Google Play Hizmetleri Uygulamasını kaldırmak güvenli mi?


12

Andriod 2.3.6 Gingerbread'i son 3 yıldır kullanıyorum. Son 2 ay boyunca "Google Play Hizmetleri" uygulaması çok fazla bellek alıyor, Şimdi kaldırmak istiyorum. Bunu yapmak güvenli mi? Diğer uygulamaları ve / veya telefonun temel işlevlerini etkiler mi?


2
Yazılımınızı yükseltme zamanı
Sonnet

@ Bazı (eski ama yine de çok iyi) telefonlar için Rafi, bu mümkün değil (en azından köklendirme veya diğer kesmek olmadan)
törzsmókus

Bunun yerine telefonunuzu rootlayın ve önceden yüklenmiş istenmeyen uygulamaları kaldırın.
Rajat Toshniwal

Durumunu anlayabiliyorum kardeşim. Ben de aynı şeyi yaşadım. Bu durumda (başka bir telefon almadıkça) kaldırmaktan başka seçeneğimiz yoktur. Çok yer kazandırır. Ve uygulamaların çoğu iyi çalışıyor. Tek sorun, yeni uygulamalar yükleyememeniz veya eskilerini güncelleyememenizdir.
h8pathak

Yanıtlar:


9

Kaldırmanıza rağmen, Google Play ekosisteminin bir uzantısı olduğu için cihazınıza otomatik olarak yeniden yüklenecek ve Google, cihazlar ve sürümler arasında API tutarlılığını sağlamak için Google Play hizmetlerini Google Play Store üzerinden desteklenen tüm cihazlarda otomatik olarak güncelleyecek ve düzeltmeleri ve yeni özellikleri zamanında sunmak.

Bazı uygulamalar, doğru şekilde (veya hiç) çalışması için Google Play hizmetlerinin mevcut ve güncel olmasını gerektirebilir.


1
"Bazı uygulamalar Google Play hizmetlerinin mevcut olmasını gerektirebilir" - ör. Youtube
user11153

2
Birçok yeni Google API'sı bu uygulama aracılığıyla kullanıma sunuldu. Onsuz birçok şey kırılacak.
Fred Thomsen

9

Google'a göre

Google Play hizmetleri, Google hizmetlerine kolay erişim sağlar ve Android OS ile sıkı bir şekilde entegredir.

Ve Play Store'daki açıklamadan

Google Play hizmetleri, Google uygulamalarını ve uygulamalarını Google Play'den güncellemek için kullanılır. Bu bileşen, Google hizmetlerinize kimlik doğrulama, senkronize kişiler, en son kullanıcı gizlilik ayarlarına erişim ve daha yüksek kaliteli, düşük güçlü konuma dayalı hizmetler gibi temel işlevler sunar. Google Play hizmetleri, uygulama deneyiminizi de geliştirir. Çevrimdışı aramaları hızlandırır, daha sürükleyici haritalar sağlar ve oyun deneyimlerini geliştirir. Google Play hizmetlerini kaldırırsanız uygulamalar çalışmayabilir

Kaldırılmasını tavsiye etmem.


Büyüyen "Veri" boyutunu nasıl devre dışı bırakabilirim?
Ankith p

1
Google Play Hizmetleri için Uygulama bilgilerini açarsanız, [Alanı Yönet] tuşuna basabilirsiniz. Bu, bazı verileri daha yönetilebilir bir boyuta
temizlemenizi sağlar

Lütfen büyüyen boyutu nereden devre dışı bırakacağınızı VEYA sınırlandırmayı açıklayın?
Ankith p

1
Boyutu devre dışı bırakamaz veya sınırlayamazsınız, ancak biriktikten sonra temizleyin.
1990clb

2

Alıntı doğrudan Play Store açıklamasından kopyalandı:

'Google Play hizmetleri, Google uygulamalarını ve uygulamalarını Google Play'den güncellemek için kullanılır. Bu bileşen, Google hizmetlerinize kimlik doğrulama, senkronize kişiler, en son kullanıcı gizlilik ayarlarına erişim ve daha yüksek kaliteli, düşük güçlü konuma dayalı hizmetler gibi temel işlevler sunar. Google Play hizmetleri, uygulama deneyiminizi de geliştirir. Çevrimdışı aramaları hızlandırır, daha sürükleyici haritalar sağlar ve oyun deneyimlerini geliştirir. Google Play hizmetlerini kaldırırsanız uygulamalar çalışmayabilir. '

Bırakırım.


2

Mevcut Google Apps'ın tümü Google Play Hizmetleri uygulamasıyla büyük ölçüde bağlantılıdır. Uygulamanın kaldırılması bu uygulamaların tümünü etkiler ve Google'dan uzun süre uzak kalamazsanız bunu yapmanızı önermem. Diğer yanıtlarda belirtildiği gibi, Google Play hizmetleri şu anda Play Store'da bulunan birçok uygulamanın belkemiğidir. Birçok (demek istediğim)!

Kullanılabilir verilerini sınırlamak yerine, zaman zaman tüm verilerinizi güvenli bir yere yedeklemeyi ve ara sıra telefonu silmeyi / fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, telefonunuzu otomatik olarak temizleyecek ve Android Gingerbread'de kesinlikle yardımcı olacaktır.


0

Dahili bellek alanınızın tükenmesi nedeniyle Galaxy Ace çalıştıran Galaxy Ace'imden google oyun hizmetlerini kaldırdım ve telefonun çalışmasıyla ilgili herhangi bir fark yaratmamış gibi görünüyor. Yine de uygulamalar yükleyebilir, Gmail'e erişebilir vb. Telefondan Gmail dışında hiçbir veri senkronize etmiyorum. Telefon artık çok daha iyi çalışıyor, çok daha fazla dahili bellek ve ram mevcut. Telefon, uygulamaları otomatik olarak güncellemeyecek / yüklemeyecek ve şimdiye kadar iyi ayarlanmış.


0

Kaldırıldı! 5 yaşındaki cihazımın sadece 100 mb'si olduğu için çok önemli olan yaklaşık 30 mb dahili bellek tasarrufu sağladı. Herhangi bir sorun yok, Gmail senkronizasyonu çalışıyor ve hatta Whatsapp gibi tek uygulama uygulamasını güncelleyebiliyorum. Zaten bir kez yaptım, sorun yok.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.