Samsung (Galaxy S4), USB hata ayıklama yetkilendirme iletişim kutusunu göstermiyor


19

Buradaki talimatları izlemeye çalışıyorum , ancak telefonum asla "USB Hata Ayıklamasını Yetkilendir" seçeneğini görüntülemiyor.

PC tarafında, adb devicesbilgisayarın cihazı gördüğünü gösterir, ancak "çevrimdışı" olarak listelenir ve onunla adb shellkonuşmak için kullanamam .

Dahası, cihazı çıkarırsam adb devices, hiç listelemez, bu yüzden adb sunucusunun telefonu görebildiğini ve onunla konuşamayacağını varsayıyorum.

"USB Hata Ayıklamaya İzin Ver" i telefonda görünmeye nasıl zorlayabilirim?

Zaten her iki cihazı da yeniden başlatmayı ve telefonda USB hata ayıklamayı devre dışı bırakmayı ve etkinleştirmeyi denedim.


1
@Firelord, Evet, üç makine denedim ama hepsi Linux. Windows veya Mac'i denemedim.
merlin2011

Arızalı veya veri kablosu olmayan bir kablonuz olabilir.
Huey

Yanıtlar:


21

Bu işlemi birden çok Android cihazda birçok kez gerçekleştirdim. Cihazı Fotoğraf aktarma (PTP) moduna geçirerek her seferinde çözüldü.

Cihazım MTP veya başka bir moddayken ADB benim için çalışmaz.


Bu cevap kabul edilmelidir. Aynı sorun Win10 üzerinde hiçbir sorun ile hata ayıklama Nexus 6P ile vardı, ama Ubuntu 18 "USB Hata Ayıklamasına İzin Ver" iletişim kutusunu pop-up değildi. Bu cevabı buldum, denedim ve bir cazibe gibi çalıştım.
Sinisa

Benim için MTP seçildi. PTP'ye geçti ve çalıştı. Teşekkür ederim.
Pixel

Cihazım yalnızca "Sürücüyü Yükle" seçildiğinde Chrome'un kaldırma hata ayıklamasında görünür, ancak MTP veya PTP için kaybolur. Halen yetkilendirme istenmeyecek.
Aaron Cicali

Nexus 5x'im usb hata ayıklamasını kabul ettikten sonra bir şekilde "şarj" moduna geçti. MTP'ye geri ayarlamak benim için düzeltti.
frodo2975

Bu kabul edilen cevap olmalı. Bu sorun 2019'da hala Oneplus 6 / Android 9'da ortaya çıkıyor ve çözüm işe yarayan tek şey.
aoeu

9

SAMSUNG Galaxy S4'üm bazen bu sinir bozucu çevrimdışı durum mesajıyla beni rahatsız ediyor. Her zaman aşağıdaki seçenekleri deneyerek düzeltirim:

 • Deneyin yetki ayıklama USB iptal üzerinde Developer Optionsmenü.
 • adb kill-serverVe adb usbkomutlarını kullanmayı deneyin .
 • Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramazsa cihazınızı yeniden takmayı deneyin .
 • Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin .
 • Çevirin USB hata ayıklama KAPALI ve AÇIK tekrar.
 • Geliştirici Seçeneklerini KAPALI ve AÇIK konuma getirmeye çalışın .

umarım hepls.


Ben sadece denemedim diğerleri için genel çözümler
sunuyordu

4
Fikir 2 ( kill-server, sonra usb) S6'ımda başka hiçbir şey yapmazken benim için çalıştı! Teşekkür ederim!
Jon

BTW, telefonumu da PTP modunda (Chuck'ın aşağıdaki cevabı nedeniyle) aldım, MTP değil. Bunun ilgili olup olmadığından emin değilim, ancak bu seçeneklerin hiçbiri MTP'de sizin için işe yaramıyorsa PTP'ye geçmeyi ve tekrar deneyin.
Jon

'Adb usb' kullanmak, bu sorunu aldığımda hiç yapmadığım yeni bir şey: D Teşekkür ederim, bu sefer çalıştı;)
Angusiasty

adb kill-serverve sonra sudo adb start-serverbenim için gösterilmesini sağladı.
Pieter

7

Bu sorunu çözüp çözmediğinizden emin değilim, ancak bu problemle karşılaştım ve her biri başkalarına yardımcı olabilecek birçok farklı prosedür denedim, ancak bu 2016 ve bir özet yardımcı olabilir.

2016 yılında satın alınan yepyeni bir telefon, Android Studio'yu Linux'a yüklediğimde çalışmadı. 2015 yılında satın alınan bir telefon sorunsuz çalıştı. Yeni bir telefon aynı yapılandırmayla çalışmadı.

Android Studio'yu açtığımda, AVD yöneticisi yeni telefonu göstermedi, ancak eski telefonu gösterdi. Eski telefon, USB fişine bağlandığında, RSA tuşunun parmak izini onaylamamı isteyen bir iletişim kutusu attı, ancak yeni telefon bağlandığında aynı iletişim kutusunu göstermedi.

