HTC Desire cihazımın aşırı ısınmasını nasıl önleyebilirim?


16

Son zamanlarda genel olarak bir HTC Desire aldım. Büyük bir kusur var gibi görünüyor, yeniden ısınmasına neden oldukça kolay ısınıyor. Şarj ederken navigasyonu kullanarak sürüş sırasında birkaç kez karşılaştım. Herkes bu sorunu çözmek için herhangi bir öneriniz var mı? Etrafta arama yaptım ancak yararlı bilgi bulamadım.


1
Şarj ederken kullanmak genellikle kötü bir fikirdir. Şarj olurken piliniz kapalıysa daha kolay olacaktır. Yine de bazen gerekli olduğunu anlıyorum.
Matthew

1
Ayrıca son zamanlarda HTC Desire satın aldım ve 3G şebekelerinde İnternet kullanırken aşırı ısındığını gördüm. Wi-Fi kullanırken fazla ısınmıyor. Ayrıca bazı pil sorunları var. Pil çok çabuk azalıyor ve şarj işlemi çok uzun sürüyor. Ancak birçok yarışmada Yılın Telefonu ödülü kazandığını unutmamalıyız. Bu yüzden devam edeceğim. Gelecekte ne yapacağını görelim.

Yanıtlar:


2

[Ayrıca bir HTC Desire cihazım var]

Adım adım navigasyon gibi yoğun kullanım sırasında donanımı çok gerildiğinden cihazınız aşırı ısınıyor. Bu, muhtemelen bir miktar ısı ürettiği de bilinen araç şarj cihazına da takmış olmanızla birleştirilir (telefonunuzu normal şarj ederken muhtemelen bunu kendiniz fark etmişsinizdir).

Adım adım navigasyonu kapatmak ve yalnızca rotayı göstermek için haritayı kullanmak dışında, sorunu hafifletmek için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Aygıtı gereksiz yere zorlayan başka uygulamalar ve hizmetler olup olmadığını da kontrol etmek isteyebilirsiniz (sık senkronizasyon, Bluetooth ve mobil internet gibi bir sorun olabilir).


1

Ben de 3 hafta önce HTC arzu satın aldım aynı sorun var ve ben yaklaşık 5 dakika internette kalırsanız, telefon son derece sıcak olmaya başlar ve eğer kullanmaya devam edersem kesip yeniden başlayacaktır. benim çözümüm arka kapağı alıp pili ortaya çıkarmaktı. Bu önlemi alarak telefonumu biraz daha serin tuttu ve yeniden başlatmak zorunda değildi.


Bu bir forum değil bir Soru-Cevap sitesidir, teknik cevaplar vermeniz beklenmektedir. Kişisel deneyiminizden bahsetmenize rağmen, sadece bir fikir değil, teknik akıl yürütme ile gelmelidir. Talebinizi güvenilir kaynaklarla destekleyin. Bkz. Nasıl Cevap Verilir .
Manubhargav

1

Köklü bir HTC Desire cihazım var. Telefonum aşırı ısındı ve yeniden başlatıldı.

Bazı uygulamalarımı Telefondan SD'ye taşıyarak çözmeye çalıştım. Telefon genellikle iyidir ancak pil çok çabuk biter. Kimseye telefon bataryasını daha fazla öldürdüğünü deneyimlediğim için piyasadan bir görev katil uygulaması almasını öneriyorum.

3G mobil internet kullanma eğilimindeyim ve telefonumu aşırı ısınmaya ve çökmeye neden oldu - WiFi kullanmaya başladıktan sonra bir fark yarattı. Ayrıca bu telefon genel olarak pil ile ilgili sorunları var En iyi tavsiye Amazon veya E-bay yeni bir pil almak olacaktır ve iki kat daha uzun sürer ve telefon hiç ısınmaz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.