Bir ROM yanıp söndükten sonra ayarları nasıl koruyabilirim?


9

SGS'mi özel bir ROM'a yanıp sönmeyi düşünüyorum. Bununla birlikte, her şeyi yeniden yapılandırma olasılığından hoşlanmıyorum. Telefonumdaki çoğu uygulama ve çoğu tanımın ROM'a bağımlılığı olmamalı, bu yüzden tüm ayarları yedekleyebilir, ROM'u yanıp sönebilir ve sonra geri yükleyebilirim. Bu şunları içerir:

  • yüklü tüm uygulamalar
  • tüm uygulama ayarları (başlatıcı tercihleri, etkin widget'lar vb.)
  • zil sesleri, arka planlar vb.

Bunu yapmanın bir yolu var mı?

Yanıtlar:


12

Android Market'ten Titanium Backup !

Teknik SSS'den:

  1. Farklı ROM'larda ve hatta farklı telefonlardaki uygulamaları yedekleyebilir ve geri yükleyebilir mi?

    • EVET, kısıtlama olmaksızın.

Ayrıca sahip olmanıza rağmen:

SMS, MMS ve sistem ayarlarını yedekleyebilir mi?

  • Tüm sistem ayarlarını çok farklı ROM'larda yedekleyip geri yüklerseniz, tek başınıza olduğunuzu lütfen unutmayın. Farklı bir ROM'a geri yüklemeden önce, Titanium Backup ayarlarında "Veri taşıma" seçeneğini etkinleştirmeniz önemle tavsiye edilir.

2
Titanyum, yedeklediğiniz ile aynı ROM'a geri yüklemenizi gerektirmez mi?
Nathan Fellman

1
Mutlaka değil, wiki kılavuzundan. Sistem verilerini taşıma: Farklı (uyumsuz) bir ROM'dan veya hatta farklı bir telefon modelinden sistem verilerini geri yüklemeden önce bunu kullanın
Dr G

1
Geri dönmeye gerek kalmadan yeni bir ROM'a geçtikten sonra Titanyum kullandım. Ücretsiz sürümü ile bir ağrı olan her uygulamayı manuel olarak onaylamanız gerekir, ancak ücretli sürümle hepsini bir kerede yapabileceğinizi duydum. Başladığınız yere bağlı olarak bazen ROM'un belirli bir uygulamanın daha güncel bir sürümüne sahip olduğunu unutmayın (örneğin, Samsung Galaxy S'nin MMS, klavye vb. İçin 2.2, özel ROM'um 2.2.1 sürümleri).
Şans

2
Titanyum'un aynı ROM'u hiç gerektirmediğini doğrulayabilirim. Eminim birçok durumda tamamen farklı cihazlarla bile yapılabilir. Ve ücretli sürüm işleri çok daha kolay hale getiriyor. Satın aldığım birkaç uygulamadan biri ve kesinlikle paraya değer.
Matthew

Sadece farklı cihazlar ve sürümler arasında çalıştığını doğrulamak için , bir HTC Buzz'dan Motorola Droid 2'ye geçmek için kullandım. Söylendiği gibi, sadece sistemle ilgili şeylere (SMS, arama günlükleri vb. Dahil) dikkat edin. bir şey kırmak (biri için SMS zorla kapatma). Ayrıca, sorun giderme seçenekleri her durumda ek yardım sağlar.
Izzy

1

Ayrıca her şeyden önce bir nandroid yedekleme yapmayı düşünün!


İyi tavsiye, ancak nandroid sadece ayarların geri yüklenmesine izin vermez. Bu muhtemelen bir yorum olmalı?
Matthew

@MatthewRead Her iki konuda da doğrudur. Annelerin gönderisini değiştirmekten emin değildim. TB aracılığıyla ayarları geri yükleme girişimleriniz ters gittiğinde Nandroid bir tanrı gönderimi. Pastırmamı kurtardım!
collabeta

Sadece küçük bir güncelleme - Play Store'daki Appextractor, bir nandroidden kısmi verilerin çıkarılmasına izin veriyor.
Nathan Fellman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.