Https://stackoverflow.com/questions/18011685/cant-connect-nexus-4-to-adb-unauthorized adresinde bir ipucu buldum ve denedim ve benim için çalıştı.

İki dosyayı adbkey ve adbkey.pub ~ / .android'den kaldırdım. Görünüşe göre android-studio bunu algılar ve anahtarları hemen oluşturur. Bu gerçekleşir gerçekleşmez, yeni telefon iletişim kutusunu açtı ve çalışmaya başladı. Telefonu Android-Studio'nun AVD menüsünde görebiliyorum ve uygulamaları çalıştırmaya başlayabiliyorum.

adb sürüm 1.0.31, AMA, komut satırında 'adb cihazlarını' çalıştırmaya çalışırsam, Android-Studio bu telefonu AVD menüsünde göstermeyi durdurur.

Telefonu hala görmüyorum (ancak AVD menüsünden telefonu görebildiğim için beni rahatsız etmiyor). adb komut satırı yardımcı programı yalnızca çalışan bir öykünücüyü gösterdi, ancak komut çalıştırılana kadar AVD menüsünde görülen bir hata ayıklama modunda bağlı olan telefon göstermedi.

$ adb devices
adb server is out of date. killing...
* daemon started successfully *
List of devices attached 
emulator-5554  device

Bu noktada, telefonun yeniden bağlanması yardımcı olmaz. AVD menüsü yalnızca bilgisayarımda çalışmakta olan öykünücüyü gösterdi.

'Adb kill-server' çalıştırmalısınız. Bu yapıldıktan sonra ve AVD menüsünü açarsanız, Android Studio kendi ADB'sini başlatır ve telefon AVD menüsünde görünür.

adb sürüm 1.0.31 Android Studio 2.1

Özetle: iki şey.

 1. Android Studio açıkken adbkey ve adbkey.pub dosyasını ~ / .android'den silin.
 2. Komut satırı yardımcı programı adb'yi çalıştırmayın. Android Studio tarafından çalıştırılan sunucu örneği ile uğraşır. Komut satırındaki sunucu örneği, bazı telefonlar için çalışır, ancak hepsi için çalışmaz. Android-Studio sahip olduğum tüm telefonlarla çalışıyor.

Yukarıdakilerin hepsi elbette emin olduktan sonra:

 • 'yapı numarası' öğesine 7 kez dokunursanız ve USB hata ayıklama modunu etkinleştirirseniz ...
 • birçok kez 'hata ayıklama izinlerini iptal etmeyi' denedi
 • telefonu birkaç kez yeniden başlatmayı denedi
 • usb hata ayıklama modunu etkinleştirme / devre dışı bırakma / etkinleştirme,

Yukarıdaki tüm adımlar denemek için vudu şeyler gibi görünüyordu, ama aslında yukarıda listelenenler dışında işe yaramadı.

(Güncelleme: Başlangıçta bir yorum olan ancak cevaba ait olan bu satırı ekleme).

Ayrıca yeni telefonun tanımlanmasına ve izinlerin ayarlanmasına yardımcı olmak için yeni telefonun satıcı kimliğini /etc/udev/rules.d/51-android.rules dosyasına eklemem gerekiyordu.


~ / .android çıkarılması tamamen benim için çalıştı
Tek

3

Sadece başıma bu geldi. Hata ayıklama ofiste iyi çalışıyordu, ama evde kırıldı.

USB kablom olduğu ortaya çıktı. Her taktığımda şarj olur, ancak USB Hata Ayıklamasına İzin Ver istemini hiç almadım.

İkinci bir kablo denedim, aynı şey.

Üçüncü kablo cazibesi, daha iyi bir kablo ile iyi çalıştı.


1

"Varsayılan USB yapılandırması" nın "MIDI" olarak ayarlanmasını istedim

Windows 10, 24 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerlidir. Samsung Galaxy S8 plus.

6 ay rastgele şeyler denedikten ve hayal kırıklığına uğradıktan sonra bugün anladım!

Tabii ki gerekli adımları atmıştım:

a. Telefonda, Geliştirici Seçenekleri ile USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin: /programming/18103117/how-to-enable-usb-debugging-in-android

b. Bilgisayarda, telefon üreticiniz için uygun "OEM USB sürücüsünü" yükleyin: https://developer.android.com/studio/run/oem-usb.html#Drivers

Bunları uzun zaman önce yaptım, ancak son zamanlarda aşağıdaki iki şeyi doğru yapmayı başardım:

1. Doğru USB kablosunu seçmek önemlidir

Bir kablo, telefonunuzu dizüstü bilgisayarınızdan şarj etmek için harika bir şekilde çalışabilir, ancak veri aktarımı için çalışmayabilir (çünkü bu amaçlar için farklı pinler kullanılır). Doğru kabloya sahip olup olmadığınızı kontrol etmenin kolay bir yolu, telefonunuzun Geliştirici Ayarları'ndaki "Varsayılan USB Yapılandırması" nı "Dosya Aktarma" olarak ayarlayın.

