Google Voice SMS metin mesajları için metinden konuşmaya okuyucu?


11

Telefonunuzun "yerel" SMS metin mesajlarını okumak için bir sürü uygulama var, ancak Google Voice için hiçbir şey bulamadım veya başka uygulamalarda genel olarak metin okuyabilen uygulamalar bulamıyorum (daha sonra Google'a başvurabilirim) Sesli).


1
Tasker'ı ( tasker.dinglisch.net ) dikkate almak isteyebilirsiniz . Genel olarak bir şeyleri yüksek sesle okumanıza izin verir (bir milyon başka şey arasında). Ancak, Google Voice SMS metnini içine almanın bir yolunu düşünemiyorum. Ben biraz daha düşüneceğim ve eğer cevaba kadar
yendiğimde

Yanıtlar:


2

Stok bir Android telefonunuz veya daha yeni bazı sürümleriniz varsa (zencefilli kurabiye açıktır), telefonunuzda genel metin okuması yapan ve okuması gereken Talkback'i (ayrı bir uygulama olarak veya Erişilebilirlik ayarlarında) kullanabilirsiniz. çoğu şey. Google Voice'u içermesi gereken bildirimleri okuyor (İngiltere'de olduğum halde bunu gerçekten test edemiyorum).

Görme engelli veya kısmen görmeyen insanlar için tasarlanmıştır ve mükemmel bir uyum olmayabilir, ancak muhtemelen şu ana kadarki en iyi seçenek.

Genel okuma yapan bir şey istiyorsanız, yalnızca diğer uygulamalardan metni okuma iznine sahip oldukları için bir erişilebilirlik uygulaması OLMALIDIR. Google Voice'un harici bir API sunduğunu düşünmüyorum, bu yüzden bu özelliği özellikle sunan bir uygulama bulamıyorsunuz.


1

Bunu Google Voice ile yapamazsınız. Talkback gibi uygulamalar yalnızca giriş kutunuzdakileri okuyabilir. Google API'larını açmadığı için Google Voice için gerçekten bir uygulama yapamıyoruz. Mesaj içeriğini her zaman giriş kutunuza kopyalayabilirsiniz, ancak bu tür bir Metin Okuma özelliğine sahip olma amacını bozar.


1

Piyasada "Google Sesli Metin Okuyucu" veya "Txt2Speech" adlı yeni bir uygulama var. Bu, Google sesli kısa mesajlarınızı yüksek sesle okuyacaktır. "TalkBack" ten farklı olarak, telefonunuzda gerçekleşen her bir dokunma / etkinlik vb.'yi değil, yalnızca Google Voice mesajlarınızı duyurur.

https://market.android.com/details?id=com.mikesell.voicereader


1

Google Voice ayarlarınızda, özelliğin sesli postanızın metne çevrilmesini sağlamak için etkinleştirirseniz, şunları yapabilirsiniz: bir metin veya sesli posta aldığınızda size bildiren bir E-posta gönderme, Sonra okuyucunuz E -posta bildirimleri ve google sesli mesajlarınızı ve Metin size okunacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.