GPS, uyduları kilitlemek için gökyüzünün net olarak görüntülenmesini gerektiriyor mu?


12

XDA Developers Forumlarındaki GPS sinyal kilidi hakkında çakışan bilgiler okuyorum .

Bazı kullanıcılar uydulara herhangi bir kilit almak için dışarıda olmaları gerektiğini söylerken, diğerleri ev bodrumlarında kilitlenebileceklerini söylüyor.

Hangisi o?


2
GPS, gökyüzünü en iyi şekilde görmek için en iyi sonucu verir. Bazılarını bir binaya sıçrayabilir (bir pencerenin yakınındaysanız), ancak yanlış olacaktır ve genellikle çalışmaz.
Bryan Denny

Yanıtlar:


15

GPS, 1 ve 2 GHz arasındaki radyo frekanslarını kullanır (1.57542 GHz'de L1 sinyali ve 1.2276 GHz'de L2 sinyali). Bunlar, görünürlükle aynı olmayan GPS'in çalışması için geçmelidir.

Örneğin, GPS'im (Garmin Etrex Legend HCx) evin en üst katında, fayans, yalıtım ve alçıpandan yapılmış çatının altında bir düzeltme alır. Aralarında çok fazla beton ve çelik bulunan alt zeminlerde bir düzeltme yapmaz.

BTW, bir süre Motorola Defy'm vardı, doğru hatırlıyorsam da işe yaradı, ancak çok daha düşük bir hassasiyete sahipti, bazen yüzlerce metre uzaktaydı.


9

Evet, GPS'in gökyüzünü net bir şekilde görmesi gerekir.

Ancak bu, gerçek GPS uygulamalarının yerini almak için yalnızca GPS sinyaline güvenmesi gerektiği anlamına gelmez. Çoğu gerçek GPS uygulaması (Android dahil) bilinen son konumu önbelleğe alır ve hiç GPS sinyali olmasa bile konum bilgilerini almak için Wifi / Hücre konumlandırmasını kullanır.


0

Cihazdaki GPS çipine / yazılımına bağlı olabileceğini düşünüyorum. Gökyüzü bulutlarla dolu olsaydı nadiren kilit alabildim ve gökdelenlerin olduğu bir şehirde olduğumda, konumum her yere atlıyor. Ama bir Samsung Galaxy S (Canlı) var ve Samsung bile Galaxy S cihazlarındaki çip / yazılımla ilgili bazı sorunlar olduğunu itiraf etti.

Açık bir günde bile, bir GPS kilidi almak 3 dakika kadar sürebilir ve bu GPS ayarlarını köklendirip değiştirdikten sonra, ondan önce 5 - 10 sürer ve bazen bir kilit bile alamazdım .


daha iyi zamanlar için neyi değiştirdiniz?
LanceBaynes

1
farklı bir ana bilgisayar için ayarlar vardı ve başka kullandığım özel ROM (Bionix) başka ne yaptı.
Ryan Conrad
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.