Köklü olmayan telefondaki belirli uygulamalar için mobil veri kullanımını engelliyor musunuz?


14

Ağda oldukça konuşkan bir dizi uygulamam var ve sınırlı bir veri bağlantısı ile bu uygulamaların 3G bağlantısını kullanmamasını istiyorum (WiFi iyi).

Bunu biliyorum DroidWall telefon köklendirme ve yükleme işi halleder. Ancak, başına uygulama içi veri izinleri gerçekleştirmek için bir yol var olmadan bunu köklendirme?

FWIW, CDMA ağında Droid 1 var.


Yanıtlar:


7

Sorunuzu tam olarak yanıtlamıyor, ancak Arka Plan Verileri kullanımını kapatmak, konuşkan uygulamaların arka planda herhangi bir şey yapmasını engellemeli ve durum senkronizasyonlarını sürekli olarak kontrol eden uygulamalar yerine yalnızca başlattığınız ve kullandığınız uygulamalarla sınırlandırmalıdır.

Ana ekranınıza Güç Kontrol Çubuğu'nu (1.6'dan beri Android'de yerleşik olarak) eklerseniz, arka plan verilerini açmak ve kapatmak için tek bir dokunuş yeterlidir. Parmağınızı ana ekranda boş bir alanda tutun, Widget'lar , Güç Kontrolü'nü seçin ve sağdan ikinci simge (bir daire içinde iki yuvarlak ok) arka plan veri kullanımını kontrol eder.


6

Android ICS'niz varsa, her uygulama için "Arka plan verilerini kısıtla" ayarını belirleyebilirsiniz. Git Settings > Data usage, seçmek Mobilesonra, sekmeyi aşağı kaydırın ve kısıtlamak istediğiniz uygulamayı seçin. Görüntülenen sayfanın alt kısmındaki seçeneği ayarlayabilirsiniz.

Bir uygulama düzgün bir şekilde oluşturulduysa, bu seçeneğin ayarlanması uygulamanın widget'larına ve arka plan hizmetlerine internete mobil verilerle erişmesine izin vermez (WiFi üzerinden değil). Uygulamayı başlatırsanız mobil veri ile internete erişebilirsiniz. Ayrıca, tüm uygulamaların iyi oynatılmadığını ve bazılarının bu ayara uymadığını unutmayın.


1

Xiaomi telefonlarında, Güvenlik uygulamasındaki arka plan verilerini Mi.

Ayrıca her uygulama için arka plan verilerini de kısıtlayabilirsiniz!

Sol verilerim çok daha az olduğunda birçok kez kullandım.

Diğer akıllı telefonlar güvenlik uygulaması hakkında bilmiyorum !!


0

Bu Opera Max uygulamasını da deneyebilirsiniz . Kullanabileceğiniz birçok özelliğe sahip olmasına rağmen, aşağıda belirtilen özellik şu anda ihtiyacınız olan şeydir.

Veriye aç olan uygulamaları engelleme - Hangi uygulamaların en fazla veri kullandığını bulun - hatta bunların verileri toplamasını engellemeyi de seçebilirsiniz


0

Bu görev için bir güvenlik duvarı uygulaması uygundur. Kök olmayan kullanıcılar için başka güvenlik duvarı seçenekleri vardır:

 1. NetGuard güvenlik duvarı (root yok)

Özellikleri:

 • Kök gerekmez
 • Android 4.0 ve üstü desteklenir
 • IPv4 / IPv6 TCP / UDP desteklenir
 • İnternet paylaşımı desteklenir
 • Dolaşımdayken isteğe bağlı olarak engelle
 • İsteğe bağlı olarak sistem uygulamalarını engelleme
 • İsteğe bağlı olarak, adres başına uygulama başına ağ kullanımını kaydedin

Ekran görüntüleri bir

 1. NoRoot Güvenlik Duvarı

Özellikleri

 • Ana bilgisayar adı / alan adı filtreleme
 • Hassas erişim kontrolü
 • güvenlik duvarı uygulamasının kendisinde şüpheli izin yok.

  (şu anda IPv6'yı desteklemiyor) LTE üzerinde çalışmayabilir.

Ekran görüntüleri

b

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.