Harici bir SD kart için en iyi dosya sistemi


25

Android 5 ile Galaxy S5 ve yeni bir 64 GB SD kart aldım. SD kart için en iyi dosya sistemi nedir? FAT32 bir seçenek değil çünkü dosyaları 4GB'tan fazla istiyorum. Hangi dosya sistemi en iyi performansı sunar? Yardımın için teşekkürler.


NTFS Android tarafından desteklenmediğinden muhtemelen kullanabileceğiniz tek dosya sistemi exFAT'dir. Ext4 veya benzeri diğerleri, ROM'a ve sigortanın bunları nasıl kullandığına bağlı olarak çalışmayabilir veya çalışmayabilir .
GiantTree

Ext4, Android tarafından desteklenmiyor mu?
Asker

Sigortanın onu nasıl kullandığına bağlı. Bir yandan bir cazibe gibi çalıştığını, diğer yandan işe yaramadığını duydum. Deneyin ve mümkünse tekrar rapor edin.
GiantTree

4
Dikkate alınması gereken bir şey daha, bir gün harici bir kart okuyucusu üzerinden karta erişmek isteyip istemediğinizdir - bunun için FS'nin bilgisayarınız tarafından da desteklenmesi gerekir. Eğer Linux kullanıyorsanız çok da önemli bir şey değil - ancak Windows ile ext4 sizi salt okunur olarak sınırlayabilir (eğer onu bile yönetirseniz).
Izzy

Yanıtlar:


14

Sorunuzun cevabı telefonunuzun işletim sistemine dahil edilmiştir.
1. SD kartı telefonunuza yerleştirin
2. SD kartı telefonunuzla yeniden biçimlendirin (Ayarlar -> Depolama / Depolama ve USB)
3. Yeni biçimlendirilmiş SD karttaki dosya sistemi size en iyi performansı verecek tiptedir. Telefonunuzla
4. Telefonunuzun bağlamı dışında, optimum dosya sistemi başka bir hikaye.


Önemli bir nokta: en iyi hızda, fakat en son kararlılıkta.
Barafu Albino

Evet,
exFAT'ı

1

Anladığım kadarıyla, FATF, NTFS veya birden fazla okuma / yazma işlemini daha iyi yapabilen ve birden fazla dosya tablosuna sahip olan diğer dosya sistemlerinden daha az hataya sahip olduğundan, exFAT'ı kullanmaktan kaçınmalısınız.


0

Soruya cevap vererek, standart Android cihazlarda kullanılan dosya sistemi , Windows Format uygulaması ve Android'in kendi dosya sistemi yönetim araçlarından erişilebilen " exFAT " dir. Umarım bu şüphenizi gidermiştir.


4
Neden en iyisi olduğunu daha fazla açıklayabilir misiniz?
AADAndroidEnthusiasts

5
Ve ayrıca exFAT olmanın bir başvuru veriniz standart ? Bildiğim kadarıyla, Android genellikle kutudan çıkan exFAT'ı bile desteklemiyor (AFAIK lisans sorunları nedeniyle).
Izzy


4
FAT, zaman zaman bir şeyler depolayan / dev / null değerindedir, JFFS, YAFFS'ın daha sağlam olmasını sağlayan özel bir flash dosya sistemi beklerdim.
Mark K Cowan,

I'd expect a specialised flash file system e.g. JFFS, YAFFS to be more robustkutudan Android üzerinde desteklenir mi?
Suncatcher

0

Android linux tabanlı olduğu için ext4 ile çalışıyorum. En iyisi olup olmadığından emin değilim ama nasıl çalıştığını göremiyorum. F2FS gibi flash bellekler için optimize edilmiş dosya sistemlerini merak ediyorum. Windows için bilmiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.