Android Telefonumun SD kartını varsayılan olarak kullanmasını nasıl sağlayabilirim?


34

HTC HD2 cihazıma bir Android ROM kurdum ve sorunsuz ve duyarlı çalışıyor. Kusursuz çalışmak için telefon, SMS, MMS ve internet aldım. Ancak küçük bir sorunum var. Yalnızca Android yüklü olduğunda, telefonumun dahili hafızasında yalnızca birkaç yüz kilobayt boş alan kalmıştır. Kullanılmayan 16GB takılı bir SD kartım var.

6 saatlik kullanımdan sonra SMS mesajı hafızasının dolu olduğu konusunda zaten hata mesajları alıyorum ve yer olmadığı için uygulamaları indiremiyorum.

Android telefonumun, SD kartını kameradan görüntüler, MMS'ten alınan görüntüler, uygulamalar, metin mesajları, postalar ve uygulama verileri dahil olmak üzere dosyaları kaydetmek için "varsayılan" konum olarak kabul etmesini sağlayabilir miyim?


3
Fotoğraflar ve indirmeler varsayılan olarak orada olmalıdır. Uygulamaları SD karta taşımaya ilişkin birçok soru / cevap var. Yine de, SMS gelince, şanssız olduğunuzu düşünüyorum. Android'in telefon hafızasındaki veritabanları, root bile olmasanız bile gerçekten taşınabilir değildir. Bunu değiştirmek için OS'de önemli değişiklikler yapılması gerekecektir.
Matthew

3
Uygulamaları ilk
seferde kuracak yerim

1
İnanıyorum ki SD karttan çalıştırılabilir, evet. Hızlı bir arama son bir rehber gösterdi: addictivetips.com/mobile/…
Matthew

@Matthew Oku: İşletim sistemini bir SD karttan çalıştırmanın kullanılamaz seviyesine kadar korkunç derecede yavaşlayacağına dair söylentiler duydum. Bunun hakkında bir şey biliyor musun?
Hubro

1
ROM kalitesi hakkında şikayet etmek için bir neden gibi geliyor? Neredeyse tüm iç alanı kaplar ve verilerin kesinlikle depolandığı yerlerde varsayılan olarak herhangi bir şey yapmazsa, onu bir araya getiren ekiple hataları günlüğe kaydetmenin nedeni bu mu?
GAThrawn

Yanıtlar:


5

Üzücü ama kaçınılmaz cevap, yapamayacağınız. Yeni uygulamalar yüklerken veya mesajları kaydederken Android'e değerli dahili bellek yerine geniş SD kartı kullanmasını söylemenin bir yolu yoktur.

Kullandığım bir geçici çözüm, bir Android ROM kurmak ve magldr kullanarak SD karttan çalıştırmaktır. SD kartım özellikle iyi kalitede değil, bu yüzden işletim sistemi oldukça yavaş çalışıyor, ancak her gün tüm SMS'lerimı siliyor


3

Ayarlarına girebilir ve Uygulamalar'a girebilirsin. Uygulamaları Yönet'i seçtiğinizde, tüm uygulamalarınızı gözden geçirmenize olanak sağlar. Bir uygulama seçin, ardından uygulamanızı kartınıza taşıyabilecek seçeneğe sahip bir ekrana gitmelisiniz. Tüm uygulamalar taşınamaz, ancak taşınanların çoğunu bulabilirseniz, biraz yer kazanmanız gerekir.


Market'te , bu tür taşınabilir uygulamaları bir seferde bir tane yerine toplu olarak taşımanıza izin verecek birkaç uygulama vardır . (Ben " SDMove " denilen bir tane kullandım .)
ale

1

Kamera önceden varsayılan olarak sdcard kullanmalı ve uygulamalar kendilerinin sd kart üzerine kurulmasına izin vermelidir, bazıları varsayılan olarak oradadır, diğerleri değildir. İstediğiniz diğer şeylerden herhangi birini taşımanın bir yolunu bulamadım ve Android'e sdcard'ı tüm bellek için kullanmasını söylemenin bir yolu yoktu.


Kameranız varsayılan olarak sdcard kullanmıyorsa ne yapabilirsiniz?
Jason Axelson,

0

Bir androidin hafızasına, son kullanıcının kurduğu sd cihazı olan sd_external'dan farklı olan sd depolama adı verildiği bilinmelidir.

Kameraları değiştirmek için varsayılan konumu kaydedin. Kamera uygulamasını başlatın, ayarlar (dişli) üzerine tıklayın, İngiliz anahtarı sekmesine tıklayın, aşağı kaydırın ve ardından Hafıza kartı'nı seçin. Hafıza kartına değiştirin (Dahili hafızaya karşı).

İşte bu, iyi şanslar


0

İnternette aylardır kullandığım bazı ROM'lar var. Bu ROM'lar SD metoduna veriyle çalışıyor. Bu şekilde Android'i kurduktan sonra ~ 1GB dahili hafızaya sahipsiniz. :) Bence bu senin problemin. (benim de sorunumdu)

Bilmiyorum burada başka web sitelerinin linkleri verilebilir mi ama android.hd2roms.com ' da konu açıldığında BoyPPC'nin ROM'unu araştırın 3. yazıya kadar gidin: Desire HD Bu ROM Data2sd ROM'dur ve asla yetersiz kalmazsınız hafıza sorunu artık.

Bu ipliğin linkidir .

Ve bu ROM'u indirme linki ,

Ancak yüklemeden önce konuyu okumanızı tavsiye ederim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.