Tek bir kişi için nasıl özel bir SMS tonu ayarlarım?


21

Herhangi bir önemi varsa, orijinal Sense kurulumuna sahip bir HTC Desire Z cihazım var.

Bu izleme hizmetini, çeşitli sunucularda göz önünde bulunduran ve işler yolunda gitmediğinde çılgınca SMS'lere başlatan işimiz var.

Bu kişiden gelen SMS'ler için ayrı bir bildirim tonu ayarlamak istiyorum. Bunu nasıl yaptın? Kişinin altında Zil sesi için bir seçeneğim var, ancak SMS bildirim tonu için bir seçenek görünmüyor.


Aşağıdaki bstewart tarafından belirtildiği gibi, android yerleşik bir "3. parti uygulaması gerekli" bir çözüm yoktur. Sadece biraz gömülü olan hepsi bu.
Madivad

Yanıtlar:


7

Kişilerinize gidin. Mesaj sesini kişiselleştirmek istediğiniz kişiyi açın. "Düzenle" yi tıklayın. Sonra aşağıya doğru kaydırın ve "Başka bir alan ekle" üzerine tıklayın. "Mesaj tonu" yanına bir onay işareti koymak için öğesine, ardından da "Tamam" düğmesine dokunun. Ardından "Mesaj tonu" üzerine dokunun; seçenekleriniz örneğin Medya depolama, Zedge, vs. gelmelidir. Bu kişi için mesaj tonunu seçmek istediğiniz seçeneğe dokunun. sonra onlar için zil sesini seçin ve "zil sesini ayarla" ya dokunun. Daha sonra bu kişiyi "kaydettiğinizden" emin olun.
Bu benim için Samsung Galaxy S5 ile çalıştı. Umarım bu sizin için çalışır.


Çözümlerde yerleşik cevaplar her zaman en iyisidir. Buraya geldim çünkü bu özelliği arıyordum. Var olduğunu düşündüm ama bulamadım. Teşekkürler @bstewart tam olarak istediğim buydu. Şimdi, Bayan SMS'ler için bir sis kornası sesi bulmak için :)
Madivad

Bu doğru cevap olmalı! Teşekkürler!!!
Yeti

2
Android 6.1.0 ile çalışmak görünmüyor. Artık Kişiler'de "Başka bir alan ekle" işlemi yok.
Mikko Rantalainen

6

Ryan haklı ve SMS Popup'ı tavsiye ederim . G1 günlerimden beri kullanıyorum. Özel mesaj seslerini tamamlamak için hızlı yanıtlar, özel titreşim ve uyarı tekrarı gibi birçok seçenek. Ancak yerel ileti bildirimlerini kapatmanız gerekecek, ancak kesinlikle buna değer.


1
Artı, anladığım gibi, yazar sadece kullanıcı bağışlarını kullanarak sürdürmeye çalışır. Bu nedenle, örneğin Handcent'in yaptığı gibi hiçbir reklam içermiyor.
Igor Zinov'yev

5

Diğer bir seçenek ise bir yıldan uzun süredir kullandığım Ringo ( Play Store , geliştiricinin sitesi ) ve bu amaç için harika çalışıyor (bana da bağlanan bir sunucum var). Ücretsiz sürümde ihtiyacım olan her şey var, ancak daha fazla seçenek içeren ücretli bir sürüm de var.

Hangouts'u mesajlaşma uygulamanız olarak kullanırsanız güncelleme: Hangouts'un 2.1.2 sürümünden itibaren (Haziran 2014), her bir konuşmanın sesini özelleştirebilirsiniz. Böyle yaparak:

 1. Düzenlemek istediğiniz kişiyle görüşme açın (veya başlayın)
 2. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun
 3. "Kişiler ve seçenekler" e dokunun
 4. "Sohbet mesajı sesi" üzerine dokunun ve istediğiniz sesi seçin.

Messenger'ı mesajlaşma uygulamanız olarak kullanıyorsanız güncelleyin: Bir süredir 2015 veya daha önceki bir tarihte, "Ses" seçeneğini seçtiğiniz 4. dışında, Hangout'larla aynı talimatları uygulayabilirsiniz.


Teşekkürler! Ringo harika, istediğimi yapıyor. Sesleri ve bildirilecek mesajları uygulamasını çalacak, ancak ses vermeyecek şekilde ayarladım. Şimdi güzel bildirim ve özel sesler alıyorum.
Campey

Link öldü ve ben aynı Ringo google bulduğu aynı "emin değilim -" düşük maliyetli uluslararası aramalar ".
greenoldman

@greenoldman - Üzgünüm bunu daha önce görmedim. Bağlantı güncellendi ve Messenger hakkında bilgi eklendi. Başınız için teşekkürler.
kevinmicke

4

Tek bir kullanıcı için bildirim sesini değiştiremezsiniz, yalnızca Zil Sesi. Belirli kullanıcılar için farklı bildirim sesleri ayarlamanıza izin verecek bir 3. parti SMS bulabilirsiniz, ancak hiçbirinden haberdar değilim.


1
Bence Handcent bunu yapmana izin verecek.
Şans

Handcent ek bir SMS uygulaması. Teknik olarak, yerleşik uygulamadaki sesleri devre dışı bırakır ve her bir kişi için özel bildirim sesi kullanma seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla yapılandırma seçeneğine sahip Handcent özelliğini kullanırsınız.
Mikko Rantalainen


0

Yeni bir mesajlaşma uygulaması indirmek istemiyorsanız, İletişim Uyarısını kullanmayı deneyebilirsiniz . Kişi başına özel bildirim sesleri ayarlamanıza olanak tanır ve kullanmakta olduğunuz mesajlaşma uygulamasına paralel olarak çalışır. Telefonunuzun bir kerede 2 bildirim çalmasını önlemek için mevcut mesajlaşma uygulamanızdaki sesleri kapatmanız gerekir.


-2

Bu, herhangi bir 3. parti uygulama olmadan yaptığım şeydi ... uzun süredir go sms kullandım .. ama .. kendi dosya klasörlerinizi coopying ve yapıştırarak kullanırsanız .. vual '!

 1. Dosyalarım uygulamasını açın (Samsung cihazlarda varsayılan dosya yöneticisi)
 2. Yerel Depolama altında, Cihaz Depolama seçeneğini açın
 3. Ses dosyasına göz atın, üzerine uzun basın, 3dot simgesine dokunun ve Kopyala seçeneğini seçin
 4. Aygıt Depolama altında, "Bildirimler" klasörünü bulun, açın ve kopyalanan ses dosyasını yapıştırın
 5. Şimdi, Mesajlar uygulamasını açın.
 6. Bundan sonra 3dot simgesine ve Ayarlar'a dokunun
 7. Bildirimler seçeneğine ve ardından Bildirim Sesi'ne dokunun.
 8. Açılan listede, şimdi ses dosyanızın adını görmelisiniz ve sadece seçmeniz gerekir.

1
Cevap, yalnızca istenen kişinin bildirimlerini değil tüm bildirim seslerini değiştirir.
onik
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.