Android telefonum çalındı. Telefondaki tüm Google verilerimle ne kadar endişelenmeliyim?


10

Tamam, samsung galaxy 5'im çalındı. Gmail, takvim, twitter (tweetdeck), facebook, ... tüm kişisel verilerim vardı.

Bu bilgileri bir sms'den silen herhangi bir uygulama yüklü değildi (PlanB'yi piyasadan yüklemeye çalıştı, ancak işe yarayacağını düşünmüyorum).

Google şifremi zaten değiştirdim ve Facebook ve Twitter'ı da değiştirmeye devam ediyorum.

Bu yeterli mi? Bu bilgilerin ne kadarı (eski e-postalar, tweetler, ...) telefonun belleğine kaydedilir? Şifremi değiştirerek buna erişimi engelleyebilir miyim?

SIM kartımı sağlayıcım ile engelledim, bu yüzden telefonun şu anda internet veya telefon hattı erişimi yok.

Burada Brezilya'da çalıntı bir cep telefonunu IMEI numarasıyla da engelleyebiliriz, ancak bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum. Bu telefonu kirletecek mi yoksa sadece ağa kayıtlı olmasını engelleyecek mi?


Google şifrenizi değiştirdikten sonra PlanB'nin çalışmadığını sanıyorum.
BMitch

Yanıtlar:


6

Plan B gibi uzaktan silme programları yalnızca telefonunuzun pili varsa ve uygulamayı indirmek için hala İnternet üzerinden bir veri bağlantısı varsa çalışır, LookOut gibi bir programı önceden yüklediyseniz, veri bağlantısı olmadan çalışır, ancak yine de SMS metin mesajı veya bunun gibi bir şey almak için telefon şebekesi bağlantısına ihtiyacınız var. SIM'inizi bloke ettiyseniz ve / veya IMEI'nizi engellediyseniz, artık telefonunuza herhangi bir mesaj almanın bir yolu olmadığından uzaktan silme programını kullanmak için çok geç, daha önce silmeniz gerekiyor telefon şirketi tarafından engellenen herhangi bir şey almak.

Herhangi bir kilit açma kodunuz var mı (desen veya numara veya bunun gibi bir şey)? Eğer öyleyse, hırsızın telefonun kendisinden herhangi bir veriye kolayca ulaşmasını durduracak ve yanlış kodu / deseni girerse birkaç kez telefonu tamamen kilitliyor ve çevrimiçi olmanız (ve Google hesabınız). Görünüşe göre, telefonu Android Geliştirici araçları olan bir bilgisayara takıp ADB komutunu kullanıyorlarsa doğrudan telefonunuza kaydedilen verilere ulaşabilirler, ancak o zaman bile merkezi Hesaplar veritabanı gibi bazı şeyler onları durdurmak için şifrelenir şifrelerinizi almak.

IMEI ile telefonun engellenmesi, başkalarının telefonu bir telefon şebekesinde kullanmasını durduracaktır, herhangi bir silme veya tuğlalama yapmaz.

SD kartınız da var, hırsız telefondan ve doğrudan bir bilgisayara veya başka bir telefona geçebilir, orada hiçbir şey korunmaz, SD kartta kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin neler olabileceği hakkında bir tartışma için bu önceki soruya bakın: SD kartta herhangi bir iletişim bilgisi var mı?


Telefonun depolama alanı ADB aracılığıyla da okunabilir olmalıdır.
Matthew,

@Matthew, Blackberrys ve benzeri gibi doğrudan erişime izin vermeden önce kilit kodunuzu girmeniz gerektiğini düşündüm? Benim başıma gelen bir şey değil, telefonum kilidini evde Wifi uygulaması ile kilidini açtığımda kilidi tamamen kaldırdığından, bunun için hiç istenmediğini varsaydım. Bu durumda bir güvenlik deliği.
GAThrawn

1
Kodu telefonuma hiç girmek zorunda kalmadım ve bazıları seçeneği istemesine rağmen , diğerleri için farklı olduğunu önerecek bir şey bulamıyorum . Sonunda, her şeyi şifrelemediğiniz sürece fiziksel erişimi olan birini engellemek için yapabileceğiniz çok şey yoktur.
Matthew,

1
adb kullanmak için telefonda USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu varsayılan olarak kapalıdır.
Akış

2
@ Akış Yalnızca telefon açıldığında. USB hata ayıklama kapalıyken telefonuma kurtarma veya indirme modundan erişerek eriştim, çünkü bu modlar işletim sistemi ayarlarını kontrol etmiyor.
Matthew,

0

Sasmung hesap kurulumunuz varsa, telefonunuzu samsung web sitesinden takip edebilir, kilitleyebilir ve silebilirsiniz.

Bu bir: Samsung Telefon Bulucu

Ancak unutmayın, bunun Samsung hesabını önceden ayarlamanız gerekir.


0

Cep telefonunuz çalındıysa , çalınan cep telefonunuzdaki verileri silmek, cihazı çalmak ve cep telefonunun tam yerini bulmak için Android cihaz yöneticisini kullanabilirsiniz .

Mobil cihazların çalışması için çevrimiçi olması gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.