Resimler galeriden kayboldu, ancak yine de “Dosyalarım” içinde (Samsung Galaxy S6 Edge, 5.0.2)


14

Sürüm gününden (10 Nisan 2015) beri aldığım Android Lollipop 5.0.2 çalıştıran bir Samsung Galaxy S6 Edge (64GB) var ve başlıktan bahsettiğim gibi, görüntülerimin artık görüntülenmemesi konusunda bir sorun var gibi görünüyor varsayılan galeri uygulaması. Ayrıca telefonda artık "Müzik Çalar" da görüntülenmeyen oldukça fazla müzik var. Tamamen rasgele gibi göründüğü için fotoğrafların ve müziğin neyin kaybolmasına neden olduğuna emin değilim. Dosyaları varsayılan dosya yöneticisi "Dosyalarım" da görmeye devam ediyorum.

İlk kez bir aksaklık olabileceğini düşündüm, bu yüzden bir fabrika sıfırlaması yaptı ve her şey tekrar iyiydi (telefonu nasıl sevdiğimi almam yaklaşık 3 saat sürmesine rağmen). Sonra birkaç gün sonra ikinci kez oldu ve bu yüzden başka bir fabrika ayarlarına sıfırlama yaptım. Üçüncü kez oldukça rahatsız oluyordum ve yerel Samsung Onarım Merkezime götürdüm, burada bir yazılım sorunu olduğunu ve Android'i yeniden yüklemek zorunda kalacaklarını ve sıralanacağını söylediler. Ancak, 5 gün sonra tekrar oldu, bu yüzden sözleşmeyi satın aldığım ve telefonla ilgili bir sorun olması gerektiğinden yeni bir telefon talep ettiğim için Carphone Warehouse'a geri döndüm, çünkü kimsenin başına gelen bir kayıt bulamadım Samsung zaten bir yazılım sorununu ortadan kaldırmıştı.

ŞİMDİ, yeni bir telefon aldıktan 2 hafta sonra TEKRAR OLDU! Görüntüler bu sabah oradaydı ve bu akşam gelip hepsi galeriden kayboldu ve yine müzik kayboldu. Bugün telefonumla olağan dışı bir şey yapmadım, ne olduğunu tespit edemiyorum.

Kamerada yeni resimler çekersem galeride iyi görünürler, ancak eskileri çekmez. "Dosyalarım" a bakarsam, eski görüntülerin çektiğim yeni fotoğrafla tam olarak aynı yerde olduğunu görebilirim ... Sanki galeriden gizlenmiş gibi. QuickPic gibi bir uygulama yüklersem, tüm görüntüler orada görüntülenir, hem yeni hem de eski, ancak görüntüleri facebook vb. Paylaşmak için kullanamıyorum, bu yüzden ideal değil.

Aynısı sahip olduğum müzik dosyaları için de geçerlidir. Eğer "Dosyalarım" a bakarsam onları görebiliyorum ama "Müzik Çalar" da görünmüyorlar, bu da tüm alarm tonlarımın varsayılan parçalarına yani "Sabah Çiçeği" olarak ayarlandığı anlamına geliyor.

Aşağıdaki ekran görüntüleri, şu anda Kamera klasöründe bulunan ve galeride yalnızca en üstteki görüntünün ve yalnızca en üstteki görüntünün "Dosyalarım" içindeki Görüntüler Kategorisinde yer aldığı tüm görüntüleri gösterir.

resim açıklamasını buraya girin

Her türlü ayarda bir oyun oynadım, önbellek bölümünü temizledim, "Dosyalarım" daki "Gizli Dosyaları Göster" i tıkladım ve telefonu birkaç kez yeniden başlattım, ancak hala bir sorun var gibi görünüyor. Ayrıca "Medya Verileri" galerimi boşalttı "Medya Depolama Uygulaması" sildim ama yeniden başlatmada bir yeniden tarama (veya en azından herhangi bir sonuç alamadım) yapmadım. Bir S6 Edge olduğundan SD kart yoktur, bu nedenle diski monte etmekle ilgili bir sorun olmamalıdır (yeni dosyalar eskileriyle aynı konumda olduğundan mantıklı olmaz).

