Cihazımı Android adb listesinde göremiyorum


13

Ben LG G3ile android 5.0 lollipopben ile benim laptop bağlamak istiyorum windows 8.1(birlik uzaktan kullanmak için) OS.

Telefonumu bağladığımda depolamaya erişebiliyorum ama I can't see my device in adb.exe. Birçok gibi çözüm çalıştı bu ve bu benim için ama hiçbir şey çalışmalarını.

Şimdilik geliştirici modunda şunları kontrol ettim:

  • Uyanık kal
  • USB hata ayıklama
  • Sahte konumlara izin ver

Ve sürücüyü lg web sitesinden yükledim. Bu adb usbkomut için çıktıdır :

shell@g3:/ $ adb usb
adb usb
error: device not found

Aslında gerçekten kafam karıştı çünkü cihazımı tanıdığını ve g3adını gösterdiğini düşünüyorum, ancak cihazımı neden bağlı cihazda gösteremediğini bilmiyorum !!!

Bu windows komut istemi ekran görüntüsü: adb

Lg sürücüsü kurulu olmadan, cihaz yöneticisindeki cihazım aşağıdaki görüntü gibidir ve sürücüyü güncellemeye çalıştığımda Android\android-sdk\extras\google\usb_driverşunu söyleyin:Windows could not find driver software for your device

lg sürücüsü olmadan

Ve lg sürücüsünü yüklediğimde, cihazım aşağıdaki görüntü gibidir ve tekrar sürücüyü güncelleyemiyorum ve şunu söylüyor: Windows has determine the driver software for your device is up to date

LG sürücüsünün yüklü olduğu cihazım


Zaten gibi görünüyor edilir ADB aracılığıyla cihaz kullanarak. Normal Windows komut istemi C:\Users\hossein>sizinkine benzer shell@g3:/ $. Unix istemi böyle görünür ve bu, cihazınızın kabuk arayüzünde olduğunuz anlamına gelir. Bu konuda doğruysam, adb deviceskomutunuzun çalışmamasının nedeni, telefonunuzun kendisine bağlı olan ve hiçbiri bulamadığı diğer telefonları aramasıdır.
aureljared

@aureljared Anlamadım, neden telefonumun başka bir telefona bağlanması gerekiyor? Ve bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor?
Yandirr

1
Demek istediğimi netleştirdiğimi sanmıyorum. : D Telefonunuzun başka bir telefona bağlanması gerekmez. Söylediğim, telefonunuza bağlanmak için ADB'yi başarıyla kullanmanız mümkün, çünkü yüklediğiniz ( shell@g3) ekran görüntüsü telefonunuzun kabuğuna benziyor. O ekrana gelene kadar hangi komutları girdiniz?
aureljared

Farklı kelimelerle aynı soruyu sormak: bu "siyah ekran görüntüsü" ne? Windows makinenizdeki bir komut isteminden mi, yoksa cihazınızdaki bir terminal kabuğundan mı? shell@g3Gösterileri, yürütme adb devices G3 üzerinde değil Windows bilgisayarınızda. Eğer yürütmek ne olur adb devicesden , Windows istemi?
Izzy

1
Açıkçası ADB hakkında bilginiz olmadığı için bunu farklı kelimelerle açıklamanın hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorum. Lütfen kullandığınız komut hakkında biraz bilgi edinin: developer.android.com/tools/help/adb.html . Özellikle "adb shell" komutunun ne olduğunu okuduysanız, yukarıda açıklanmış olanı almalısınız :)
sıfıra

Yanıtlar:


4

Ayarlar -> Depolama -> Menü'ye (köşede 3 nokta) gidin ve USB bilgisayar bağlantısı'na dokunun. Orada olduğunda, MTP ve PTP'nin her ikisinin de işaretlenmediğinden emin olun.


Affedersiniz, ancak Gingerbread sonrası çoğu Samsung telefonu gibi sadece şarj edilebilir USB bilgisayar modunu desteklemeyen bazı telefonlarda bunu yapmak imkansızdır.
aureljared

Bu, MTP ve PTP'den en az birini kontrol ettirmek zorunda kaldığım telefonumda çalışmıyor.
Fang Jing

2

Windows 10'da LG G3'üm ile çalışmak için bunu yapmakta zorlandım. İşte benim için işe yarayan:

  1. LG USB Sürücüsünü kaldırın.
  2. Yüklü Evrensel ADB Sürücü . (Teşekkürler, @ Lucia !)
  3. Bilgisayarımı yeniden başlattım.
  4. Telefonuma takılı, cihaz yöneticisine gitti ve manuel olarak "Android Kompozit ADB Arayüzü" olarak yükledi.
  5. Telefonumdaki USB bağlantı türünü "MTP" den "PTP" ye değiştirdi.
  6. Telefonumda USB hata ayıklamasına izin verildi.

Başarı!

Not: Bu adımlardan bazıları gerekli olmayabilir, örneğin, sadece PTP'ye geçmek gayet işe yarayabilir, ancak sonunda benim için neyin işe yaradığını belgeliyorum ve denemek için zaman ayırmak istemedim çünkü eğer kırılmadı, tamir etme. :)

ADB sonunda haz telefonu!


PTP'yi seçmek ve USB hata ayıklamasını etkinleştirmek benim için yeterliydi. (PTP gerekip gerekmediğinden emin değil, USB hata ayıklamasını etkinleştirdikten sonra çalışmaya başladı)
Søren Ullidtz

Evrensel ADB Sürücüsü benim için çalıştı. 3, 4 veya 5. adımları yapmam gerekmediği halde, ek bir adım daha yapmam gerekiyordu: cihazı farklı bir USB yuvasına takma. (Evrensel sürücüyü kurmadan önce yuva 1'e taktım, ancak kurulumdan sonra takıp takmak bile yardımcı olmadı; yuva 2'ye koymak sonunda Windows "yeni cihazını taktı" sesi çıkardı, birkaç saniye sonra izlendi telefonumdaki kabul parmak izi pop-up'ı ve ardından başarılı ADB bağlantısıyla.)
Venryx

1

İki gün boyunca bu sorunla karşı karşıya kaldım ve telefonum LG G3 için USB sürücüsünü Mac Yosemite'ime kurmayı çözdüm. LGMobileMacDriver_v5.0.zip dosyasını indirdim ve yükledim ve daha sonra adb devicesçalıştı.

Her şeyden önce, hata ayıklama seçeneğinin etkinleştirildiğini onaylayın.

Telefonunuzun USB sürücüsünü yüklemeyi deneyebilirsiniz, belki yardımcı olacaktır. Sürücü için İndirme Konumu http://www.lg.com/us/support-mobile/lg-LGD850

En iyi,Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.