Bir Android sistem güncellemesini atlayıp bildirimlerini nasıl durdurabilirim?


25

Mesaj aldım

Android 5.0.1 System Update Available

ancak güncellemeyi atlamak için bir seçenek yok.

Hayal kırıklığı içinde "indir" e tıklayın. İndirmeden sonra daha iyi değil. Hala alıyorum

System update downloaded

güncellemeyi önlemek için hiçbir seçenek ile.

Şu an için KitKat 4.4.4'ten tamamen memnun olduğumu nasıl işaret ederim? Telefonumu geliştirme için kullanıyorum ve geliştirme araçlarımın yükseltmeden önce hazır olduğundan emin olmak istiyorum. Bu arada sürekli tacizi de bildirimlerle durdurmak istiyorum. Mümkün mü? Nexus 5 kullanıyorum ve telefon köklü değil (bu şekilde kalmasını tercih ederim).


Bir pop-up olarak veya bildirim çubuğunda bir şey olarak? Ayarlar> uygulamalar> gözlük servisleri çerçevesine gidip bildirimleri kapattığınızda ne olur?
--Otters

@LivedWithOtters Öneriniz gerçekten bildirimleri kısa süreliğine durdurdu, ancak kısa süre sonra görünmeye devam ettiler (bildirimler gsf için kapalı kalsa bile). Bildirim bildirim çubuğunda kalıcı olarak görülebilir ve bildirim ekranında (çift kaydırma ekranı) da kalıcı olarak görünür.
Calaf,

@LivedWithOtters, yönde haklıydınız, ancak bunun yerine Hizmetler çerçeve değildi.
HasH_BrowN

Yanıtlar:


25

Doğrudan Google ile konuştum. Nexus 5 ayarları altında, uygulamalar Google Play hizmetleri denilen bir şey vardır. Mağaza değil Google Play hizmetlerinde bildirim kutusunun işaretini kaldırır ve telefonu yeniden başlatırsanız, Android sistem güncellemeleri için bildirim bildirim çubuğunda durur. Bir cazibe gibi çalıştı!


Lütfen hatalıysam beni düzeltin, ancak bunu yapmak için köklü olmanız gerekiyor.
steven smith

Lollipop 5.1.1'e güncelledikten sonra, bildirimler onay kutusu sizin için kontrol edilir. Neyse ki, hala orada ve 6.0 için güncelleştirmek için devam eden yeni mesajları durdurur.
Calaf

2
Nexus 7 2012'de gayet iyi çalıştı. Köklü değil.
02:15

1
@ stevensmith kesinlikle DEĞİL. Bu, bildirimi olan tüm uygulamalarda bulunan bir seçenektir.
HasH_BrowN

7
Güncelleme bildirimine uzun süre basıp ardından "i" simgesine tıkladığınızda geçiş yapmak için aynı yere gidersiniz block all. (Kök gerekmez. 6.0.1'de test edilmiştir)
Ocak'ta

7

Köklenirseniz, Disable Services'i yükleyebilmeli ve Google Play Services'ı Google Services Framework'ü devre dışı bırakSystemUpdateService altında bulabilmelisiniz .


2
Hizmeti "Google Play Servisleri" altına taşıdılar. En azından Android 6 için geçerli.
McTrafik

@McTrafik haklı. Android 6'da, Hizmetleri Devre Dışı Bırak → Google Play Hizmetleri → Devre Dışı Bırak SystemUpdateService(ve muhtemelen SystemUpdateGcmTaskServicede) seçeneğine gidin.
Mathias Bynens

Güncelleme @MathiasBynens :)
Tristan Wiley

2

Anladım: D: D

Bildirimi alırsanız ve henüz güncelleme indirmediyseniz. Bildirim çubuğunda bildirime basın ve 10 saniye basılı tutun. Size iki seçenek verecektir. Ayarlar düğmesine tıklayın. Ayarlar'dan "Bildirim güncellemesini kapat" seçeneğini seçin :)


2

Uygulamayı indirmek için verileri temizlemeniz gerekir (DMClient)

  1. açık sistem nofitication bar
  2. Uygulama bilgisi açılana kadar sistem indirme çubuğuna dokunun
  3. DMClient uygulama bilgisine gidecek Uygulama bilgisi seçeneğine dokunun
  4. Depolama altındaki verileri sil düğmesine dokunun
  5. ardından Uygulama verilerini sil sorusunu sormak için Tamam'a dokunun

0

Google Mağazası'ndaki otomatik güncellemeleri kapatmak, sıfırlamadan sonra bile telefon güncellemesini durdurmadı. İndirme yöneticisi görünene kadar bir güncelleme uygulamasına bastım, sonra devre dışı bıraktım. Durmuş gibi görünüyor.


Bu yararlı bir öneri gibi geliyor, ama ben pek takip etmiyorum. Uygulama bilgisini almak için bildirime uzun süre basıp ardından indirme yöneticisini oradan devre dışı bırakmak mı istiyorsunuz? Eğer Eğer düzenlemek soru ve biraz daha açıklamak, bu daha yararlı olacak.
Dan Hulme

0

Nexus Grand Prime'da buldu: Ayarlar - Cihaz Hakkında (altta) - Yazılım Güncellemesi (üstte) - 'Güncellemeleri kontrol et' (Otomatik Güncelle) seçeneğini Kapalı olarak ayarlayın.

Güncelleme 530mb boş alan istedi! Cehennem gibi, bu alan oyun kaydı için ayrılmıştır :).


0

Hindistan'daki LYF Flame 2 cihazımda, Krystalblue'nun cevabını denedim ve yazılım güncellemesini yalnızca "haftalık", "yalnızca kablosuz" ve "WiFi üzerinden otomatik güncellemeye izin ver ..." devre dışı bırakarak sınırlandırabilirim.
Umarım işe yarar!


0

Android 7'deki geliştirici menüsünde otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma seçeneği bulundu (bu menüyü etkinleştirmek için telefondaki yapı numarasına birçok kez tıklayın)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.