Telefonda Bluetooth aygıtının pil durumunu görüntüleme


16

Pili kullanan bir Bluetooth kulaklığım (BlueBuds X) var. Pil durumunu doğrudan telefondan bilmek istiyorum. Her yere baktım ve bir aldatmaca olmayan bir çözüm bulamıyorum.

Pil yüzdesini telefonda (tercihen bildirim çubuğunda) görüntülemek mümkün müdür?

Yanıtlar:


8

Bu Android'de, en azından Lollipop'ta mümkündür. Bu özellik, pil seviyesini doğru biçimde gönderen Bluetooth kulaklığa bağlıdır.

Kulaklıklı mikrofon setini destekliyorsa, Bluetooth cihazının ayarlar ekranında bir seçenek göreceksiniz. Seçenek, Arama ve Medya sesi onay kutularının hemen üzerinde olacaktır. Bu seçeneği görmezseniz, kulaklıklı mikrofon seti pil verisi göndermez veya doğru biçimde göndermez.

Etkinleştirildiğinde, bildirim çubuğunuzun sol tarafında doldurulabilir bir simge görürsünüz. Bunu Çin'den ucuz bir kulaklık seti kullanarak onayladım.1

Sony SBH80'imi Z3'ümle kullanırken, pil durumunu saat ve bekleme süresi olarak gösteren açılır bildirim ekranını kullanıyorum.


1

Android 8.0 (O) ile fucationality AOSP eklendi XDA


1
API eklenmiştir, ancak henüz GUI yoktur, bu nedenle bu özelliği arayan kullanıcılara yardımcı olmaz. Muhtemelen O'nun resmi sürümüne eklenecektir, ancak bu sadece spekülasyon.
Dan Hulme

1

Pikselim 2 Android 8.1'de Shuhua kulaklıkları bağladım ... Kulaklık pili için kullanıcı arayüzü yok. Pili görmenin tek yolu, ayarlara -> bağlı cihazlar -> Bluetooth'a gitmektir, o zaman bir pil seviyesi görürsünüz.

Ben yüklü baton app .

Yasal Uyarı: - Bu kulaklıkların pil seviyesi API'sini destekleyip desteklemediğinden emin değilim - BatOn uygulaması olmadan Bluetooth pili göstermenin bir yolu olabilir ... Ama bulamadım.


1

Birkaç gün önce bir artı 5'imde Oreo'ya güncelledim ve hoş bir sürprizle Bluetooth kulaklıklarımın pil durumunun göründüğünü görüyorum. Ne güzel bir ek ve gerçekten ios kıskanç bir şey ama bir iPhone satın almak için hiçbir nedenim yok.


0

En son CM13 yapıları bu özellik için destek ekledi .. tıpkı iOS'ta olduğu gibi çalışıyor / davranıyor / davranıyor / geceleri bildirim çubuğundaki Bluetooth sembolünün yanında Küçük bir dikey çubuk görüntülüyor. En iyi bölüm, Jaybird BBX'imle çalışıyor


0

Stok android güvenlik nedeniyle imkansız, pil seviyesi mesajları android sdk çok ötesinde engellenir. Örneğin siyanojenmode pil seviyesini sorunsuz gösterir. Ancak , böyle bir işlevsellik deliğini doldurmaya çalışan Baton gibi 3d parti uygulamaları deneyebilirsiniz .


1
"Güvenlik" bunu neden engeller ki?
Matthew,

0

Android no. Kulaklığınız gibi bazı Bluetooth cihazları pil durumlarını telefona bildirebilir, ancak iOS'tan farklı olarak Android, bu işlevi çekirdek sistemde uygulamamıştır. Jabra veya Platonic gibi bazı satıcılar, uygulamalarını kulaklıkta pil seviyesini pede gösteren ancak JarBirds yapmayan Play Store'da oluşturur.


2
Android Lollipop'taki (5.1) LG G4'üm, durum çubuğunda hiçbir ek uygulama olmadan bir Matrix2 kulaklığın pilini gösteriyor. İOS ve Android arasında bazı protokol uyumsuzlukları veya onu desteklemeyen bazı belirli cihazlar olabilir, ancak kesinlikle en az bir durumda çalışır.
Bob

LG G3'ümde lolipopla da çalışırdı. Cyanogenmod 13'e (hatmi) yükseltme yaptım ve çalışmayı durdurdu! :( Kullandığım kulaklık mpow hızlı.
papadi

Yanlış. Kutusundan çıkan Ağustos BT kulaklıklarım için Android 5.1.1'de iyi çalışıyor.
m0skit0
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.