve mevcut cihazlarınızdan birini yenisiyle değiştirmek istiyorsanız, söz konusu içeriğe yeni cihazınızdan erişebilmeniz için öncelikle içeriği değiştirmek ve değiştirmek istediğiniz cihazdaki silmeniz gerekir. Cihaz kayıt talimatları için lütfen Kindle Destek sayfalarında kaydetmek / kaydını silmek istediğiniz cihazın Yardım sayfasına bakın.

Dergi ve blog gibi abonelik içeriği aynı anda yalnızca bir Kindle'a indirilebilir ve PC için Kindle'dan erişilemez.

Evet, e-kitabı birden fazla cihazda okuyabilirsiniz, ancak 6 (veya daha az) cihazlık bir sınır olduğunu unutmayın.


Ayrıca, bu Amazon'un Android Appstore ile de çalışır.
thunsaker

2
Bunun işe yaradığını doğrulayabilir, Kindle, Galaxy S, Blackberry ve Masaüstü bilgisayarımda aynı Amazon hesabında oturum açıyorum. Bunlardan herhangi biriyle başlığımı açabilirim. Dikkat etmeniz gereken bir şey, ikiniz aslında aynı kitabı aynı anda okuyorsanız, size sorulduğunda kitaptaki konumunuzu senkronize etmesine izin vermeyin, aksi takdirde diğer kişinin mevcut sayfasına yönlendirilebilirsiniz, okuduğunuz son sayfa yerine.
GAThrawn

SSS bağlantısının yönlendirildiği sayfa artık yok.

4

Bir Amazon hesabına birden fazla Kindle uygulaması veya cihazı kaydedebilmeniz gerekir. Örneğin Kindle, HTC Desire cihazımda aynı kitabı Kinde uygulamasını ve iş ve ev bilgisayarlarındaki masaüstü uygulamasını kullanarak okuyabilirim.


1

Bazı Kindle kitaplarında "Ödünç Verme" özelliği etkinleştirilmiş olup, bunları iki haftaya kadar başka bir Kindle kullanıcısına ödünç verebilirsiniz. Dezavantajı, bunun her kitap başına sadece bir kez yapılabilmesi ve tüm yayıncıların kitaplarının öğrenilmesine izin vermemesi.

Daha fazla bilgi burada Amazon.com Lending Kindle Books


bir e-kitap ödünç verme fikri bana tuhaf geliyor ...
Lie Ryan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.