Telefonunuzu ve içindekileri Windows Dosya Gezgini'nde görebilmeniz gerekir.

2. Telefonunuzun "Varsayılan USB Yapılandırması" nı "MIDI" olarak ayarlayın

Son birkaç aydır yaşanan sıkıntıda bunu hiç denemedim. Bu neden doğru olur ?! Bugün şans eseri denedim. "USB hata ayıklamasına izin verilsin mi?" yerine "telefon verilerine erişime izin verilsin mi?" diğer USB yapılandırmalarına bağlanırken elde ettiğimiz

Chrome Geliştirici Araçları "Uzak Cihazlar" panelinde, telefon 1 veya 2 saniye içinde görünür. Yaşasın!

Bu yeniden üretilebilir, yani bilgisayarı ve telefonu bağlı tutarken ve "Varsayılan USB yapılandırması" ayarları arasında geçiş yaptığınızda, telefon bir saniye veya iki saniye içinde Chrome Dev Tools Uzak Cihazlarından görünür ve kaybolur. Yalnızca telefon "MIDI" olarak ayarlandığında görünür.

Chrome Geliştirici Araçları "Uzak Cihazlar" panelinde, telefon 1 veya 2 saniye içinde görünür. Yaşasın!

3. MIDI'den sonra tekrar MIDI'ye ayarlamanız gerekebilir

Birkaç kez ucuz çalışmayı bıraktığını buldum, ancak Geliştirici Seçenekleri'ne giderek, MIDI dışında bir şeye ayarlayarak , Windows bilgisayarınızdan "pling plong" sesini bekleyerek ve sonra tekrar MIDI'ye ayarlayarak düzeltilebilir. .


1

Yetkisiz görünüyor, ancak telefonda RSA istemini görmüyorsanız, aşağıdakileri yapın.

Linux

which adb

pencereler

where adb

Yoldaki tüm yinelenen girişleri tanımlayın. Kopyaları kaldırın.

Şimdi yap

adb kill-server 
adb start-server

0

Telefondaki / data / misc / adb'den adbkey'i silmek zorunda kaldım ve sonra

Adb kabuk türünde> adb kill-server Adb kabuk türünde> adb start-server

Şimdi USB kablosunu bağlamak seçenekleri geri getirdi. Bazı garip sebeplerden dolayı izni iptal ettim ve geri almak için saatler harcadım.

Teşekkürler..


0

Aynı sorunu yaşadım ve USB modunun şarj etmek yerine dosya aktarımına ayarlanmasının sorunuma neden olduğu ortaya çıktı. Şarj moduna geçer getirmez sorunumu düzeltti ve hata ayıklama istendi.


0

Sorunum bilgisayarımda ADB (Android Hata Ayıklama Köprüsü) yüklü olmadığına geldi.

Buradaki talimatları izledim ve aslında buradan indirdim . ADB'yi bilgisayarıma yükledikten sonra, komutları çalıştırdım: adb kill-serverve sonra adb start-server.

Tüm bunları yaptıktan sonra, köküm sonunda çalıştı! adbAdımların gerekli olup olmadığından emin değilim , ama devam ettim ve gerçekleştirdim. Sonra telefonumu yeniden bağladığımda, bilgisayar izinlerimi vermek için iletişim kutusu açıldı ve kök salmayı başardım.


0

Bu cevap şu anda bu korkunç can sıkıcı sorunla karşı karşıya olan herkes içindir (2019+)

İşte denemek için bazı genel şeyler:

Yukarıdaki tekniklerle yaklaşık 5 saat boyunca denediyseniz ve başarısız olduysanız, bana yardımcı olan özel bir çözüme gidebilirsiniz. Ya da doğrudan sorduğum soruya bir göz atabilirsiniz .

Görünüşe göre bilgisayarın profili (belki de RSA anahtar parmak izi) android cihaz tarafından otomatik olarak tanındı ve bu yüzden herhangi bir izin istemedi. Oradan hala anlamaya çalışıyorum. Ama temelde, bilgisayarımı sıfırlar sıfırlamaz (fabrika ayarlarına sıfırlar), tekrar yetkilendirme için bana sormaya başladı. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneklerin aşırı ucunda olduğundan eminim, ama sonunda çalıştı.


0

Benim için işe yarayan buydu:

 1. Klasörden silme adbkeyve adbkey.pubdosyalar~/.android
 2. Çalıştırmak adb kill-server
 3. Çalıştırmak adb usb

0

Bunun adbçalışması için yüklemeyi unutmayın .

Debian / Ubuntu için bu kadar basit:

sudo apt install adb
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.