AE konusunda benzer bir sorunu olan birkaç kişi bulmayı başardım, ancak burada ve burada görmek için bir yanıtları olmadı .

Oluşturup bir yere yükleyebileceğim bir tür hata ayıklama günlüğü var mı? Aynı sorunu olan çok az kişi olduğu için sahip olduğum uygulamaların belirli bir kombinasyonu olabilir mi?

Beni çılgına çevirdiği için herhangi bir fikir için minnettar olurum!

Şimdiden teşekkürler,

Adam.

EDIT: Telefonumu bilgisayara bağladım ve adb logcat çalıştırdım ama günlük çok büyük ve ne aradığından emin değilim. Aşağıdaki hata oldukça sık görülür:

<6> [18330.193843] [6: MediaScannerSer: 22775] cilt: 3874: 22775 işlem başarısız 29189, boyut 416-0

Günlükte yardımcı olacak belirli bir bit varsa, lütfen bana bildirin ve çıkarmak için elimden geleni yapacağım.

DÜZENLEME 2: Daha sonra Google veya Samsung'a gönderebileceğim bir hata raporu oluşturmak için izleyebileceğim bir prosedür var mı?Gerçekten değil ... S6'da harici depolama yok, sorunum rastgele gerçekleşiyor ve yeniden başlatma
Adam Holmes

SDrescan & co ayrıca "microSD kart" olmayan telefonlarda da çalışır, çünkü altta yatan mekanizmalar kullanılan dosya sistemine şeffaftır (sizin durumunuzda: / sdcard, taklit etmek için 4.0'dan beri Android'in bir parçası olan bir sigorta katmanı aracılığıyla kullanılabilir. eski FAT32 özellikleri).
ce4

Gerçekten bir Samsung yazılım hatası gibi görünüyor. Media Storage uygulamasının "verilerini silmeyi" deneyebilir misiniz (burada bulabilirsiniz: Ayarlar => Uygulamalar => tüm uygulamalar => "ortam depolama" => "verileri sil"). dış howto buraya .
ce4

1
Bu fotoğrafları tw / fb uygulamalarından seçmek için hangi uygulamayı açacağınızı seçebilirsiniz .. Seçenekleri seçerken "Her zaman" ı seçmiş olabilirsiniz ... tw / fb uygulamaları için varsayılanları temizleyin ve seçebileceksiniz hangi albümleri listelemek istediğiniz ve yüklediğiniz uygulamaya bağlı olarak, ondan fotoğrafları seçebilirsiniz ve artık varsayılan galeri uygulamasına güvenmeyeceksiniz ..
Şanslı

Yanıtlar:


6

Güncel cevap:

Cihaz hafızasında (depolama klasörü) .nomedia (ayrıca büyük harf adı için iki kere kontrol et) adında gizli bir dosyanız olup olmadığını kontrol edin ve silin.

Ayarlar> Uygulamalar -> TÜMÜ - <Medya Depolama'ya gidin. Verileri temizle + Varsayılanları temizle'yi seçin. Uygulamayı devre dışı bırakın .

Cihazı yeniden başlat. Şimdi tekrar Ayarlar> Uygulamalar -> TÜMÜ - <Medya Depolama'yı etkinleştirin. Birkaç dakika bekleyin (böylece dosyaları yeniden dizine eklemelisiniz). Sanırım tüm dosyalar şimdi tekrar Galeri'de olmalı. Not: Herhangi bir yeniden tarama Uygulaması çalıştırmayı denemeyin, sadece yukarıdaki adımları izleyin.

