Yönlendiricimle taşındı: Konum hizmetleri anlamıyor


18

Bu yüzden WiFi yönlendiricimi taşıyarak taşındım. Yeni yerime kurdum, ancak şimdi her konum hizmeti kullandığımda yönlendiricimi tanıyor ve beni eski adresime yerleştiriyor ... Yeni konumu yönlendiricim için tanınmaya zorlayabilir miyim?

Teşekkürler!


IP'nizin konumu değişmemiş gibi görünüyor. Statik bir IP'niz varsa (ABD'de yaygın olarak kullanılır, Avrupa'da daha az kullanılır), kaydın değişmesini beklemeniz gerekir. İSS'nize taşındığınızı bildirdiğinizden emin olun.
GiantTree

4
@gianttree - bu bir IP sorunu değil konum hizmetleri sorunudur. Google ağının konumunu önceki konum olarak kaydetti
sloosecannon

AFAIK konumunuz ISS'nizin ağ anahtarında (en azından yaşadığım yerde) saklanır. Google, bu konumu çeşitli farklı özelliklere (MAC, IP, SSID vb.) Dayalı olarak kaydedebilir veya kaydedemeyebilir.
GiantTree

Yanıtlar:


5

Son zamanlarda satın aldığım bir WLAN yönlendiricisinde de aynı sorun var. Cep telefonumu GPS olmadan bağladığımda genellikle beni eski sahibinin bulunduğu yere yerleştirir. Yönlendirici konumunun, her ikisinin de şimdi değiştiği IP veya SSID'ye değil, yönlendiricinin benzersiz MAC adresine bağlı olduğunu varsayıyorum.

ZdNet'in makalesinde, GPS ile "açık" olan bir cep telefonu bu yönlendiriciye bağlandığında konum veritabanı güncellenecektir. Google'ın konum hizmeti hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .


2

Google'a veritabanlarını güncellemelerini isteyen bir istek göndermek için Google Haritalar uygulamasından geri bildirim gönderin .

 1. Google Haritalar'ı açın.
 2. Menüye dokunun (üç satır).
 3. 'Geri bildirim gönder'e dokunun.
 4. 'Konum sorunlarını bildir' seçeneğine dokunun.

Google'ın bunu yapmasını istediği şey budur.

Sorunu Google ile iletişim kurmadan gidermek için: Konum veritabanları yönlendiricinin MAC adresini kullanır. Çoğu yönlendiricide, eski adresinizin görünmesini engelleyecek MAC adresini değiştirebilirsiniz. Bölgenizde başka erişim noktaları varsa, bu, konum hizmetinin doğru konumu döndürmesi için de yeterli olabilir.


2

Burada da aynı problem.

SABİT. Konumu güncellemek ve düzeltmek için yaklaşık 5 dakika sürdü.

 1. Cep telefonunuzu GPS açıkken Wifi yönlendiricisine bağlayın. Google haritaları çalıştırın ve mavi noktanın doğru konuma taşındığından emin olun (Pencerenin yanında uydu sinyalleri alın). Mine yavaş yavaş eski adresten yeniye doğru kaydı.

 2. Bir tablet bağlayın (Örn. Samsung S2 kullandım), Wifi'ye bağlanın ve GPS'yi açın. Google haritaları çalıştırın ve mavi noktanın doğru konuma taşınmasını sağlayın (pencerenin yanında uydu sinyali alın)

 3. [Prob isteğe bağlı] - Yeni adresinize bir raptiye bırakarak ve onu Ana Sayfa olarak çağırarak Google haritalarında ev konumunuzu alın. Icon'ı da bir ev olarak değiştirdim

Mavi nokta GPS'li birkaç cihaza taşındıktan sonra, dizüstü bilgisayarım / masaüstüm de mavi nokta konumunu güncelledi. (G haritalarını kapatma ve yeniden açma konusunda)

umarım senin için de çalışır.

Cezbetmek E Coyote


Bu geçici olarak benim üzerinde çalıştı, ancak wifi bağlanır bir dahaki sefere eski adrese geri döndü ...
StinkyCat

1

Bir başka olası çözüm, yönlendiricideki SSID'yi değiştirmektir. Bu, konum hizmetlerini konumunu yeniden denemeye zorlamalıdır


0

Ayarlar -> Sistem altındaki Geliştirici Seçeneğini kapatın ve telefonunuzu yeniden başlatın, sahte konum verilerini temizler. Bu benim için çalıştı.


0

Yönlendirici konumu, Google'ın SSID'si tarafından 'Konum hizmetleri'nde belirtilen bir konum veritabanına bağlı görünüyor. Yani ...

 1. Konum doğruluğunu yalnızca telefonunuzda GPS'e çevirin ve kendini doğru bulmasını sağlayın.
 2. Yönlendiricinizin SSID'sini yeni bir şeyle değiştirin. Google'ın kullanılmayan girdileri ne kadar çabuk temizlediğini bilmediğim için bu kalıcı bir değişiklik olabilir.
 3. Yönlendiricinizi konum ipucu olarak kullanarak konum doğruluğunu tekrar yükseltin.
 4. Google haritalarındaki konumu kontrol edin, şimdi parmaklarınızın ucunda olması gerekir ve bu şekilde kalın.

@ User276467 için ipucu ve beni doğru yola koymak için bir Netgear forumu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.