Android Tarayıcıda veya Dolphin HD'de Userscripts / Greasemonkey Script'lerini kullanmanın bir yolu var mı?


Yanıtlar:


5

OilCan kullanın - "Android için steroid Greasemonkey".


Bunu denediniz mi? Çalıştığımın işe yaradığından eminim. Bir süre önce hala Android için yeniyken, şimdi daha iyi şanslar elde edebileceğimdendi.
Matt

Henüz denemedim. Yine de havalı görünüyor, bu yüzden yakında bir deneyeceğim ve ne olacağını göreceğim.
Rohan Singh

11

2019 Güncellemesi:

Android'de kullanıcı kodları almak için tercih ettiğim yol şimdi, hem Greasemonkey hem de Tampermonkey için çalışan, bakımlı ve bakımlı Eklentileri olan Firefox tarayıcısını kullanmaktı (Firefox uygulamasındaki Eklentiler menüsünden bunları arayın).

Javascript'i adres çubuğuna yapıştırmak hala işe yarıyor (en azından Chrome'da), ancak Chrome'un javascript:kodu koyduğunuzda ön eki çıkardığını unutmayın. Yeniden yazmazsanız, yalnızca bir web araması yapılacaktır.

Chrome ve Opera’nın mobil sürümleri (artık Chromium’a da dayanmaktadır), kullanıcı metin eklentilerini desteklememektedir, ancak Tampermonkey bağımsız uygulaması hala Google Play Store’da bulunmaktadır. 2013'ten bu yana güncellenmedi, ancak yine de neredeyse çalışmalarla ilgili. Ancak, yaşı göz önüne alındığında, mevcut Greasemonkey / Tampermonkey API’nin özelliklerinin birçoğunu veya genel olarak modern web sitelerini desteklemeyecektir. Sonuç olarak, birçok kullanıcı bülteni herhangi bir değişiklik yapmadan çalışmaz. Bunları ilk oyuncuya nasıl kuracağınızı anlamak da çok zordur (Gelişmiş Ayarlar altında gizli olan 'Textarea' yardımcı programını kullanın). Ayrıca Play Store'da bulunan Dolphin ve UC tarayıcıları için Tampermonkey uzantıları da var. Onları denemedim, ancak 2016'dan beri güncellenmedi.

Orijinal 2013 cevabı:

Çözüm 1. Tampermonkey kullanın . Tampermonkey, Chrome'un bir uzantısı olarak daha popülerdir, ancak bağımsız bir Android uygulaması olarak da kullanılabilir. Hafif bir tarayıcı işlevi görür ve kullanıcı komut dosyalarını yönetmenizi ve otomatik olarak çalıştırmanızı sağlar. Ne yazık ki, diğer popüler tarayıcılarda bulunan birçok özelliğe sahip değil, ancak Greasemonkey API'sini destekliyor.

Çözüm 2. Kullanıcı kodları için yerleşik desteği olan, ancak komut dosyası yönetimi özelliği olmayan ve Greasemonkey API'sini desteklemeyen Opera Mobile'ı kullanın. 'Nin Kullanıcı Tercihleri ​​bölümüne gidin opera:config, ardından "Her zaman Kullanıcı JavaScriptini Yükle" yi ve "Kullanıcı JavaScriptini" tıklayın. "Kullanıcı JavaScript Dosyası" alanına bir klasöre (dosyaya değil) girin (/ sdcard / userscripts / kullanın), sonra ayarları saklayın. Kullanıcı notunuzu bu klasöre bir .user.jsuzantıyla kaydedin . Not: Bu OM12'de çalışır, ancak OM14 beta şu anda kullanıcı kodlarını desteklemiyor gibi görünmektedir.

Çözüm 3. Kullanıcı kitabınızı bir yer imi aracılığıyla manuel olarak başlatın veya bu javascript'i doğrudan tarayıcı adres çubuğuna yapıştırın:

javascript:(function(){var a=document.createElement("script");a.src="http://path.to/myscript.user.js";document.head.appendChild(a);})();

Bu teknik sıkıcı, ancak ilke çoğu tarayıcıda çalışması gerekir. Greasemonkey API desteğini almıyorsunuz. Yukarıdaki kod, stok Android tarayıcısında değişiklik yapılmadan çalışmalıdır ve bir yer imi olarak kaydedilebilir. Chrome Mobile'da, var akaçan gereksinimlerdeki alan , yani var%20a=ve yer imleri çalışmıyor gibi görünüyor, bu nedenle her zaman el ile yapıştırmanız gerekir.


Sanırım 3. seçeneği kullanan kişilere tavsiye vermelisin. Userscript motoru, mevcut dom'a bir js dosyası eklemekten daha fazlasıdır. Yalnızca API değil, sanal alan özellikleridir.
m3nda

1
Opera için Android'in şu anki sürümü kullanıcı javascript'ini desteklememektedir.
Koruyucu bir, 19

Seçenek 3, ne yazık ki benim için işe yaramadı. Sadece google'da arandı, javascript:ön kısımdaki kısmın aslında URL çubuğuna yapıştırmadığını fark edene kadar (ne kadar sinir bozucu!)
Draco18s

2

Habit Browser veya Slepnir Browser uygulamalarından birini kullanın . Her ikisi de Userscripts'i destekler. Çalışmamı sağlamak için senaryolarımı biraz değiştirmek zorunda kaldım (olayları farklı şekilde ele alıyorlar) ama ikisi de gerçekten iyi çalışıyor.


Bir usercript’in nasıl yükleneceği ile ilgili talimatlarınız var mı? Bir saat boyunca Sleipnir ile oynadım ve nasıl yapacağımı bulamadım.
Draco18,

2

Tampermonkey adında Dolphin için bir Greasemonkey benzeri eklenti var . Aynı zamanda tek başına bir Tampermonkey uygulaması da var, ancak Dolphin o şeyden daha çok tam teşekküllü bir tarayıcı.

USI adında Android için Firefox için de benzer bir eklenti var .


4
Sevgili Lord, Tampermonkey'nin tarayıcısı çok kötü. Çerez yok, yer imi yok, şifre yok, sekme yok. En barbarların en berbatı ve kullanmaya bile değmez.
Draco18,

Firefox cep telefonundaki eklentileri destekliyor.
rogerdpack
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.