Eski cevap:

Logcat'te aldığınız hata, görüntüleri işlemek / ölçeklendirmek için belirli bir işlevle ilgilidir. Bilinen bir gerçektir: Bağlayıcı işlem arabelleği sınırlı ve sabit bir belleğe sahiptir (1MB) . Bu arabellek tüm işlemler tarafından kullanılır ve süreç boyunca paylaşılır. Örneğin, çok sayıda büyük görüntü dosyanız varsa ve bunların bazıları bozuksa (bilgisayar veya cihaz, bilgisayar ve SD kart vb. Yoluyla kötü aktarım nedeniyle) veya bazıları tarafından tanınmıyorsa uygulamasında (durum Galerinizde), bu uygulama dosyalarınız için küçük resimler veya önizlemeler oluşturmaya çalıştığında ve bu dosyalardan birini küçültüp büyütürken işlem başarısız olabilir.

Aynı durum , içerik, boyut, imza gibi sorunları olan bir dizi dosyada (zil sesleri veya .wavdöşemeler .oggveya herhangi bir müzik türü) olmalıdır.

Sorunun geri geldiğini söylediğiniz için, uygulamalarınızdan bu tür garip davranışlardan şüpheleniyorum. Çekirdekteki bir hatayı ya da bunun gibi bir şeyi bile düşünmüyorum.

Yani, kendi güvenliğiniz için:

  • PC'nizdeki tüm dosyaları geri koymaya çalışın;
  • SD kart / telefon hafızasından sil;
  • PC'de 'kötü' dosyaları doğrulayın, ardından 'doğru' dosyaları cihazınıza geri koyun.

Da dikkate bu gerçeği ele alalım: Bir .gif, .jpg, .pngveya, bilgisayarınızda veya cihazda 'doğru' olarak işlenip olan görüntünün ne tür ama aslında 'feci' olabilir içeriği (bozulmuş içeriği). Unutmayın, Android cihazınızdaki işlem görüntüleri ile ilgili tüm işlemlerin sıkıştırılmasına / sıkıştırmasına dayanır (en yaygın işlemler için) ve bunları söyleyebilirsem 'bit-by' yapılır. Bir uygulamayı yanlış tür veya içerik oluşturmaya zorlamak (yanlış yükseklik / genişlik / dosya uzunluğu) bir TransactionTooLargeException özelliğini kullanmalıdır (MediaScanner logcat'e attığı şeydir).


2
Önerdiğiniz gibi, tüm görüntüleri bilgisayarıma geri kopyaladım, telefondan kaldırdım ve sonra birkaç dosyayı geri kopyaladım. Galerim artık tamamen boş ve görüntü göstermiyor. Yeniden tarama uygulamasını tekrar çalıştırdım ve cihazı yeniden başlattım. Hala boş.
Adam Holmes

Cevabımı güncelledim. Herhangi bir yeniden tarama uygulaması çalıştırmayı denemeyin, sadece adımları izleyin.
user3344236

Benim için de işe yarıyor. Sorun Samsung'a özgü değil. Motorola E2'm var ve aynı sorunu yaşıyordum. Yukarıdaki adımları uygulayın. İlk önce çalışmıyormuş gibi hissedeceksiniz. Ancak yeniden endekslemenin tamamlanması için 5-10 dakika bekleyin. Sonra dosyalarınız görünür hale gelecektir.
Syam Kumar S

Güncellenmiş cevabı takip etti ve 10 dakikadan fazla bekledi ama hala çalışmıyor. Lenovo K5 +
vee

2017-09-16 tarihinde denenmiş Medya Depolama, Galeri, Müzik uygulamalarındaki verileri temizle ve önbelleği devre dışı bırakmadan temizle ve sonra yeniden başlat . Yeniden başlattıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve müzik uygulamasını veya galeri uygulamasını veya ayarlar> zil sesi ve titreşim> çağrı, mesaj, bildirim için ton listesini kontrol edin. Bazı liste varsa o zaman çalışıyor sadece bekle.
vee

5

Aynı şey başıma geldi ve s6 Edge'imi sadece bir haftadan biraz fazla yaşadım. Dosyalarım ve cihaz depolamamdaki her dosyayı inceledim ve ".nomedia" dosyalarını sildim. Tüm fotoğraflarım tekrar galeride.


