Bir web sayfasında eksiksiz bir web sayfası nasıl kaydedilebilir ve görüntülenebilir?


34

Çevrimdışı okuma için "eksiksiz" bir web sayfasını kaydetmem gereken durumlar var. Bunu web sayfasını kaydederek kolayca Windows’ta yapabilirim, ancak Android’de yapamam.

Android'de Chrome kullanıyorum ve "kaydet" seçeneğini göremiyorum . Bunun yerine, bağlantının yol açtığı bir sitenin yalnızca "saf HTML" sürümünü "inanıyorum " diye düşündüm .

Bunu denedim, ancak HTML Görüntüleyicisi'nde çok fazla gerekli CSS formatı görüntülediğimde ve tüm görüntüler kayboldu, bu da bilgiyi yanıltıcı ve eksik yaptı. (PS, tüm sayfayı indirdiğimi sanıyordum ve bu hata her şeyi oluşturmadığım için HTML Görüntüleyicisi'nin hatasıydı, ancak hatalıydım, çünkü masaüstü Chrome, dizüstü bilgisayarıma bu sayfaları aktarırken "yalnızca HTML" sürümünü de gösteriyordu. Bluetooth ).

Öyleyse sorum şu: Android akıllı telefonuma "eksiksiz" bir web sayfasını nasıl indirebilirim . Akıllı telefonumda göremiyorsam sorun değil, ancak aktardıktan sonra dizüstü bilgisayarımda görüntülediğimde her şey yerinde olmalı. PDF dosyası olarak kaydedilmişse, tamamdır.

(PS, akıllı telefonumda interneti çok sık kullandığım için soruyorum çünkü dizüstü bilgisayarım internete bağlı değil. Ayrıca dizüstü bilgisayarıma aktarmak istiyorum çünkü bu "önemli" sayfaları bir sayfa üzerinde görüntülemek istemiyorum. küçük ekran, uygunsuz).


Benim için Chrome'un "Bağlantıyı Kaydet" aslında oldukça iyi çalışıyor. Özellikle PDF'deki biçimlendirmenin mobil dostu olmadığı birçok yorum içeren blog girişleri için.
heiner

Bugünün kromu sayfaları kaydedebilir - sadece indirme simgesine dokunun ve ardından "Kayıtlı sayfalar" da gösterilir.
JonasCz - Monica

Yanıtlar:


17

Mobil cihazlar için chrome'da açılan web sayfasını PDF olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, bunu yapmak için Google Cloud Print uygulamasını yüklemeniz gerekir .

Kurduktan sonra, ilk önce krom içinde istediğiniz bir web sayfasını açın.

Web sayfam Chrome Mobile’da açıldı

Ardından menü simgesine tıklayın ve Print seçeneğini seçin . Burada PDF Olarak Kaydet seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Chrome Yazdırma Seçeneği

Konumu seçin ve kaydet düğmesine tıklayın. Bu, akıllı telefonunuzla birlikte gelen herhangi bir PDF görüntüleyiciyi kullanarak okuyabileceğiniz geçerli web sayfasının bir PDF'sini kaydetmelidir.

PDF seçeneği olarak kaydet

Bu yardımcı olur umarım.


1
@Switch Tamam, bu yalnızca Google Cloud Print uygulamanız varsa çalışır . Bunu söylemek için bu cevabı düzenledi.
Sri Harsha Chilakapati

Veya Adobe Acrobat uygulamasına sahipseniz.
Nadav S.

@Sri Harsha Chilakapati thanx =) olsa da farklı bir yöntem kullanmak zorunda kaldım. Ama işin püf noktası Cloud Print'i kurmaktı . Tekrar teşekkürler =)
Anahtarı

PDF'lerde görüntülerin ortasında sayfa sonları var :(
endolith

9

Firefox’a PDF olarak da kaydedebilirsiniz. Sadece menüye gidin -> sayfa -> PDF olarak kaydet

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin2

UC Tarayıcı:

  • "PDF'ye Kaydet" eklentisinin yanı sıra, Sayfayı Kaydet olan başka bir UC Tarayıcı Eklentisi var

Bir web sayfasını tam bir HTML veya metin dosyası olarak kaydetmenize olanak sağlar. İstediğiniz dizindeki görüntülerle kaydetmek için HTML olarak kaydedin ve kaydedilmiş .mhtdosyayı daha sonra görüntülemek için bilgisayarınıza aktarın. Varsayılan dizin UCDownloads klasörüdür.

Screenshot_UC_Browser_Save_Page_addon

Ekran Görüntüsü - Büyütmek için tıklayın

Opera Tarayıcı:

  • Opera, çevrimdışı sayfaların kaydedilmesine izin verir, ancak masaüstünde görüntülenemez; bu nedenle, yalnızca internete bağlı değilken akıllı telefonunuzdaki sayfayı görüntülemek istiyorsanız. Gelen Opera Mobile ve Opera Mini herhangi sayfası ve basın açmak brower +adres çubuğuna basıp sol köşesine üstündeki işaretini Save for offlineseçeneği ve Sayfa görüntüler Savedmesajı bildirimi tost. Kayıtlı sayfayı açmak için Hızlı arama sayfasına gidin ve Saved pageskaydedilmiş sayfaların listesini açmak için hızlı arama simgesini seçin .

Screenshot_Opera_Save_for_offline Screenshot_Opera_saved_page


2

Android'in stok tarayıcısında, menüde bulunan "çevrimdışı görüntüleme için kaydet" seçeneğine sahipsiniz. Günlük olarak kullanıyorum.


Stok tarayıcı telefondan telefona değişir. Hangisini kastediyorsun?
endolith


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.