** tüm ** uygulamalar için “otomatik güncelleştirmeye izin ver” seçeneğini nasıl kapatabilirim?


23

Son zamanlarda Google, uygulamaları için “otomatik güncellemeye izin ver” sorusunu sormadan nefret ettiğimi kontrol etmeye başladı. Her uygulama için ayrı ayrı devre dışı bırakmak zorundayım.

Fakat daha da önemlisi, bu, Google Kitaplar'ı telefonuma aktardı; buna ihtiyacım yok ve değerli 4 MB dahili belleği boşa harcıyorum.

Ve işte iğrenç twist geliyor: Google kitabı aslında Sistemim için mevcut değil (ne sebeple). Bu nedenle, uygulamaların pazar sayfasını “otomatik güncelleştirmeye izin ver” seçeneğinin işaretini kaldıramıyorum.

Bu beni meraklandırıyor: Tüm uygulamalar için “otomatik güncellemeye izin ver” özelliğini devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?


Otomatik güncelleme ve Google’ın yedekleme servisi, telefonumda hiç çalışmadı. Nedenini ve açıp kapatabileceğiniz bir şey olduğunu öğrenirsem, size bildiririm!
Matthew

@Matthew Oku, TouchWiz yüzünden olabileceğini düşünüyorum. Bir kez CyanogenMod'u kurduğumda, tüm uygulamalarımı piyasadan aşağı çektim ve yükledim ve keşke olmasaydı, çok yükledim :), bir süre telefonumu kilitledi.
Ryan Conrad

XDA Forumlarında, kök kullanıcının tüm uygulamalar için otomatik güncellemeyi açıp kapamasına izin veren bir uygulaması vardı. Bununla birlikte, yakın tarihli bir Piyasa güncellemesi işlevselliğini bozdu.
Sparx

Yanıtlar:


8

Piyasa sürümü 3.3.11 şimdi "Uygulamaları otomatik güncelle" adlı bir ayara sahiptir. Etkinleştirilmesi, hesapla ilişkili her bir uygulamanın otomatik güncellemeye otomatik olarak ayarlanmasını sağlar ve devre dışı bırakmak elbette tam tersini yapar. Bu ayar, yalnızca Market'in ayarlarına girerek Menu Button->Settingsbulunur ( telefonlarda veya Honeycomb'daki sağ üst eylem çubuğunu kullanarak).

Buradan sürüm hakkında bilgi edinebilirsiniz . Ayrıca, otomatik olarak kullanılamıyorsa güncellemeyi yüklemenize yardımcı olabilecek bağlantılara da sahiptir.


3

Market internet erişimini engellemek için Droidwall gibi bir program kullanabilirsiniz , bunun programların kurulmasını / kaldırılmasını önlemesi gerekir.


2

Eğer Titanium Backup kuruluysa, Yazılım Güncelleme programını çalıştırabilir ve dondurabilirsiniz .


2
İyi düşünce, ama Titanyum Yedekleme için telefonun köklü olması gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra sorunu çözmek için daha iyi bir yolunuz var: adb shell su rm /system/app/BooksPhone.apk;-) - Google’ın bir 2.3.5 sürümü yayınlaması durumunda, yedek bir kopyasını çıkarmayı unutmayın.
Martin,

Bu, çoğu telefonda, / sistemde kullanılan alanın kullanıcının normalde kullanabileceği alan olmadığını vurgulamaktadır. Yani 4 MB aslında sıfır etkidir.
AĞACI

2

Titanium Backup (sadece root) "Market Tools" 'a sahiptir. Bu araçlardan biri, otomatik güncellemeler için onay kutularını içeren tüm uygulamalarınızın bir listesini sunan "Market Auto Updates" dir. Etkin uygulamaları en üste sıralayabilir ve tüm uygulamalar için otomatik güncellemeyi devre dışı bırakmak için "hepsinin seçimini kaldırabilirsiniz".


1

Acı bir gerçek var ki, bir seferde tüm otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak için hiçbir seçenek yoktur.

Telefonu açarak kendi sorunumu çözdüm. 2.3.4 için bilinen bir şey olmadığından, telefonun kilidini açmak zorunda kaldım. Bu da hem anlamına geliyordu Amazon MP3 ve Google Kitaplar kendilerini güncelleyerek durdu.

Sorunu çözmenin bir yolu budur. Hala aşağıdaki Komut Dosyasını kullanarak dosyaları kaldırdım:

#!/opt/local/bin/zsh

setopt No_Err_Exit

adb -d uninstall com.amazon.mp3
adb -d uninstall com.google.android.apps.books

setopt Err_Exit

adb -d pull /system/app/com.amazon.mp3.apk Originals/com.amazon.mp3.apk
adb -d pull /system/app/BooksPhone.apk   Originals/BooksPhone.apk
adb -d pull /system/app/BooksPhone.odex  Originals/BooksPhone.odex

adb -d shell <<-EOF
  su
  mount -o remount,rw /dev/block/mtdblock3 /system

  busybox rm -v /system/app/com.amazon.mp3.apk
  busybox rm -v /system/app/BooksPhone.apk
  busybox rm -v /system/app/BooksPhone.odex

  mount -o remount,ro /dev/block/mtdblock3 /system

  busybox rm -v  /data/dalvik-cache/system@app@com.amazon.mp3.apk@classes.dex
  busybox rm -v -r /data/data/com.amazon.mp3
  busybox rm -v -r /data/data/com.google.android.apps.books

  exit
  exit
EOF

# vim: set nowrap tabstop=4 shiftwidth=4 softtabstop=4 noexpandtab :
# vim: -d set textwidth=0 filetype=zsh foldmethod=marker nospell :

Uyarı: Bu, “Anlayamıyorsanız kullanmamalısınız” kategorisindeki senaryodur .


+1 Neden uninstallkomutu kullanıyorsunuz? Güncelleştirmeleri kaldırmak veya uygun kayıtlardan kurtulmak için mi? Değil mi busybox rmyeterli? disableBunun yerine kullanmak mümkün mü ?
gavenkoa 10:15

0

İşte püf noktası:

 1. Google Play Store'u durdurmaya zorlamak için bir uygulama yöneticisi kullanın, ardından tüm verileri temizleyin.
 2. Google Play Store ayarlarına gidin ve ardından "Uygulamaları varsayılan olarak otomatik güncelle" seçeneğinin seçimini kaldırın.

3
Neden kapatmak zorunda kalıyorsun?
roxan

-3

Android pazarında benim uygulamalarımı seçin. Yüklü olan tüm uygulamaları göreceksiniz. otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak istediğinizden birini seçin. altta küçük bir onay kutusu göreceksiniz. işaretini kaldırın.


Bu nedenle , “Bu yüzden, uygulamaların pazar sayfasını“ otomatik güncelleştirmeye izin ver ”seçeneğinin işaretini kaldıramıyorum Anlamadınız mı? - Ve soru başlığında çift yıldız ile işaretlenmiş bir kelimedir. Bunu yaptım çünkü bunun sorumun en önemli yanı olduğunu düşündüm. Sorumu benzer sorulardan ayıran bir şey. - Her neyse, taşma yığınına hoş geldiniz. - İpucu: Cevabınız -3'e gelene kadar bekleyin, ardından "akran baskısı" onur toplu işini almak için silin.
Martin,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.