0

Büyük olasılıkla medya tarayıcısı. Şey, modern android sürümlerinde çok az medya tarayıcı uygulaması oyun deposunda (özellikle lolipop için) vardır ve bu nedenle çoğu uygulama kilitlenir veya işe yaramaz. Yani en iyi şey, sadece bazı uygulamaları deneyebilir ve hit ve deneme kullanarak çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz (kişisel olarak lolipop kullanmıyorum, bu yüzden test edemiyorum). Eski için belki bu uygulamayı deneyin ?

Yan notta, medya tarayıcısını adb->

adb shell am broadcast android.intent.action.MEDIA_MOUNTED

Denemek için başka bir yöntem, ayarlara gidin ve galeri uygulamanız için verileri ve önbelleği temizleyin, böylece tüm medyayı yeniden analiz eder.


Eve geldiğimde adb komutunu deneyeceğim. Medya önbelleğini silmeye gelince, onu siler ancak asla yenilenmez!
Adam Holmes

Tamam, bunu da deneyin-> Galeri için verileri ve önbelleği silin. Adb logcat girin ancak henüz enter tuşuna basmayın (yani, henüz günlük kaydını başlatmıyorum). Galeriyi açın ve üzerine bastığınız anda adb logcat'i başlatın, 5 saniye çalıştırın. Belki daha iyi bir şey ortaya çıkaracaktır ....
Jaskaranbir Singh

0
  • Resimleriniz / Müziğiniz için Yeni bir klasör oluşturun
  • Tüm Görüntüler / Müzik dosyalarınızı yeni klasöre taşıyın
  • Eski boş klasörü sil

Nasıl çalıştığını açıklamadan çok düşük kaliteli bir cevap olduğunu biliyorum. Ama paylaştım çünkü cep telefonumda benim için çalıştı ve bu sorunla bir kez karşılaştım.


0

Bu benim sorunumu çözdü. Teşekkürler.

'.Nomedia' dosyasını android root dizininden kaldırdım. Tüm dosyalarım tekrar galeri uygulamalarında.

Google fotoğraf yüklendikten sonra bu dosyanın oluşturulduğundan eminim.


1
.nomediaDosya kullanmak , Android'in kullanıcıların bir dizini içindeki resimleri eşlemesine izin vermemesine olanak sağlayan yerel yöntemdir. Bu dosyayı Androidklasörde de görebilirsiniz.
Firelord

0

Bu sorunu uzun zamandır yaşadım ve işe yarayan bir şey buldum:

  1. dosya yöneticinize gidin (önemliyse Explorer kullanıyorum)
  2. / sdcard'a git
  3. her dosyayı ve dizini seç
  4. Hepsini kes ve hemen hepsini aynı yere yapıştır

Görünüşe göre, değişiklik tarihine dokunmanız gerekiyor ve bunu bir kabuk komut dosyası yazmaktan veya tüm dosyaları yeniden adlandırmaktan daha kolay buldum. Başarılı olduklarında hemen galeride olmalılar. Not: taşıma işlemi sırasında bir sorun varsa, büyük olasılıkla veri kaybınız olacaktır. Kendi sorumluluğunuzdadır kullanın.


0

Xperia 6.0.1 sürümüne güncellendikten sonra Galerim SD kart resimlerimi göstermedi.

Çoklu yeniden başlatma denemelerinden ve SD kartını çıkardıktan sonra, Galeri Uygulamasının ayarları altında aşağıdakilere sahip olduğunu gördüm: Help > Find and fix problems(Almanca sürümümden yorumlandı)

Bunu çalıştırdıktan sonra her şey yolunda.

Not: Dosyalar her zaman dosya tarayıcısında görülebiliyordu, bu yüzden bazı medya tarayıcı sorunları olduğunu düşünüyorum.


-1

Medya taramasını manuel olarak başlatmak için medya tarayıcı uygulamalarını (medya tarayıcıyı zorla gibi) kullanın.


2
Ben sadece en kısa sürede başlatmak tıklayın olarak çökmesine "yeniden tarama medyayı" hem "kuvvet medya tarama" denedim ve ...
Adam Holmes
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.