En büyük HTC Desire SD kartı?


10

Telefonum sürekli olarak depolama alanımın düşük olduğunu ve telefonumda neredeyse hiç uygulamam olmadığını söylüyor çünkü bana bunu günde en az üç ila dört kez söylüyor. Bu uygulamayı indirdim ve tüm uygulamalarımı (toplam üç - bu dahil değil) SD kartıma taşıdım ve hala depolama alanımın düşük olduğunu söylüyor. Bu yüzden bazı resimleri ve tüm mesajlarımı sildim. Ama bana sürekli aynı şeyi söylüyor. Ve daha büyük bir SD kart alıp alamayacağımı merak ediyordum. Benimki 8 konser. Ayrıca yeni bir SD kart alıp alamayacağımı merak ediyordum, Desire'm için en büyük SD kart hangisi? Yeni bir SD kart alırsam, eski SD kartımdaki tüm eşyalarımı yenisine aktarabilir miyim? Şimdiden yardım için teşekkürler! :)


En büyük SDHC kartların 32GB olduğuna inanıyorum, telefonunuzun bunlardan birini kullanmamasının bir nedeni olmamalı. Martin yanıtı doğru.
Matthew

1
HTC telefonlar, depolamada biraz anemik olma eğilimindedir.
Broam

Yanıtlar:


9

Telefonunuzda (diğer Android telefonların çoğunda olduğu gibi) iki tür kalıcı depolama alanı vardır - dahili ve harici. Dahili depolama donanımı donanıma sabitlenmiştir ve kullanıcının servis verebileceği şekilde tasarlanmamıştır. SD kartınız harici depolama birimidir ve çok değiştirilebilir. Çok erişilebilir ve daha fazla kapasite de dahil başka bir bellek kartıyla değiştirilebilir ( bazı ek bilgiler için bu soruya bakın ).

Bununla birlikte, SD kartın değiştirilmesi sizin durumunuza yardımcı olmaz - telefonunuz dahili depolama alanının az olduğundan şikayet eder . Bu, aksi takdirde harika bir cihaz olan HTC Desire cihazını rahatsız eden bir sorundur.

Yapabileceğiniz bazı şeyler:

  • Uygulamaları SD karta taşıma
  • Gereksiz uygulamaları kaldırın (kelimelerinizden, mümkün değil)
  • Bazı mesajları, taslakları, uygulama önbelleklerini ve bazı durumlarda uygulama verilerini temizleme
  • Kullanmadığınız bazı önceden yüklenmiş uygulamaları eski sürüme geçirin. Daha fazla ayrıntı için bu soruya bakın

3

Garantinizi geçersiz kılmak ve ellerinizi biraz kirletmekle ilgili bir sorununuz yoksa, App2SD (+), D2Ext (+) veya D2W destekli özel bir ROM kullanmanızı tavsiye ederim.

Ben de bir Desire sahibiyim, bu yüzden ne hakkında konuştuğunuzu gerçekten biliyorum, nihayet köklenme ve özel ROM'larla ilgili tüm tüylerin ne olduğunu görmeye karar verene kadar bu beni haftalarca rahatsız etti.

Ben So benim Desire köklü ve parladı bu rom benim anlayışıma göre, dahili depolama için bir uzantısı olarak çalışmaktadır, yani ekstra bir bölme ile bölümlenmiş SD kart kullanan Data2Whatever-sürümünde (d2w).

Tüm bunlardan sonra, dahili depolama kapasitem ~ 140MB yerine 240MB'a yükseldi (ancak etki SD kartınızın boyutuna (benimki 4GB) ve özel sd-ext bölümünün boyutuna bağlı.)

Zor görünebilir (ama gerçekten değil), garantinizi geçersiz kılar (biraz zamana ihtiyacınız olabilir) ve XDA geliştiricilerinde D2W gibi şeyler, geliştirme aşamasındadır, bu nedenle ara sıra bir hata olabilir, ancak Birkaç haftadır benim için iyi çalışıyor ve dediğim gibi, gerçekten işe yarıyor.

Öyleyse… Biraz okumak ve test etmek ve öğrenmek istiyorsanız, XDA geliştiricileri yolunuza devam ediyor.


Jemus42, şu anda 4 GB SD kartlı bir HTC arzusuna sahip olduğum için konuşacağınız şeyi yapmanın en iyi yolu nedir, ancak Dahili belleğimin düşük olduğunu ve bu sorunu nasıl çözeceğimi bilmediğimden emin değilim hiç bir şey mahvediyor ...

1

Facebook otomatik güncellemelerinizi kapatın ve otomatik senkronizasyon ve telefondan silin. Yine de dikkatli olun. Tüm iletişim bilgileriniz silineceğinden telefonunuzun senkronize edildiğinden emin olun. Telefonu yeniden senkronize edin ve iletişim bilgilerini yeniden yükleyin. Bu, telefonumdaki sorunu düzeltmiş gibi görünüyor. Müzik yüklemek için HTC senkronizasyonunu kullanmayın, çünkü telefonda kullanılabilir tüm alanı kaplar. Müziği ayrı ayrı micro SD karta kopyalayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.